Alternatívy pre Uloz.to v roku 2023

Už dávno sú preč časy kedy sme museli stránky s možnosťami neobmedzeného sťahovania hľadať hodiny a hodiny. V internetovom bludisku pribúdajú služby, ktoré vás pri sťahovaní nebudú obmedzovať časovo alebo dátovo. Niektoré z nich ponúkajú časť služieb bezplatne a iné vám za malý poplatok umožnia raketové sťahovanie či sledovanie filmov.

subory

Uloz.to pribúda konkurencia – aké sú podobné stránky?

Každému skúsenejšiemu internetovému nadšencovi sa ihneď vybaví známa stránka Uloz.to, ku ktorej však existujú viaceré alternatívy. Je pravda, že Uloz.to má veľa priaznivcov, veľkú databázu filmov, hudby, dokumentov, skrátka všetkého, čo nám spríjemňuje život a pomáha pri štúdiu či pri práci. Zároveň je sťahovanie z tejto stránky intuitívne a bez zbytočných preklikov alebo tisícok vyskakujúcich reklám. Uloz.to môžete dokonca využívať aj ako úložisko svojich vlastných súborov. Zaujíma vás, ktoré ďalšie stránky ponúkajú sťahovanie bez obmedzení? Tak čítajte ďalej.

1. FastShare

fastshare screenshotAko už sám názov napovedá ide o stránku, ktorá ponúka rýchle sťahovanie a zdieľanie súborov. Obrovskou výhodou oproti stránke Uloz.to je možnosť sťahovania viacerých súborov naraz (pre free účty). To všetko bez toho, aby ste boli obmedzení výberom filmov alebo iných súborov.

Databáza výsledkov je bohatá a ak hľadáte napríklad konkrétny film, ako nápoveda vám poslúži rebríček najsťahovanejších filmov a informácie o novinkách. Sťahovanie je navyše veľmi komfortné, bez nutnosti zadávania kódov alebo hesiel. Rýchle sťahovanie je oveľa lacnejšie ako na stránke Uloz.to.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 1 000 000 / mesiac *

Odkaz: FastShare.cz

2. Prehraj.to

Pokiaľ hľadáte stránku zameranú predovšetkým na sledovanie filmov a seriálov, Prehraj.to môže byť vaša správna voľba. Iné súbory, ako videá na tejto stránke ani nenájdete. Prehaj.to na stránke uvádza, že ich databáza má v súčasnosti viac ako 6 200 000 videií a viac ako 10 000 predplatiteľov. Sledovanie filmov je pohodlné a zadarmo, prehrávač je intuatívny a reaguje pomerne rýchlo. Ako aj konkurenti, aj Prehraj.to ponúka platený program, ten vám poskytne možnosť sledovať filmy a seriáli vo vysokej kvalite a bez nutnosti monitorovania vašich kreditov. Odomkne vám celú stránku a bez limitov. Cena za prémium je viac ako výhodná iba za 4.99 € / mesiac získate prístup k stovkám tisíc titulov bez reklamy.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 1 500 000 / mesiac *

Odkaz: Prehraj.to

3. eDisk

edisk screenshotPoslúži dobre na sťahovanie najnovších videii a hier. Je síce pravda, že aj sťahovať môžete zdarma, ale iba raz za 24 hodín. Stránka eDisk.cz je teda len akousi kvázi náhradou za už spomínané stránky. Ostatné služby na stránke sú spoplatnené kreditmi.

Platbu však zvážte z dôvodu zatiaľ slabej databázy v ktorej sa nachádzajú predovšetkým najnovšie filmy. Ak teda nehľadáte úplne špecifický a raritný obsah ale skôr vás zaujímajú populárne hry a populárne filmy edisk vám bohato postačí. Ak rozmýšlate nad kúpou kreditu, cena je priaznivá. Napríklad 80Gb momentálne stojí 6 eur.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 100 000 / mesiac *

Odkaz: eDisk.cz

4. Webshare

webshare screenshotWebshare.cz je stálicou medzi internetovými úložiskami. Stránka sa dá čiastočne využívať bezplatne, avšak maximum služieb vyťažíte až po zaplatení. Bezplatné sťahovanie funguje vcelku obstojne, ale neočakávajte závratnú rýchlosť a ani možnosť sťahovania viacerých súborov naraz. Nevýhodou je taktiež nemožnosť nadväznosti sťahovania. Za naozaj nízky ročný poplatok sa však razom všetko zmení. Rýchlosť sťahovania sa zvýši až na 500 Mb/s a ako bonus dostanete priestor na uloženie vašich vlastných súborov na privátnom disku. Potešujúca je tiež bohatá databáza filmov a kvalitná služba Stream Cinema.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 1 000 000 / mesiac *

Odkaz: Webshare.cz

5. Datoid

datoid.czDatoid.cz ponúka celkom obstojné možnosti sťahovania. Obrovskou výhodou tejto stránky je rýchle sťahovanie, ktoré je v nočných hodinách o polovicu lacnejšie ako u konkurenčných poskytovateľov. Sťahovať filmy či hudbu môžete aj bezplatne. Ako vždy však ide o pomalšie sťahovanie bez možnosti downloadu viacerých súborov naraz. Platené služby fungujú na princípe kreditov, sú rýchle a pohodlné. Obávať sa nemusíte ani toho, že by ste nenašli vami hľadaný súbor. Databázu má Datoid.cz viac ako kráľovskú a ceny ich služieb stoja za vyskúšanie.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 100 000 / mesiac *

Odkaz: Datoid.cz

6. Hellspy

hellspyIde opäť o veľmi vydarenú alternatívu k stránke Uloz.to, ktorá vás neobmedzí, nespomalí a ani neodradí tým, že by ste museli čakať na stiahnutie jedného súboru, aby ste začali sťahovať iný. Rýchlosť sťahovania je po využití kreditov dokonca vyššia ako na stránke Uloz.to. V prípade, že nemáte radi vytváranie užívateľských účtov, môžete si kredity na rýchle sťahovanie kúpiť bez nutnosti prihlásenia, čo je obzvlášť pohodlná alternatíva. Možnosťou je dokonca zakúpenie ročného predplatného, ktoré sa oplatí viac ako jednorazové kredity.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 40 000 / mesiac *

Odkaz: Hellspy.cz

Alternatívy Ulož.to v zahraničí

7. Mega Cloud

megaNZ

Mega NZ nieje iba služba na zdielanie obsahu, je to aj váš osobný cloud ktorý vám dokáže zabezpečiť zálahovanie telefónu alebo celého PC. Jedná sa komplexný prístup ktorý spája výhody rýchleho sťahovania obsahu od komunity ako ponúka Ulož.to no taktiež vám dokáže pokryť služby ako Google Fotky alebo Google Drive.

Vyhľadávanie zdielaného obsahu ako sú videa a hry však nieje verejne dostupné na samotnej stránke Mega, ak chcete sťahovať musíte pohľadať fóra alebo vyhľadávače ktorých je však neúrekom. Obrovská rýchlosť pri sťahoaní, 20GB priestor zdarma pri registrácii ako aj rozšírene možnosti robia túto alternatívu veľmi populárnu vo svete.

Odhadovaná návštevnosť stránky: 740 000 000 / mesiac *

Odkaz: Mega.nz

Stránky na sťahovanie filmov

Uvedené stránky sú výborným zdrojom na neobmedzené sťahovanie filmov pokiaľ si chcete zadarmo alebo pomerne veľmi lacno stiahnuť mediálny obsah. Je dobré vybrať si službu, ktorá vám vyhovuje ako cenou tak aj obsahom, odporúčame si pred zapatením platený program vyhľadať seriály alebo filmy, o ktoré máte záujem a až na základe dostupnosti s vybrať tu najlepšiu službu pre vás. Niektoré služby, ako Ulož.To disponujú obrovským obsahom, no platený balík zase nieje až tak výhodný, ako napríklad pri FastShare.

Taktiež v prípade, že hľadáte lacnú možnost ako sledovať filmy skoro zdarma, môžeme doporučiť aj inštaláciu pluginu KODI, to je už ale mierne pokročilá možnosť a budete potrebovať základne znalosti práce s android / windows aplikáciami.

*Odhadovaná návštevnosť (zdroj: SEMRush) aktualizované pre: August 2023

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *