7 najlepších online úložísk zdarma pre rok 2024

Najmodernejšie smartfóny nás lákajú robiť denne niekoľko fotografií a videí. Veľa ľudí dokumentuje svoj život na každom kroku vraviac si, že ide o spomienky pre budúcnosť, pre potomkov. Problém nastáva vtedy, keď je pamäť telefónu plná. Na rad prichádzajú cloudové úložiská. Niektoré z nich môžete za dodržania istých pravidiel využívať úplne bezplatne. Prinášame vám prehľad siedmich najpopulárnejších bezplatných úložísk vo svete.

pc-cloud

Nájdite najlepšie úložisko pre vaše fotografie a videá

Fotografie i videá, ktoré vznikajú vďaka vášmu telefónu majú podobu dát. Dáta ukladáte najskôr do pamäte telefónu, prípadne PC, a po dosiahnutí maximálnej kapacity tejto pamäte hľadáte alternatívne miesta, kam dáta uložiť. V tomto momente na rad prichádzajú cloudové úložiská. Ide o miesto, kam môžete nahrať rôzne súbory a mať k nim prístup kedykoľvek a kdekoľvek. Po ruke máte neustále všetky potrebné fotografie či videá bez toho, aby bola pamäť vášho telefónu preplnená. Nasledujúce cloudové úložiská ponúkajú rôzne veľký priestor na uloženie súborov úplne zdarma. Po zaplatení poplatku je možné priestor na ukladanie rozšíriť.

 

1. Mega

Kapacita zdarma: 20 GB

Úložisko MEGA spadajúce pod spoločnosť na Novom Zealande patrí medzi stálice svetových TOP úložisk. Jedná sa o multi platformové úložisko, čo znemaná, že vám bude pomáhať ukladať dáta na mobile tak ako aj na PC. Veľkou výhodou MEGA úložiska je vysoká rýchlosť, kvalitné intuitívne prostredie a populárne funkcie ako nápriklad perhliadanie fotografii tak ako to poznáme z Google Fotky alebo OneDrive. V prípade, že by vám úvodny balík s 20Gb nestačil, MEGA začína od 5 eur mesačne a ponúka až 400 Gb priestoru pre vaše súbory, dokumenty, fotky alebo videá.

 

2. MediaFire

Kapacita zdarma: 10 GB

MediaFire pracuje na podobnom princípe ako už spomínaný Drive. Bez akýchkoľvek poplatkov získate 10 GB priestoru, do ktorého môžete nahrávať súbory podľa vašich potrieb. Navyše je možné sa dostať k súborom bez problémov z rôznych zariadení a zdielať ich cez sociálne siete alebo e-mailové konto. Pozor však na to, že pri každom sťahovaní súboru vyskočí reklama, čo môže byť veľmi obťažujúce. K bezplatnému priestoru je možné získať za mesačný poplatok 3,75 $ až 1 TB navyše.

 

3. pCloud

Kapacita zdarma: 10 GB

Cloudové úložisko pCloud ponúka zdarma priestor vo veľkosti 10 GB podobne ako MediaFire. K argumentom, ktorými sa snaží presvedčiť o svojej kvalite  používa reklamu, ktorá tvrdí, že služby pCloud využívajú napríklad zamestnanci firiem Nike alebo Twitter. Okrem 10 GB priestoru je možné si dokúpiť ďalších 500 GB na celý život za 175 $.

 

4. Microsoft OneDrive

Kapacita zdarma: 5 GB

Samozrejme, že aj technologický gigant Microsoft musí ponúkať vlastný cloudový priestor, tento krát pod názvom OneDrive. Verzia zadarmo vám vám dáva možnosť ukladať súbory do maximálnej kapacity 5 GB. Ako bonus ponúka OneDrive prehľadné rozhranie a rýchle vyhľadávanie súborov. V prípade, že vám nebude priestor zdarma stačiť, dokúpte si ďalších 100 GB za 1,99 $ mesačne. Výhodné sú aj rodinné balíky kde za 99 Eur na rok získate až 6 TB priestoru pre 6 členov rodiny, priateľov. Samozrejme v tom máte aj kvalitný a známy balík kancelárskych nástrojov MS Office.

 

5. Sync.Com

Kapacita zdarma: 5 GB

Cloudové úložisko Sync.Com má pre vás k dispozícii priestor na ukladanie súborov vo veľkosti 5 GB úplne zadarmo. Prístup k súborom je možný z rôznych zariadení a úložisko sa vyznačuje množstvom bezpečnostných funkcií. Vďaka šifrovaniu end-to-end by mali byť vaše dáta maximálne v bezpečí. Priplatiť si môžete štedré 2 TB priestoru za 8 $ mesačne.

 

6. Google Drive

Kapacita zdarma: 15 GB

Obľúbený Google Drive je nielen dostupný, ale tiež bez problémov pracujúci úložný priestor, ktorý ponúka bezplatné úložisko vo veľkosti 15 GB. Pre predstavu ide o priestor, do ktorého sa zmestí približne 9000 fotografií. Jedinou podmienkou jeho získania je registrácia do účtu Google. Po nahraní sa k súborom dostanete z akéhokoľvek zariadenia. Ak sa z nejakého dôvodu s Google Drive neskamarátite, môžete vyskúšať jeho alternatívu Google Photo. Nestačí vám 15 BG priestoru? Prostredníctvom služby Google One je možné získať 100 GB za prijateľný poplatok 1,99 $ mesačne.

 

7. Apple iCloud

Kapacita zdarma: 5 GB

Spoločnosť Apple sa nenechala zahanbiť a prostredníctvom svojej služby iCloud dáva zdarma majiteľom produktov Apple 5 GB priestoru na ukladanie súborov. Ostatní užívatelia sa musia uspokojiť s úložiskom vo veľkosti 1 GB, ku ktorému sa dostanete len cez web a po prihlásení do účtu Apple. Dokúpiť je možné 50 GB priestoru za 0,99 $ mesačne.

 

Záverečné zhrnutie

Cloudové úložiská ponúkajúce bezplatne ohraničené služby sú skvelou možnosťou, ako uchovať všetky súbory bez zaťaženia pamäte vašich elektronických zariadení. Ak sa prihlásite do viacerých z uvedených úložísk, získate priestor v takom objeme, ktorý vám bude stačiť na uchovanie základných súborov bez toho, aby ste platili čo i len cent navyše. V prípade, že vaše nároky časom narastú, uvedené ceny patria medzi tie najlacnejšie na trhu.