Alternatívy pre Ulož.to 2024 | Online filmy zadarmo

Už dávno sú preč časy kedy sme museli stránky s možnosťami neobmedzeného sťahovania hľadať hodiny a hodiny. V internetovom bludisku pribúdajú služby, ktoré vás pri sťahovaní nebudú obmedzovať časovo alebo dátovo. Niektoré z nich ponúkajú časť služieb bezplatne a iné vám za malý poplatok umožnia raketové sťahovanie či sledovanie filmov.

ulozto-nahrady

Ulož.to sa mení – aké sú náhrady?

Zdieľanie obsahu? Sťahovanie médii? Každému skúsenejšiemu internetovému nadšencovi sa ihneď vybaví dobre známa stránka Uloz.to, Ulož.to však nedávno informovalo, že prechádza významnou zmenou a dostupnosť online filmov, seriálov a dokumentov bude značne obmedzená. Zlomom pre Ulož.to sa stal december 2023, od tohoto dátumu už Ulož.to neumožňuje široké zdieľanie a vyhľadávanie obsahu medzi užívateľmi. To znamená, že uvidíte iba svoj obsah, ktorý do úložiska nahráte. Je teda už nemožné sťahovať filmy a iné dokumenty z obrovskej databázy, ktorá sa tu rokmi rozrástla. Viac o tejto zmene sme písali v článku. Uloz.to môžete naďalej využívať ako úložisko svojich vlastných súborov. No zaujíma vás, ktoré ďalšie stránky ponúkajú sťahovanie obsahu? Pozreli sme sa na alternatívne služby na Slovensku v Čechách a v zahraničí.

Hľadáte alternatívu za Ulož to?

Teraz 7 dní úplne zadarmo. Stovky filmov a seriálov.

Alternatívy Ulož to: Stránky kde môžete sťahovať filmy a súbory. Online filmy zadarmo

1. Sledujteto.cz

sledujtetoSledujteto je kvalitné úložisko, ktoré sa špecializuje na online videá a filmy. Len s obtiažou sme hľadali populárny film či seriál, ktorý by nebol v databáze tohoto projektu. Čo berieme ako výhodu je minimum rušivých prvkov v dizajne stránky. Jednoducho napíšete o aký film či seriál máte záujem a okamžite máte výsledok – rýchlosť a efektiva hľadania je na špičkovej úrovni. Sledujteto poskytuje tak ako mnoho konkurentov dve možnosti: sledovať videá zadarmo – no pripravte sa na prerušovanie a vložené reklamy každých cca 5 minút – alebo premium účet, ktorý je za priateľných 4, 99 € / mesiac. Je tu možnosť aj zľavy, a to v prípade, že zaplatíte napríklad na rok,  dostanete sa na sumu 3, 50 € / mesiac. To je priateľná cena za tisícky filmov a seriálov. Sledujteto je možne sledovať aj na klasických Android TV boxoch.

Hodnotenie: 9 / 10

Návštevnosť: 1 100 000 / mesiac

2. Sosač TV (Streamuj.tv)

sosac-tvSosač TV je výborné riešenie na sledovanie online filmov zdarma či už prostredníctvom vášho PC alebo mobilu, no získate taktiež v cene KODI plugin, ktorý si môžete nainštalovať do vášho TV a sledovať tak obrovskú databázu filmov a seriálov na rôznych zariadeniach. Obsah Sosača je prepojený s účtom na webe Streamuj.tv.

Sledovanie online filmov zadarmo tu síce nie je možné, ale za cenu približne 2€ až 3€ mesačne (cenou patrí medzi najlacnejšie) sa viete dostať k tisícom filmov a seriálov. Potrebné je predplatiť si premium účet na stránke Streamuj.tv a následne môžete pozerať obsah na všetkých vašich zariadeniach a na stránke Sosac.tv. Po zaplatení drobného poplatku, môžete sledovať filmy bez prerušenia.

Hodnotenie: 9 / 10

Návštevnosť: 300 000 / mesiac

3. FastShare

fastshare screenshotAko už sám názov napovedá ide o stránku, ktorá ponúka rýchle sťahovanie a zdieľanie súborov. Veľkou výhodou oproti stránke Uloz.to je možnosť sťahovania viacerých súborov naraz (pre free účty). To všetko bez toho, aby ste boli obmedzení výberom filmov alebo iných súborov. Fastshare disponuje aj možnosťou stiahnuť hudbu alebo audioknihy zdarma

Databáza výsledkov je naozaj bohatá a ak hľadáte napríklad konkrétny film, ako nápoveda vám poslúži rebríček najsťahovanejších filmov a informácie o novinkách. Sťahovanie filmov je navyše veľmi komfortné, bez nutnosti zadávania kódov alebo hesiel. Rýchle sťahovanie je oveľa lacnejšie ako na stránke Uloz.to.

Hodnotenie: 9 / 10

Návštevnosť: 1 200 000 / mesiac

4. Prehraj.to

prehraj.to nahrada uloztoPokiaľ hľadáte stránku zameranú predovšetkým na sledovanie filmov a seriálov, Prehraj.to môže byť vaša správna voľba. Iné súbory, ako videá na tejto stránke ani nenájdete. Prehaj.to na stránke uvádza, že ich databáza má v súčasnosti viac ako 6 200 000 videií a viac ako 10 000 predplatiteľov. Sledovanie filmov je pohodlné a zadarmo, prehrávač je intuatívny a reaguje pomerne rýchlo.

Ako konkurencia, tak aj Prehraj.to ponúka platený program, ten vám poskytne možnosť sledovať filmy a seriáli vo vysokej kvalite a bez nutnosti monitorovania vašich kreditov. Odomkne vám celú stránku a bez limitov. Cena za prémium je viac ako výhodná iba za 4.99 € / mesiac získate prístup k stovkám tisíc titulov bez reklamy. Prehraj.to disponuje aj kvalitnou android aplikáciou, ktorú si viete následne prepojiť napríklad cez android TV box a sledovať tak všetok obsah aj na vašom televízore alebo mobile.

Hodnotenie: 8 / 10

Návštevnosť: 2 800 000 / mesiac

5. Datoid

datoid.czDatoid.cz ponúka veľmi podobné možnosti sťahovania ako malo Ulož.to. Obrovskou výhodou tejto stránky je rýchle sťahovanie, ktoré je v nočných hodinách o polovicu lacnejšie ako u konkurenčných poskytovateľov. 

Sťahovať filmy či hudbu môžete aj bezplatne. Ako vždy však ide o pomalšie sťahovanie bez možnosti downloadu viacerých súborov naraz. Platené služby fungujú na princípe kreditov, sú rýchle a pohodlné. Obávať sa nemusíte ani toho, že by ste nenašli vami hľadaný súbor. Databázu má Datoid.cz viac ako kráľovskú a ceny ich služieb stoja za vyskúšanie.

Hodnotenie: 7 / 10

Návštevnosť: 530 000 / mesiac

6. eDisk

edisk screenshotPoslúži dobre na sťahovanie najnovších filmov, kníh, ale aj hier. Sťahovať môžete zdarma iba raz za 24 hodín. Stránka eDisk.cz je pomerne dobrou náhradou za už spomínané Ulož.to. Ostatné služby na stránke sú spoplatnené kreditmi, ktorých cena vôbec nieje drahá.

Obsah Edisku sa mesiac za mesiacom zväčšuje a bežne v ňom nájdete najnovšie filmy. Ak teda nehľadáte úplne špecifický a raritný obsah, ale skôr vás zaujímajú populárne hry a populárne filmy edisk vám postačí. Ak rozmýšľate nad kúpou kreditu, cena je priaznivá. Napríklad 80Gb momentálne stojí v akcii 5,90 eur.

Hodnotenie: 7 / 10

Návštevnosť: 430 000 / mesiac

7. Sdilej.cz

alternativa uloz.to

Do rodiny alternatívy pre Uloz.to patrí ďalší český projekt Sdilej.cz. Svojou formou sa veľmi podobná na eDisk, Fastshare alebo Webshare. Ide teda o portál, kde môžete sťahovať filmy zadarmo, no ako zvyčajne má to svoje obmedzenia. Pokiaľ chcete sťahovať úplne zdarma je treba očakávať, že vaša rýchlosť bude limitovaná na 350 Kb/s a taktiež nebudete mať možnosť sťahovať viac súborov naraz.

Ak nepatríte medzi ľudí, ktorí radi čakajú a chcete mať svoje súbory čo najrýchlejšie na disku, potom sú tu pre vás platené balíčky, ktoré sú cenovo ale veľmi prívetivé. Máte možnosť predplatiť si kredit (ktorý neexpiruje), alebo zakúpiť neobmedzené sťahovanie na určitú dobu (mesiace, roky). Pri platenom účte máte k dispozícii online streamovanie filmov a seriálov.

Hodnotenie: 6 / 10

Návštevnosť: 1 200 000 / mesiac

8. Webshare

webshare screenshotWebshare.cz je stálicou medzi internetovými úložiskami. Stránka sa dá čiastočne využívať bezplatne, avšak maximum služieb vyťažíte až po zaplatení. Bezplatné sťahovanie funguje vcelku obstojne, ale neočakávajte závratnú rýchlosť a ani možnosť sťahovania viacerých súborov naraz. Nevýhodou je taktiež nemožnosť nadväznosti sťahovania. 

Za naozaj nízky ročný poplatok sa však razom všetko zmení. Rýchlosť sťahovania sa zvýši až na 500 Mb/s a ako bonus dostanete priestor na uloženie vašich vlastných súborov na privátnom disku. Potešujúca je tiež bohatá databáza filmov a kvalitná služba Stream Cinema.

Hodnotenie: 6 / 10

Návštevnosť: 3 100 000 / mesiac

9. Zalohuj.si

zalohuj.siMedzi výborné alternatívy Ulož.to určite môžeme zaradiť Zalohuj.si. Tento web disponuje kvalitným intuitívnym prostredím a navigáciou. Prekvapila nás tu cena, zalohuj.si totiž umožňuje sťahovanie úplne zadarmo a monetizačný model je tu nastavený na zobrazovanie reklám. Tie ale momentálne na portáli nevidíme. Až neuveriteľne znie možnosť sťahovať obsah neobmedzenou rýchlosťou a to znova celkom zadarmo.

Zalohuj.si taktiež ponúka možnosť sledovať online filmy zadarmo v prehliadači podobne ako iné tu uvedené služby. Nenašli sme tu toľko obsahu ako na Ulož.to, ale ponuka je naozaj bohatá a nebol problém nájsť aj raritnejšie kúsky hudby, alebo menej známe filmy.

Hodnotenie: 5 / 10

Návštevnosť: 2 400 000 / mesiac

Ulož.to alternatívy v zahraničí:

10. 123Movies

123moves screenshot

Hľadáte náhradu za Ulož.to v zahraničí? Pokiaľ hľadáte hlavne filmy a seriály, môžeme sem pokojne zaradiť aj giganta 123movies. Jedná sa o službu zadarmo, ktorá ponúka obrovskú databázu filmov. Počas písania tejto recenzie bolo v zozname viac ako 25 000 filmov a 9 400 seriálov. Streamovanie ma viacero možností a taktiež je k dispozícii aj moňosť sťahovania filmov do vášho mobilu alebo PC.

Nevýhodou je znova absencia českého alebo slovenského jazyka. Ide o stránku zameranú na anglicky hovoriacich návštevníkov. Barličkou tu môže byť púštanie anglických titulkov, pokiaľ vaša angličtina nieje na top úrovni, práve titulky vedia pomôcť s hovoreným textom.

Hodnotenie: 8 / 10

Návštevnosť: 43 000 000 / mesiac

11. Mega Cloud

megaNZ

Mega NZ nieje iba služba na zdieľanie obsahu, je to aj váš osobný cloud, ktorý vám dokáže zabezpečiť zálohovanie telefónu alebo celého PC. Jedná sa komplexný prístup, ktorý spája výhody rýchleho sťahovania obsahu od komunity ako ponúka Ulož.to no taktiež vám dokáže pokryť služby ako Google Fotky alebo Google Drive.

Vyhľadávanie zdieľaného obsahu ako sú videa a hry však nie je verejne dostupné na samotnej stránke Mega, ak chcete sťahovať musíte pohľadať fóra alebo vyhľadávače, ktorých je však neúrekom. Obrovská rýchlosť pri sťahovaní, 20GB priestor zdarma pri registrácii, ako aj rozšírene možnosti robia túto alternatívu veľmi populárnu vo svete.

Hodnotenie: 7 / 10

Návštevnosť: 246 000 000 / mesiac

12. Flixtor

flixtor-web

Flixtor je podobná služba ako naše „tuzemské“ Sledujteto alebo Prehraj.to. Znamená to, že služba sa špecializuje na prehrávanie filmov, seriálov a dokumentov. Ide tento krát ale o zahraničný projekt, čo znamená, že slovenské a české filmy tu nenájdete. Ak zadáte do filtru češtinu, zobrazí sa vám zo širokej ponuky zrazu iba jeden film. Slovenčina tam pre istotu vôbec nie je evidovaná. Takže je pochopiteľné, že po tejto službe skôr siahnu ľudia, ktorí hľadajú filmy v anglickom jazyku.

Obsah pre anglický jazyk je naozaj pestrý a v čase písania tejto recenzie bolo k dispozícii viac ako 4 320 rôznych seriálov a cez 43 400 filmov. Ponuka je skutočne bohatá a špecializuje sa hlavne na najnovšie tituly. Cena je už ale horšia ako u spomenutých konkurentov. Uvedená cena 14 € / mesiac však môže výrazne klesnúť ak si objednáte 180 dňový program, ten stojí v prepočte 45 €. Tak sa viete dostať na cenu 7,50 € / mesiac.

Hodnotenie: 7 / 10

Návštevnosť: 2 400 000 / mesiac

13. SolarMovies

solarmovies nahrada

Ako ďalšiu alternatívu Ulož.to v zahraničí môžeme spomenúť SolarMovies. Ide o projekt, ktorý pomerne často mení adresu, takže je občas ťažšie zastihnúť ich na jednej internetovej doméne. SolarMovies poskytuje rýchlu navigáciu prehľadne rozdelenú do jednotlivých kategórii ako drama, akcia, scifi, fantasy a iné. Výborná je aj možnosti filtrovať si filmy a seriály na základe krajín, alebo IMDB hodnotenia. Príjemne nás prekvapila rýchlosť a jednoduchosť navigácie a taktiež malé množstvo rušivých prvkov a vloženej reklamy.

Počas písania tejto recenzie sme v databáze SolarMovies napočítali viac ako 22 000 filmov. Treba ešte doplniť, že ako pri predošlých službách v zahraničí, ani SolarMovies nedisponuje slovenským alebo českým obsahom. Výhodou však boli skoro všade prítomné titulky v angličtine. Pokiaľ vám angličtina nerobí problémy, je to dobrá alternatíva.

 

Hodnotenie: 6 / 10

Návštevnosť: 13 500 000 / mesiac

Stránky na sťahovanie filmov, alebo … KODI?

kodiUvedené stránky sú výborným zdrojom na neobmedzené sťahovanie filmov, pokiaľ si chcete zadarmo alebo pomerne veľmi lacno stiahnuť mediálny obsah. Je dobré vybrať si službu, ktorá vám vyhovuje ako cenou tak aj obsahom. Odporúčame si pred zapatením plateného programu vyhľadať seriály alebo filmy, o ktoré máte záujem a až na základe dostupnosti si vybrať tú najlepšiu službu pre vás. Niektoré služby, ako Ulož.To disponujú obrovským obsahom, no platený balík zase nieje až tak výhodný, ako napríklad pri FastShare.

Taktiež v prípade, že hľadáte lacnú možnost ako sledovať filmy skoro zdarma, môžeme doporučiť aj inštaláciu pluginu KODI, to je už ale mierne pokročilá možnosť a budete potrebovať základné znalosti práce s android / windows aplikáciami. Kodi je každopádne skvelá náhrada za službu ako je Uloz.to, investovaný čas sa vám určite oplatí.

oddelovac

Online filmy zadarmo

Uvedené stránky a služby poskytujú možnosť sledovať seriály a online filmy zadarmo, no sledovanie môže byť prerušované napríklad reklamou alebo časovým limitom. Pokiaľ chcete neprerušovaný pôžitok, uvedené služby si pýtajú drobné za mesačné balíky a na oplátku dostanete často databázu rozsiahlejšiu, ako máju mnohé komerčné služby (streamovacie služby na Slovensku). Dôležité je pri uvedených službách myslieť aj na legálnosť obsahu, čo nie je vždy silnou stránkou podobných webov. Je už na vás, na ktoré služby sa zameriate, našou snahou je vám priniesť ucelený zoznam stránok, kde môžete sťahovať súbory, sledovať online filmy zadarmo, alebo za drobné poplatky.

Upozornenie. Streamovanie a sťahovanie obsahu chráneného autorskými právami je vo väčšine krajín nezákonné. Pred použitím stránok na streamovanie a sťahovanie by ste si mali vždy overiť pravidlá a predpisy vo svojej krajine, pretože môžu zdieľať obsah chránený autorskými právami bez povolenia. Naša stránka neschvaľuje streamovanie nelegálneho obsahu.

* Odhadovaná návštevnosť stránok, (zdroj: SEMRush) aktualizované pre: Júl 2024

20 myšlienok na “Alternatívy pre Ulož.to 2024 | Online filmy zadarmo

 1. môžete mi povedat kde mám sťahovat spongebob phineas a ferb lego ninjago bez toho nebolo ono uložto bola 1 stranka na stahovanie . poradte mi kde mám stahovat filmy a serialy

  1. Približný počet výsledkov: 99,600 ľudové spravodajstvo ulož to disk – viete mi niekdo presunuť súbory ked na ne nemám prístup.
   Lebo tam je historia bezpščnosť dokumenti o údaný P.Z hrozby kdo ohrozoval ako sa im brániť a tak.

 2. Na Uložto jsem nahrál postupně asi 1800 dokumentů, většinou o přírodě, zvířatech. Teď jsem to stáhnul zpět, protože Uložto končí. Takže mám asi 1,8Tb dat, a nevím, kam bych to mohl, které mi postup ahrát.
  Nechce se mi to jen tak smazat. Zatím hledám stále marně.
  Dříve jsem měl postupně tři účty na Youtube, a ty mi vždy časem zablokovali. Tak nevím, ale bojím se, že už nebude možné si najít na netu nějaký film a podívat se na něj. Bohužel!!!
  Díky EU.

  1. A čo tak nahrať to na niektorý zo spomínaných webov, čo teraz fungujú namiesto uložto, napríklad webshare, fastshare, či zálohuj si.
   Teda aspoň tie dokumenty, ktoré neboli už nikde inde stiahnuteľné okrem uložta.
   Náramne by sa mi to hodilo, lebo takisto zbieram dokumentárne filmy a seriály o prírode a to hlavne s produkcie BBC, niektoré z nich viem, že sú také, ktoré boli dohladateľné LEN NA ULOŽ TO A NIKDE INDE NIET ICH ZOHNAŤ. Napríklad seriál „Oceány (2008), Divoká Kolumbie (2015), Tajemství Divoké Austrálie a iné“.

   Niektoré ako napríklad typu „Zázračna planeta/ Planeta Země II. či Divoká Brazílie“ sú dostupné na stiahnutie skoro na všetkých spomínaných weboch.

 3. Mohol by mi niekdo pomoct s akymkolvek forom alebo vyhladavacom na mega prosim?? Na to ze je ich neurekom sa mi nepostastilo poslednu hodinu najst ani jeden. Rok 2000 a v Napsteri a torrentoch som bol doma.. 20 rokov neskor zastavia ulozto a je zo mna uplny noob..

 4. Bohužel to množství dat se již nikde nedá vyhledat. Např. knihy, školní práce, časopisy, hry,…
  Nyní sháním jednu deskovou hru, která je vyprodaná a nemohu ji najít :-(( ubongo3D a její různé verze

 5. Bohužial ani jedno zo spomenutých uložísk nemajú tké filmy, ake som si zvykla sťahovať z ulož to ….veľká slabota

   1. staré filmy zo 40tych a550tych rokov, madarské, polské japonské atd, noir filmy, ak su tak len velmi málo z nich je dohladatelných , bohužial na ulož to nemá ani jedna z pomenutých stránok , a online minevyhovuje,rada sa k filmom vraciam a preto si ich postupne zvyknem stahovať podla režisérov

 6. takže máme 1.12. ulozto prestalo vlastne fungovat ako ulozisko. nejaké alternatívy? presunú ulozto mimo EU legislatívu?

  1. Kto vie ako sa zachovajú, prípadne či spustia iný projekt mimo EU ako píšete. Zatiaľ ale naozaj vidíme koniec vyhľadávania v Uloz.to, čo je vlastne koniec otvoreného zdieľania obsahu.

  2. Toto sú všetko alternatívy pre filmy prípadne audio… Kde nájdem napríklad knihy čo som si tam sťahovala v pdf? ??

 7. Pri sťahovaní filmov a iných programov so mal možnosť sledovať aj čas a veľkosť stiahnutého programu. Teraz sa to niekde stratilo čo je s tým?. Dá sa to stiahnuť ak áno ako?.
  Váš pravidelný klient. Ďakujem.

 8. Pán autor článku Masaryk, už keď píšete článok, mohli by ste si weby aspoň overiť – hellspy totiž nefunguje už od apríla 2023 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *