Alternatívy pre Uloz.to v roku 2024

Už dávno sú preč časy kedy sme museli stránky s možnosťami neobmedzeného sťahovania hľadať hodiny a hodiny. V internetovom bludisku pribúdajú služby, ktoré vás pri sťahovaní nebudú obmedzovať časovo alebo dátovo. Niektoré z nich ponúkajú časť služieb bezplatne a iné vám za malý poplatok umožnia raketové sťahovanie či sledovanie filmov.

subory

Ulož.to sa mení – aké sú náhrady?

Zdielanie obsahu? Každému skúsenejšiemu internetovému nadšencovi sa ihneď vybaví dobre známa stránka Uloz.to, ku ktorej však existujú viaceré alternatívy. Ulož.to len nedávno informovalo, že prechádza významnou zmenou a dostupnosť online filmov, seriálov a dokumentov bude značne obmedzená. Zlomom pre Ulož.to sa stal december 2023, od tohoto dátumu už Ulož.to neumožnuje široké zdieľanie a vyhľadávanie obsahu medzi užívateľmi. To znamená, že uvidíte iba svoj obsah, ktorý do úložiska nahráte. Je teda už nemožné sťahovať filmy a iné dokumenty z obrovskej databázy, ktorá sa tu rokmi rozrástla. Viac o tejto zmene sme písali v článku. Uloz.to môžete naďalej využívať ako úložisko svojich vlastných súborov. Zaujíma vás, ktoré ďalšie stránky ponúkajú sťahovanie obsahu?

TIP: Ak chcete aby bolo vaše pripojenie nevystopovateľné, bezpečné a anonymné, nezabudnite na bezpečnosť pri sledovaní. Odporúčame nielen pri streamovaní používať VPN. Využite zľavový kupón na PureVPN so zľavou až 87%:

Zoznam stránok kde sledovať filmy zadarmo

1. Sledujteto.cz

sledujtetoSledujteto je kvalitné úložisko, ktoré sa špecializuje na videá a filmy. Len s obtiažou sme hľadali populárny film či seriál, ktorý by nebol v databáze tohoto projektu. Čo berieme ako výhodu je minimum rušivých prvkov v dizajne stránky. Jednoducho napíšete o aký film či seriál máte záujem a okamžite máte výsledok – rýchlosť a efektiva hľadania je na špičkovej úrovni. Sledujteto poskytuje tak ako mnoho konkurentov dve možnosti: sledovať videá zadarmo – no pripravte sa na prerušovanie a vložené reklamy každých cca 5 minút – alebo premium účet, ktorý je za priateľných 4, 99 € / mesiac. Je tu možnosť aj zľavy, a to v prípade, že zaplatíte napríklad na rok,  dostanete sa na sumu 3, 50 € / mesiac. To je priateľná cena za tisícky filmov a seriálov.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 2 500 000 / mesiac *

Odkaz: Sledujteto.cz

oddelovac

2. Zalohuj.si

zalohuj.siMedzi výborné alternatívy Ulož.to určite môžeme zaradiť Zalohuj.si. Tento web disponuje kvalitným intuitívnym prostredím a navigáciou. Prekvapila nás tu cena, zalohuj.si totiž umožňuje sťahovanie úplne zadarmo a monetizačný model je tu nastavený na zobrazovanie reklám. Tie ale momentálne na portáli nevidíme. Až neuveriteľne znie možnosť sťahovať obsah neobmedzenou rýchlosťou a to znova celkom zadarmo.

Zalohuj.si taktiež ponúka možnosť sledovať video obsah v prehliadači podobne ako iné tu uvedené služby. Nenašli sme tu toľko obsahu ako na Ulož.to, ale ponuka je naozaj bohatá a nebol problém nájsť aj raritnejšie kúsky hudby alebo menej známe filmy.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 1 900 000 / mesiac *

Odkaz: Zalohuj.si

oddelovac

3. eDisk

edisk screenshotPoslúži dobre na sťahovanie najnovších filmov, kníh, ale aj hier. Sťahovať môžete zdarma iba raz za 24 hodín. Stránka eDisk.cz je pomerne dobrou náhradou za už spomínané Ulož.to. Ostatné služby na stránke sú spoplatnené kreditmi, ktorých cena vôbec nieje drahá.

Obsah Edisku sa mesiac za mesiacom zväčšuje a bežne v ňom nájdete najnovšie filmy. Ak teda nehľadáte úplne špecifický a raritný obsah, ale skôr vás zaujímajú populárne hry a populárne filmy edisk vám postačí. Ak rozmýšľate nad kúpou kreditu, cena je priaznivá. Napríklad 80Gb momentálne stojí v akcii 5,90 eur.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 590 000 / mesiac *

Odkaz: eDisk.cz

oddelovac

4. Prehraj.to

Pokiaľ hľadáte stránku zameranú predovšetkým na sledovanie filmov a seriálov, Prehraj.to môže byť vaša správna voľba. Iné súbory, ako videá na tejto stránke ani nenájdete. Prehaj.to na stránke uvádza, že ich databáza má v súčasnosti viac ako 6 200 000 videií a viac ako 10 000 predplatiteľov. Sledovanie filmov je pohodlné a zadarmo, prehrávač je intuatívny a reaguje pomerne rýchlo. Ako aj konkurenti, aj Prehraj.to ponúka platený program, ten vám poskytne možnosť sledovať filmy a seriáli vo vysokej kvalite a bez nutnosti monitorovania vašich kreditov. Odomkne vám celú stránku a bez limitov. Cena za prémium je viac ako výhodná iba za 4.99 € / mesiac získate prístup k stovkám tisíc titulov bez reklamy. Prehraj.to disponuje aj kvalitnou android aplikáciou.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 5 100 000 / mesiac *

Odkaz: Prehraj.to

oddelovac

5. Datoid

datoid.czDatoid.cz ponúka veľmi podobné možnosti sťahovania ako malo Ulož.to. Obrovskou výhodou tejto stránky je rýchle sťahovanie, ktoré je v nočných hodinách o polovicu lacnejšie ako u konkurenčných poskytovateľov. Sťahovať filmy či hudbu môžete aj bezplatne. Ako vždy však ide o pomalšie sťahovanie bez možnosti downloadu viacerých súborov naraz. Platené služby fungujú na princípe kreditov, sú rýchle a pohodlné. Obávať sa nemusíte ani toho, že by ste nenašli vami hľadaný súbor. Databázu má Datoid.cz viac ako kráľovskú a ceny ich služieb stoja za vyskúšanie.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 810 000 / mesiac *

Odkaz: Datoid.cz

oddelovac

6. Sosač TV (Streamuj.tv)

sosac-tvSosač TV je výborné riešenie na sledovanie filmov a seriálov či už prostredníctvom vášho PC alebo mobilu, no získate taktiež v cene KODI plugin, ktorý si môžete nainštalovať do vášho TV a sledovať tak obrovskú databázu filmov a seriálov na rôznych zariadeniach. Obsah Sosača je prepojený s účtom na webe Streamuj.tv. Sledovanie zadarmo tu síce nie je možné, ale za cenu približne 2 až 3€ mesačne (cenou patrí medzi najlacnejšie) sa viete dostať k tisícom filmov a seriálov. Potrebné je predplatiť si premium účet na stránke Streamuj.tv a následne môžete pozerať obsah na všetkých vašich zariadeniach a na stránke Sosac.tv. Po zaplatení drobného poplatku, môžete sledovať filmy bez prerušenia a ako často chcete.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 400 000 / mesiac *

Odkaz: Streamuj.tv (potrebná registrácia) – následne môžete pozerať filmy a seriály na stránke Sosac.tv

oddelovac

7. FastShare

fastshare screenshotAko už sám názov napovedá ide o stránku, ktorá ponúka rýchle sťahovanie a zdieľanie súborov. Veľkou výhodou oproti stránke Uloz.to je možnosť sťahovania viacerých súborov naraz (pre free účty). To všetko bez toho, aby ste boli obmedzení výberom filmov alebo iných súborov.

Databáza výsledkov je bohatá a ak hľadáte napríklad konkrétny film, ako nápoveda vám poslúži rebríček najsťahovanejších filmov a informácie o novinkách. Sťahovanie je navyše veľmi komfortné, bez nutnosti zadávania kódov alebo hesiel. Rýchle sťahovanie je oveľa lacnejšie ako na stránke Uloz.to.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 1 700 000 / mesiac *

Odkaz: FastShare.cz

oddelovac

8. Webshare

webshare screenshotWebshare.cz je stálicou medzi internetovými úložiskami. Stránka sa dá čiastočne využívať bezplatne, avšak maximum služieb vyťažíte až po zaplatení. Bezplatné sťahovanie funguje vcelku obstojne, ale neočakávajte závratnú rýchlosť a ani možnosť sťahovania viacerých súborov naraz. Nevýhodou je taktiež nemožnosť nadväznosti sťahovania. Za naozaj nízky ročný poplatok sa však razom všetko zmení. Rýchlosť sťahovania sa zvýši až na 500 Mb/s a ako bonus dostanete priestor na uloženie vašich vlastných súborov na privátnom disku. Potešujúca je tiež bohatá databáza filmov a kvalitná služba Stream Cinema.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 4 400 000 / mesiac *

Odkaz: Webshare.cz

 

oddelovac

9. Hellspy – pozastavené v roku 2023

hellspyIde opäť o veľmi vydarenú alternatívu k stránke Uloz.to, ktorá vás neobmedzí, nespomalí a ani neodradí tým, že by ste museli čakať na stiahnutie jedného súboru, aby ste začali sťahovať iný. Rýchlosť sťahovania je po využití kreditov dokonca vyššia ako na stránke Uloz.to.

V prípade, že nemáte radi vytváranie užívateľských účtov, môžete si kredity na rýchle sťahovanie kúpiť bez nutnosti prihlásenia, čo je obzvlášť pohodlná alternatíva. Možnosťou je dokonca zakúpenie ročného predplatného, ktoré sa oplatí viac ako jednorazové kredity.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 5 000 / mesiac *

Odkaz: Hellspy.cz

 

oddelovac

Alternatívy Ulož.to v zahraničí

10. Mega Cloud

megaNZ

Mega NZ nieje iba služba na zdielanie obsahu, je to aj váš osobný cloud, ktorý vám dokáže zabezpečiť zálahovanie telefónu alebo celého PC. Jedná sa komplexný prístup, ktorý spája výhody rýchleho sťahovania obsahu od komunity ako ponúka Ulož.to no taktiež vám dokáže pokryť služby ako Google Fotky alebo Google Drive.

Vyhľadávanie zdielaného obsahu ako sú videa a hry však nieje verejne dostupné na samotnej stránke Mega, ak chcete sťahovať musíte pohľadať fóra alebo vyhľadávače, ktorých je však neúrekom. Obrovská rýchlosť pri sťahoaní, 20GB priestor zdarma pri registrácii, ako aj rozšírene možnosti robia túto alternatívu veľmi populárnu vo svete.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 633 000 000 / mesiac *

Odkaz: Mega.nz

oddelovac

11. Flixtor

flixtor-web

Flixtor je podobná služba ako naše „tuzemské“ Sledujteto alebo Prehraj.to. Znamená to, že služba sa špecializuje na prehrávanie filmov, seriálov a dokumentov. Ide tento krát ale o zahraničný projekt, čo znamená, že slovenské a české filmy tu nenájdete. Ak zadáte do filtru češtinu, zobrazí sa vám zo širokej ponuky zrazu iba jeden film. Slovenčina tam pre istotu vôbec nie je evidovaná. Takže je pochopiteľné, že po tejto službe skôr siahnu ľudia, ktorí hľadajú filmy v anglickom jazyku.

Obsah pre anglický jazyk je naozaj pestrý a v čase písania tejto recenzie bolo k dispozícii viac ako 4 320 rôznych seriálov a cez 43 400 filmov. Ponuka je skutočne bohatá a špecializuje sa hlavne na najnovšie tituly. Cena je už ale horšia ako u spomenutých konkurentov. Uvedená cena 14 € / mesiac však môže výrazne klesnúť ak si objednáte 180 dňový program, ten stojí v prepočte 45 €. Tak sa viete dostať na cenu 7,50 € / mesiac.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 8 400 000 / mesiac *

Odkaz: Flixtor.si

oddelovac

12. 123Movies

123moves screenshot

Medzi daľšie náhrady za Ulož.to v zahraničí, pokiaľ hľadáte hlavne filmy a seriály, môžeme pokojne zaradiť aj giganta 123movies. Jedná sa o službu zadarmo, ktorá ponúka obrovskú databázu filmov. Počas písania tejto recenzie bolo v zozname viac ako 24 000 filmov a 9 300 seriálov. Streamovanie ma viacero možností a taktiež je k dispozícii aj moňosť sťahovania filmov do vášho mobilu alebo PC.

Nevýhodou je znova absencia českého alebo slovenského jazyka. Ide o stránku zameranú na anglicky hovoriacich návštevníkov. Barličkou tu môže byť púštanie anglických titulkov, pokiaľ vaša angličtina nieje na top úrovni, práve titulky vedia pomôcť s hovoreným textom.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 146 000 000 / mesiac *

Odkaz: 123moviesfree.net

oddelovac

Stránky na sťahovanie filmov, alebo … KODI?

kodiUvedené stránky sú výborným zdrojom na neobmedzené sťahovanie filmov pokiaľ si chcete zadarmo alebo pomerne veľmi lacno stiahnuť mediálny obsah. Je dobré vybrať si službu, ktorá vám vyhovuje ako cenou tak aj obsahom, odporúčame si pred zapatením platený program vyhľadať seriály alebo filmy, o ktoré máte záujem a až na základe dostupnosti s vybrať tu najlepšiu službu pre vás. Niektoré služby, ako Ulož.To disponujú obrovským obsahom, no platený balík zase nieje až tak výhodný, ako napríklad pri FastShare.

Taktiež v prípade, že hľadáte lacnú možnost ako sledovať filmy skoro zdarma, môžeme doporučiť aj inštaláciu pluginu KODI, to je už ale mierne pokročilá možnosť a budete potrebovať základne znalosti práce s android / windows aplikáciami. Kodi je každopádne skvelá náhrada za službu ako je Uloz.to, investovaný čas sa vám určite opláti.

oddelovac

Uvedené stránky a služby poskytujú možnosť sledovať filmy a seriály zadarmo, no sledovanie môže byť prerušované napríklad reklamou alebo časovým limitom, pokiaľ chcete neprerušovaný pôžitok, uvedené služby si pýtajú drobné za mesačné balíky a za oplátku dostanete často databázu rozsiahlejšiu, ako máju mnohé komerčné služby (streamovacie služby na Slovensku). Je už na vás, na ktoré služby sa zameriate, našou snahou je vám priniesť ucelený zoznam stránok, kde môžete sledovať filmy zadarmo, alebo za poplatky.

*Odhadovaná návštevnosť (zdroj: SEMRush) aktualizované pre: Február 2024

17 myšlienok na “Alternatívy pre Uloz.to v roku 2024

 1. môžete mi povedat kde mám sťahovat spongebob phineas a ferb lego ninjago bez toho nebolo ono uložto bola 1 stranka na stahovanie . poradte mi kde mám stahovat filmy a serialy

  1. Približný počet výsledkov: 99,600 ľudové spravodajstvo ulož to disk – viete mi niekdo presunuť súbory ked na ne nemám prístup.
   Lebo tam je historia bezpščnosť dokumenti o údaný P.Z hrozby kdo ohrozoval ako sa im brániť a tak.

 2. Na Uložto jsem nahrál postupně asi 1800 dokumentů, většinou o přírodě, zvířatech. Teď jsem to stáhnul zpět, protože Uložto končí. Takže mám asi 1,8Tb dat, a nevím, kam bych to mohl, které mi postup ahrát.
  Nechce se mi to jen tak smazat. Zatím hledám stále marně.
  Dříve jsem měl postupně tři účty na Youtube, a ty mi vždy časem zablokovali. Tak nevím, ale bojím se, že už nebude možné si najít na netu nějaký film a podívat se na něj. Bohužel!!!
  Díky EU.

  1. A čo tak nahrať to na niektorý zo spomínaných webov, čo teraz fungujú namiesto uložto, napríklad webshare, fastshare, či zálohuj si.
   Teda aspoň tie dokumenty, ktoré neboli už nikde inde stiahnuteľné okrem uložta.
   Náramne by sa mi to hodilo, lebo takisto zbieram dokumentárne filmy a seriály o prírode a to hlavne s produkcie BBC, niektoré z nich viem, že sú také, ktoré boli dohladateľné LEN NA ULOŽ TO A NIKDE INDE NIET ICH ZOHNAŤ. Napríklad seriál „Oceány (2008), Divoká Kolumbie (2015), Tajemství Divoké Austrálie a iné“.

   Niektoré ako napríklad typu „Zázračna planeta/ Planeta Země II. či Divoká Brazílie“ sú dostupné na stiahnutie skoro na všetkých spomínaných weboch.

 3. Mohol by mi niekdo pomoct s akymkolvek forom alebo vyhladavacom na mega prosim?? Na to ze je ich neurekom sa mi nepostastilo poslednu hodinu najst ani jeden. Rok 2000 a v Napsteri a torrentoch som bol doma.. 20 rokov neskor zastavia ulozto a je zo mna uplny noob..

 4. Bohužel to množství dat se již nikde nedá vyhledat. Např. knihy, školní práce, časopisy, hry,…
  Nyní sháním jednu deskovou hru, která je vyprodaná a nemohu ji najít :-(( ubongo3D a její různé verze

 5. Bohužial ani jedno zo spomenutých uložísk nemajú tké filmy, ake som si zvykla sťahovať z ulož to ….veľká slabota

 6. takže máme 1.12. ulozto prestalo vlastne fungovat ako ulozisko. nejaké alternatívy? presunú ulozto mimo EU legislatívu?

  1. Kto vie ako sa zachovajú, prípadne či spustia iný projekt mimo EU ako píšete. Zatiaľ ale naozaj vidíme koniec vyhľadávania v Uloz.to, čo je vlastne koniec otvoreného zdieľania obsahu.

  2. Toto sú všetko alternatívy pre filmy prípadne audio… Kde nájdem napríklad knihy čo som si tam sťahovala v pdf? ??

 7. Pri sťahovaní filmov a iných programov so mal možnosť sledovať aj čas a veľkosť stiahnutého programu. Teraz sa to niekde stratilo čo je s tým?. Dá sa to stiahnuť ak áno ako?.
  Váš pravidelný klient. Ďakujem.

 8. Pán autor článku Masaryk, už keď píšete článok, mohli by ste si weby aspoň overiť – hellspy totiž nefunguje už od apríla 2023 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *