Internetová TV – Veľké porovnanie (IPTV Slovensko)

Doba sa mení a technológie sa posúvajú vpred. Takisto je to aj pri televíznom vysielaní. Pravdepodobne ste sa už stretli so záhadnou skratkou IPTV. Technológia IPTV – alebo televízia cez internet, sa v posledných rokoch rozšírila u televíznych divákov a mení našu televíziu v obývačke na nepoznanie.

Čo je IPTV?

Používatelia televízie využívajúcej internetový protokol (IPTV) prijímajú televízne programy cez internet (TV cez internet) namiesto klasických antén, satelitných antén alebo káblov. Skratka IPTV znamená ,,Internet Protocol Television“. Tradičná televízia odosiela pomocou káblov analógové signály priamo užívateľom, ktorí majú prístup iba k aktuálnemu vysielaciemu obsahu a nemajú možnosť ho ovládať. Na rozdiel od tradičnej televízie, IPTV používa servery, na ktoré ukladá obsah a dáva tak používateľom slobodu pri prezeraní programov podľa ich uváženia. Inými slovami, streamuje videoobsah priamo cez internet. Táto flexibilita je dôvod, prečo IPTV presahuje tradičnú televíziu a považuje sa za budúcnosť televízie.

iptv slovensko

Najlepšie IPTV služby na Slovensku

Na Slovensku nájdete hneď niekoľko IPTV, ktoré majú veľké množstvo zákazníkov. Odlišujú sa cenami, aktuálnou ponukou a svojimi výhodami a nevýhodami. Ktorá IPTV sa oplatí najviac? Pozreli sme sa na tie najpopulárnejšie internetové TV na Slovensku.

IPTV Slovensko - Porovnanie

linka

1. Lepšia.TV

lepsia.tv-iptv-slovensko

Keď porovnávame IPTV na Slovensku nesmieme zabudnúť na známu službu Lepšia.TV. Táto internetová televízia poskytuje 3 hlavné a jeden dodatočný balík prémiových staníc ako HBO a Cinemax. Zaujímavosťou je tu kombinácia klasickej IPTV a streamovacej služby, kedy máte okrem prístupu k televíznym programom aj automaticky prístup k pomerne veľkému počtu filmov, seriálov a dokumentov. Počet filmov, ktoré máte automaticky zadarmo k dispozícii sa však líši na základe balíkov. Tie sú odstupňované od Mini až po Max a mesačná cena začína na skromných 4.99€ mesačne.

Ako to už býva, pre sledovanie IPTV Lepšia.TV, budete potrebovať smart televízor, alebo set top box bežiaci na androide alebo inom modernom systéme. Samozrejmosťou je podpora telefónov, tabletov a počítačov. Obmedzenie je tu však v počte zariadení, v rámci ceny môžete sledovať IPTV iba na jednom zariadení súčasne, ak chcete sledovať na viacerých zariadeniach, za každé ďalšie si musíte priplatiť 3.69 € mesačne. Lepšia.TV používa kvalitný dekódovací prenos po internete, takže vám na prenos postačí aj pomerne slabý internet (3Mb/s) v rámci celej EÚ.

Lepšia TV cenník

 CenaPočet TV stanícTV ArchívDoplnky
Zadarmo (test)*0,1 € na 10 dní135 TV staníc100 dní2 000+ filmov
Mini4.99 € / mesiac51 TV staníc7 dní200+ filmov
Klasik8.99 € / mesiac121 TV staníc30 dní1 000+ filmov
Max12.49 € / mesiac135 TV staníc100 dní2 000+ filmov
HBO8.13 € / mesiac6 TV stanícHBO, HBO2, HBO3, HBO Max, Cinemax, Cinemax 2

Hodnotenie: 9 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: ÁNO*

linka

2. Sweet TV

sweet-tv-recenzia

Aké by to bolo porovnanie IPTV na Slovensku, ak by sme nespomenuli známu službu Sweet TV. Užívateľsky veľmi prívetivé a prehľadné prostredie aplikácie a moderný design, asi tak sa dá hodnotiť aplikácia pre SmarTV. Ako to často býva aj pri konkurencii, aj tu máte možnosť sledovať internetovú televíziu prostredníctvom svojho počítača priamo vo vyhľadávači alebo v mobile. Všetky IPTV programy Sweet TV môžete sledovať až na 4 zariadeniach a máte k dispozícii aj 7 dňový TV archív. Veľká výhoda je možnosť vyskúšania zdarma na 7 dní a to bez potreby zadávať akékoľvek platobné údaje. Trochu nás pri recenzovaní produktu zarazila forma, akou Sweet TV prezentuje ceny. Naozaj nám chvíľu trvalo nájsť cenník na stránke, čo môže iba zbytočne odradiť potencionálnych klientov, keďže ceny patria medzi tie lepšie na trhu. Internetová TV Sweet TV disponuje aj filmotékou, kde máte na výber stovky filmov.

Predplatné internetovej televízie Sweet TV môžete kedykoľvek zmeniť, alebo zrušiť a nemáte tu žiadnu viazanosť. Kvalita prenosu je však pri najlacnejšom balíku pomerne nízka (720p), čo môže na väčších televíziách spôsobovať viditeľnú straty kvality. Prenos je však veľmi efektívny, postačí vám aj pomalší internet (3Mbps).

Sweet TV cenník

 CenaPočet TV stanícPočet zariadeníKvalitaArchív
Program S7 € /mesiac444720р7 dní
Program M9,90 € /mesiac12441080p7 dní
Program L12,90 € /mesiac15641080p + 4K7 dní

Hodnotenie: 8 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: ÁNO (7 dní)

linka

3. Antik TV

antik-tv recenziaTV Antik sa venuje internetovému vysielaniu už viac ako 10 rokov. Sľubuje prenos obľúbených staníc do vašej obývačky a mobilu, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Aj na miestach bez príjmu bežných slovenských a českých TV staníc, Antik TV zaručí, že obľúbený program nikomu neujde. Veľkým lákadlom je možnosť pripojenia až 7 zariadení na jeden účet, čo využijú najmä viacpočetné domácnosti a rodiny s deťmi. Piatimi zariadeniami môžu byť tablet či smartfón s operačným systémom iOS alebo Android, zvyšné dve zariadenia sú viazané na televízny prijímač.

Zaujímavá je tiež možnosť vybrať si z bohatej ponuky balíkov alebo skupiny balíkov, ktorá bude najviac vyhovovať užívateľovi. Naopak na niekoho môže ponuka viacerých balíkov pôsobiť zložito. Cenovo patrí Antik IPTV medzi tie najvýhodnejšie. Antik poskytuje možnosť vyskúšať IPTV zdarma vďaka vstupnému balíku, ktorý je síce „slabý“, no úplne zadarmo.

Výhody: 

 • TV archív na 7 až 20 dní (10 dní pre mobilné aplikácie) 
 • prehľadný TV program na 14 dní 
 • jeden účet = sledovanie až na 7 zariadeniach
 • TV v mobile, či tablete v cene predplatného 
 • nízka spotreba dát 

Nevýhody: 

 • prehrávanie sa zasekávalo počas exponovaných dní (majstrovstvá sveta v hokeji 2024)
 • veľká ponuka balíkov môže byť pre niekoho mätúca 
 • nie je možné triediť poradie TV staníc podľa vašich preferencií

Antik TV cenník

 CenaPočet TV stanícPočet zariadeníPoužiteľné
Vstupný balík*zadarmo97iba pre zákaznikov
Antik TV mini SR5,90 € / mesiac1577iba Slovensko
Antik TV mini7,90 € / mesiac1577celý svet
Antik TV11,90 € / mesiac1867celý svet
HiSense + HBO Max16,90 € / mesiac1897celý svet

Hodnotenie: 7 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: ÁNO*

linka

4. Sledovanie TV

sledovanie-tv-internetova-tvMedzi popredných prevádzkovateľov internetovej televízie na Slovensku, ale aj v Čechách patrí známa IPTV služba: Sledovanie.TV. Znova ide o dobre zabehnutú firmu s vyladeným systémom a kvalitným spracovaním. Služba garantuje dostupnosť vo všetkých krajinách EÚ a sledovať IPTV môžete na vašej televízii, počítači, mobile alebo tablete.

Medzi hlavné výhody Sledovanie.TV patrí kvalita obrazu, ktorá dosahuje rozlíšenie až 4K a mesačne si môžete nahrávať desiatky hodín obľúbených programov. Počet hodín sa líši od predplatného. Ak sa pozeráme na predplatné balíčky, treba povedať, že nie sú vôbec skromné. Najnižší „Základný“ balík disponuje 109 stanicami, ale cena nie je celkom nízka – 8,49€. Obsiahlejšie balíky idú s cenou ešte vyššie, čo je mínus služby, no treba pripomenúť kvalitu obrazu a taktiež pomerne kvalitné stanice. Veľmi nás však potešila možnosť vyskúšať si „zadarmo“ prémiový balíček na 30 dní. Za 10 centov dostanete prístup a môžete si vyskúšať aplikáciu v TV, na mobile alebo sledovať pohodlne televízne stanice cez internet kdekoľvek v EÚ. Prostredie aplikácie a rýchlosť prepínania TV staníc bolo taktiež výborné.

Sledovanie.TV cenník

 CenaPočet TV stanícPočet zariadeníArchívKvalita obrazu
Zadarmo (test)*0,1 € na 30 dní178 4120h nahrávokHD až 4K
Základný8,49 € / mesiac109450h nahrávokHD až 4K
Štandardný14,99 € / mesiac143450h nahrávokHD až 4K
Prémiový27,90 € / mesiac1784120h nahrávokHD až 4K

Hodnotenie: 7 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: ÁNO*

linka

5. Kuki TV

kukitv-recenziaKuki TV je na trhu od roku 2014 a dnes ponúka viac ako 140 TV staníc, videotéku plnú filmov a seriálov, 7-dňový archív a to všetko vo Full HD a 4K kvalite. Výhodou je aj to, že funguje na internete od akéhokoľvek poskytovateľa, funguje na celom Slovensku a taktiež aj v krajinách EÚ. Očakávať môžete súčasné fungovanie na 3 fixných a až 5 mobilných zariadeniach a každý mesiac vám Kuki TV venuje promo kanál zdarma.

Samozrejmosťou je podpora viacerých zariadení a kompaktibilita s PC, mobilmi a tabletmi. Všetky tarify okrem najväčšej Kuki extra ponúkajú prvých 14 dní zadarmo. Prostredie a navigácia je doladená, intuitívna. Podmienkou používania je mať minimálnu rýchlosť internetu so sťahovaním aspoň 2 Mbps, čo dnes pohodlne spĺňa väčšina providerov aj na najlacnejších balíkoch. Počas nášho testovania fungovala aplikácia bez vážnejších problémov a bez akýchkoľvek výpadkov.

Kuki TV cenník

 CenaPočet TV stanícArchívNavyše
Kuki štart5,90 € / mesiac441 deň
Kuki malá9,90 € / mesiac46 (31 povinných a 15 voliteľných)7 dnívolíte si z 93 TV staníc
Kuki veľká17,90 € / mesiac70 (40 povinných a 30 voliteľných)7 dnívolíte si zo 139 TV staníc
Kuki extra50,90 € / mesiacvšetkých 144 TV staníc z ponuky7 dníobsahuje všetky vylepšenia

Hodnotenie: 7 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: ÁNO (14 dní)

linka

6. Rik plus

Rikplus-recenziaRIK plus je nová digitálna televízia, ktorá prináša na vaše obrazovky bežné programy a stovky obľúbených filmov a seriálov, ktoré si nájdu fanúšikov v každom veku. Napriek tomu, že je Rik Plus primárne detská televízia, prináša program aj pre mužov a ženy.

Ponúka viac ako 4 500 filmov a seriálov, 7-dňový archív televízneho vysielania, viac ako 135 slovenských a českých TV kanálov vrátane športových a detských programov a taktiež viac ako 70 českých a slovenských rádií.  Veľkou výhodou Rik plus TV je, že všetky programy môžete sledovať bez obmedzení a reklám súčasne na štyroch zariadeniach. Službu je však možné používať len na Slovensku. Rik Plus je možné vyskúšať „zdarma“, píšeme to v úvodzovkách, pretože prvých 30 dní máte za 1€.

RIK plus cenník

 CenaPočet TV staníc Počet zariadeníKvalitaDoplnok
Balík M7,49 € / mesiac674SD / HD7 ďnový archív, 72 rádii
Balík L11,49 € / mesiac1114SD / HD7 ďnový archív, 72 rádii
Balík XL16,49 € / mesiac1374SD / HD7 ďnový archív, 72 rádii

* Sledovanie internetovej televízie zadarmo je možné za 1€ na 30 dní.

Hodnotenie: 7 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: ÁNO*

linka

7. Orange TV

orange-internetova-televiziaMedzi ďalšie IPTV služby na Slovensku patrí aj Orange TV. Ide o pomerne zabehnutú internetovú televíziu, ktorá je často súčasťou internetových alebo telefónnych balíkov. Orange TV ponúka 3 základné balíky, ktorých súčasťou je aj video požičovňa Filmotéka Štart. K dispozícii sú aj drobné tematické balíky, ako napríklad TV stanice pre deti, dokumentárne balíky, šport alebo stanice HBO.

Medzi hlavné výhody služby patrí možnosť vyskúšať si Orange IPTV na 14 dní zadarmo. Dobrou správou je taktiež nulová viazanosť, čo znamená, že službu môžete kedykoľvek ukončiť. Orange IPTV môžete sledovať až na 3 rôznych zariadeniach a samozrejmosťou je podpora pre mobil, počítač a tablet. Väčšina programov je v HD kvalite. Orange TV môžete sledovať kdekoľvek na Slovensku, pokiaľ máte dostatočne rýchly internet (min 5Mbps). Cenové balíky sú pomerne priaznivé, najlacnejší začína na 7 eurách mesačne a najdrahší končí na 15 eurách mesačne. Chýbali nám však niektoré základné stanice v najmenšiom balíku a za zmienku stojí aj agresívny marketing v aplikácii. Internetová televízia od Orange disponuje aj TV archívom až na 31 dní, tu treba však doplniť, že nie na všetky stanice.

Orange TV cenník

 CenaPočet TV stanícPočet zariadeníKvalita obrazuDoplnok
Základná Go TV7 € / mesiac283SD / HDFilmotéka Štart
Stredná Go TV10 € / mesiac613SD / HDFilmotéka Štart
Prémiová Go TV15 € / mesiac823SD / HDFilmotéka Štart

Hodnotenie: 6 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: ÁNO (14 dní)

linka

8. O2 TV

O2-TV-IPTV-porovnanie

Naše porovnanie IPTV na Slovensku pokračuje aj u známeho poskytovateľa mobilného pripojenia O2. Ide o dobre zabehnutého operátora so stabilnou základňou poskytujúceho viaceré služby, vrátane digitálnej televízie cez internet. Hneď na úvod musíme upozorniť na asi najväčší nedostatok tejto IPTV služby – môžete si ju aktivovať iba k O2 Paušálu,  O2 Fér na faktúru alebo k domácemu O2 Internetu. Pokiaľ nie ste už O2 zákazníkom alebo sa im neplánujete stať, táto služba je viac menej pre vás nedostupná. Sklamala nás aj ponuka balíkov. K dispozícií máte na výber iba z dvoch možností. Kvalita obrazu je maximálne v HD rozlíšení.

Ak však využívate niektorú zo služieb O2, internetová televízia O2 TV je vám k dispozícií. Medzi výhody tejto IPTV služby môžeme zaradiť 7‑dňový archív vysielania, neobmedzené nahrávanie, ktoré sa uloží na 30 dní od jeho odvysielania, podpora až 4 zariadení a bezplatnú aplikáciu O2. IPTV od O2 vám pobeží na akomkoľvek internetovom pripojení pri minimálnej rýchlosti 5Mb/s. Nie ste viazaný na používanie internetu od O2. Dobrou správou je, že si O2 IPTV môžete vyskúšať aj zadarmo a to až na 30 dní. Z výhod ešte spomenieme nulovú viazanosť a možnosť si kedykoľvek zmeniť balíček. Páčilo sa nám aj užívateľské prostredie. Avšak samotný balík TV staníc je pri pomere cena / obsah iba priemerný. 

O2 TV cenník

 CenaPočet TV stanícPočet zariadeníKvalita obrazu
O2 TV Mini6 € / mesiac182SD / HD
O2 TV12 € / mesiac75+4SD / HD

* Možnosť 30-dňovej bezplatnej IPTV je spojená s predplatným inej služby od O2, rovnako ako samotný platený balík. IPTV od O2 si nemôžete vyskúšať, ak si nepredplatíte niektorú z O2 služieb (internet alebo paušál).

Hodnotenie: 6 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: ÁNO*

linka

9. NUO TV

nuo-tv-internetova-tv

Medzi menších poskytovateľov internetovej televízie na Slovensku patrí NUO TV. Ide o spoločnosť poskytujúcu viacero produktov ako je domáci internet, telefonovanie, ale aj služby spojené s IPTV. Na základe informácii na ich oficiálnej stránke, zdá sa, že nepotrebujete ich internet, aby ste prevádzkovali samotnú IPTV službu. Snažili sme sa kontaktovať NUO TV, ale nedostali sme žiadnu odpoveď, čo nepôsobí celkom dobre, ale možno sa jednalo iba o náhodu.

Treba povedať, že ponuka NUO TV je bohatá a služba disponuje viacerými doplnkami ako majú aj veľký konkurenti na trhu, napríklad TV archív, pretáčanie obsahu, aplikáciu pre mobily či tablety a taktiež nahrávanie programov. Potešila nás možnosť sledovať jeden balík až na 4 rôznych zariadeniach. Kvalita prenosu je štandardná (SD a HD). Na druhú stranu nás sklamala absencia menšieho balíka. Rozdiely v balíkoch sa nám totiž zdajú až príliš malé na to, aby si vybral aj užívateľ s menšími nárokmi. Ďalej nás prekvapil poplatok za inštaláciu: 59 €. Nevieme však či tento poplatok musia platiť všetci, alebo len tí, ktorí potrebujú pomoc s inštaláciou internetovej televízie. Určite by bolo prínosom mať možnosť vyskúšať si službu na pár dní zadarmo, tak ako to majú konkurenti, aby užívateľ vedel do čoho ide. 

NUO TV cenník

 CenaPočet TV stanícTV ArchívPočet zariadeníKvalita obrazu
TV Základ10,99 € / mesiac14714 dní4SD / HD
TV Viac13,99 € / mesiac17830 dní4SD / HD
TV Plus15,99 € / mesiac18730 dní4SD / HD

Hodnotenie: 6 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: NIE

linka

10. Skylink Live TV

skylink-iptv

Skylink je na Slovensku jednou z najpoužívanejších internetových televízii. Vlastníkom je luxemburská spoločnosť M7 Group a ich Skylink Live TV prináša možnosť sledovania obľúbených televíznych relácii prostredníctvom IPTV. Skylink Live TV ponúka rovnaké programy ako klasický Skylink vrátane slovenských a zahraničných kanálov v SD/HD kvalite.

Od Smart balíka môžete získať prístup k videotéke (streamovacej službe) ako Canal+ alebo Apple+. Naviac ponúka 7-dňový TV archív, ktorý funguje ako úložisko pre už odvysielané relácie v TV. Ak ste teda nestihli váš obľúbený program, počas 7 dní si ho môžete spätne pustiť. Skylink ponúka možnosť sledovania až na 5 zariadeniach súčasne, dostupnosť v celej EÚ a prístup cez mobil, tablet, PC alebo vybrané smart TV. Službu môžete taktiež kedykoľvek zrušiť, internetová televízia Skylink je úplne bez viazanosti. Podľa informácii DSL.sk, službu nie je možné prehrávať na zariadeniach bežiacich na Linuxe, čo by ale nemal byť problém pre bežného užívateľa.

Skylink Live TV cenník

 CenaPočet TV stanícDoplnky
Mini6,90 € / mesiac40, z toho 26 HD 
Smart9,70 € / mesiac54, z toho 39 HDVideotéka CANAL+
Multi11,50 € / mesiac67, z toho 45 HDVideotéka CANAL+
Kombi+15,90 € / mesiac82, z toho 57 HDVideotéka CANAL+, všetky zápasy naživo, turnaje WTA,
   Liga majstrov UEFA, Preteky F1
Kombi+ Apple TV+17,90 € / mesiac82, z toh 57 HDVideotéka CANAL+, všetky zápasy naživo,
   turnaje WTA, Liga majstrov UEFA, Preteky F1, Apple TV+
Kombi+ HBO19,90 € / mesiac85, z toho 60 HDVideotéka CANAL+, všetky zápasy naživo, turnaje WTA, Liga majstrov UEFA, Preteky F1, Videotéka HBO Max
Premium21,90 € / mesiac85, z toho 60 HDVideotéka CANAL+, všetky zápasy naživo, turnaje WTA, Liga majstrov UEFA, Preteky F1, Videotéka HBO Max, Apple TV+

Doplnkové balíčky Skylink Live TV

 CenaPočet TV stanícNaviac
Canal+9,99 € / mesiac38, z toho 29 HDVideotéka CANAL+, všetky zápasy naživo, turnaje WTA
Canal+ Komplet11,99 € / mesiac38, z toho 29 HDVideotéka CANAL+, všetky zápasy naživo, turnaje WTA, Apple TV+
HBO7,90 € / mesiac3, z toho 3 HDVideotéka HBO Max

Doplnkový balíček HBO sa nedá objednať samostatne.

Doplnkový balíček Canal+ Komplet môžete získať za 119,90€/rok.

Hodnotenie: 5 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: NIE

linka

11. Magio TV

magio Tv IPTV

Ako ďalšiu pomerne dobre známu IPTV službu tu máme Magio TV od zabehnutého mobilného operátora Slovak Telekom. Na rozdiel od O2 TV mi môžete Magio IPTV objednať aj bez toho, aby ste boli predplatiteľom inej služby od Slovak Telekomu. To je asi jedna z mála výhod, ktorú táto služba poskytuje. Spomenieme ešte pomerne chudobný TV archív na 7 dní a to aj pri najdrahšom balíku. Ak ste zmeškali váš obľúbený program, máte naň iba 7 dní. Súčasťou dvoch balíkov je aj služba Canal+. Ako benefit tejto internetovej televízie uvádza spoločnosť aj balíček Voyo Štart, kedy môžete sledovať 5 videí za mesiac z ponuky streamovacej platformy Voyo. To nám príde dosť úsmevné, keďže cena, ktorú pri Magio TV máte platiť je tak vysoká, že by ste si bez problémov u konkurencii mohli zaplatiť celé Voyo a k tomu mať aj viac staníc, ako ponúka Magio TV.

Nevýhody tejto IPTV sú teda jasné, je to vysoká cena, slabý, iba 7 dňový archív, chudobný benefit Voyo Štart a k tomu ešte pridáme žalostne nízky počet zariadení, na ktorých môžete sledovať internetovú televíziu, konkrétne dve zariadenia. To je pri platbe najdrahšieho balíka 25 € / mesiac naozaj veľmi prekvapivé. Spoločnosť uvádza, že poskytuje programy aj v 4K, avšak my sme v ponuke programov našli iba 1 program, z toho dôvodu neuvádzame 4K v cenníku. Na sledovanie internetovej televízie Magio TV vám postačí akýkoľvek internet od rýchlosti 6 Mb/s. Je očividné, že Magio TV ťaží predovšetkým z existujúcich zákazníkov mobilnej siete a mena, inak je len veľmi nepravdepodobné, že by s uvedeným pomerom cena a kvalita prerazila medzi konkurentmi.

Magio TV cenník

 CenaPočet TV staníc Počet zariadeníArchívKvalitaDoplnok
60+ TV staníc14,40 € / mesiac60+27 dníSD / HD 
90+ TV staníc20,40  € / mesiac90+27 dníSD / HDCANAL+
120+ TV staníc25,39 € / mesiac120+27 dníSD / HDCANAL+

* Možnosť sledovať Magio TV zadarmo (programy Štart) sú k dispozícii iba platiacim užívateľom iných služieb ako Magio Internet alebo k vybraným paušálom. Bez platenia týchto služieb si neviete ponuku vyskúšať zdarma

Hodnotenie: 4 / 10

Vyskúšanie IPTV zdarma: NIE *

linka

Základné otázky o IPTV

Ako IPTV funguje?

Keď si používateľ vyberie reláciu, ktorú by chcel sledovať, tá sa prevedie do digitálneho formátu a pomocou IPTV sa doručí v paketoch na prehrávacie zariadenie. Tieto prenesené súbory budú optimalizované a komprimované na streamovacie skôr, ako sa dostanú k používateľovi. Laicky povedané jedná sa o TV cez internet.

Aby toto všetko bolo možné, váš televízor musí byť schopný čítať signály cez internetový protokol. Bohužiaľ, nie všetky televízory sú kompatibilné s IPTV. Ak nedokážu čítať prijaté signály, musíte si zakúpiť externú pomoc- Set-top box IPTV.

Set-top box IPTV

Set-top box je zariadenie, ktoré prekladá jazyk internetového protokolu. Používa sa na prevod streamovacích signálov prijatých cez internetový protokol do formátu, ktorý dokáže vaša televízia čítať a reprodukovať. Set-top boxy IPTV sú väčšinou pripojené k televízoru pomocou káblov HDMI, AV, či u novších modelov dokonca prostredníctvom Wi-Fi.

Pri streamovaní IPTV cez počítač nebudete set-top box potrebovať, nakoľko počítače už môžu čítať údaje prijaté cez internetový protokol. Väčšina užívateľov volí tento spôsob streamovania, ak ich televízia nie je kompatibilná s IPTV a nechcú platiť za set-top box.

set top box iptv

IPTV vs. Internetové vysielanie

Môže sa stať, že sa vám teraz budú tieto dva výrazy spájať. IPTV (digitálnu televíziu) si ale nemýľte s internetovým vysielaním. Internetové vysielanie (napríklad živý prenos na webovej stránke RTVS) nepredstavuje IPTV službu. V oboch prípadoch je vysielanie šírené cez internet, no IPTV využíva súkromnú sieť, ktorú poskytovateľ sprístupňuje iba svojim zákazníkom.

Je IPTV legálna?

Niekomu sa môže zdať, že IPTV nemusí byť legálna. Nemusíte sa však báť, nakoľko IPTV je celosvetovo legálna, pokiaľ si poskytovateľ služby zakúpi licencie na streamovanie obsahu a vlastní tak autorské práva. Preto je dobré zvoliť si službu, ktorá je známa a má overených zákazníkov.

Je IPTV bezpečná?

Väčšina neautorizovaných IPTV služieb funguje bez silných bezpečnostných opatrení a tým pádom sú používatelia vystavení možnosti úniku osobných údajov vrátane údajov o kreditných kartách. Pred zakúpením IPTV je preto najlepšie pozrieť si nielen ich výhody, ale aj ich bezpečnostné opatrenia.

Výhody IPTV

 • Kvalita obrazu – Väčšina programov je odoberaná od vysielateľov v najvyššej možnej kvalite. Nakoľko ide o pevné káblové pripojenie, nehrozí narušenie alebo výpadok ako u analógového, resp. satelitného príjmu.
 • Archív TV – Možnosť sledovania vami vybraného filmu, seriálu a relácie práve vtedy, keď vám to vyhovuje.
 • Dostupnosť aj v zahraničí – Možnosť sledovať vami vybranú IPTV nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, napríklad na dovolenke.
 • Spravidla väčšia ponuka programov – Ponuka IPTV je zvyčajne lepšia, stovky najrôznejších staníc, seriálov a relácii pre online sledovanie.
 • Nepotrebujete TV anténu – Ak je váš televízor kompatibilný s IPTV, nepotrebujete žiadnu externú pomoc. Ak ju potrebujete, stačí vám set-top box IPTV.
 • Nahrávanie programu – Jednoduché nahrávanie programu, ktorý si môžete pozrieť neskôr.
 • Je možné sledovať na PC, mobile či tablete – IPTV nemusíte sledovať iba na televízore. Vďaka operačnému systému a aplikáciám vo vami vybranom zariadení môžete reláciu sledovať aj na počítači, telefóne alebo tablete.
 • Možnosť filmotéky – Podobne ako streamovacie služby aj niektoré IPTV služby poskytujú možnosť sledovať stabilný archív filmov a seriálov. Táto funkcia je často ale až v drahších balíkoch, no je to vítaný doplnok pre užívateľov.

Nevýhody

 • Nutnosť stabilného internetového pripojenia – Nakoľko je IPTV závislá na internete, musíte mať stabilné internetové pripojenie.
 • Nie je zadarmo, potreba hradiť predplatné – Rovnako ako pri streamovacích službách (Netflix,…), aj pri IPTV musíte platiť predplatné.
 • Pri starších TV je nutný set-top box s podporou IPTV – Pri starších televízoroch, ktoré nepodporujú IPTV, budete musieť investovať do set-top boxu.
 • Obmedzená možnosť paralelného sledovania na viacerých zariadeniach – V niektorých prípadoch nemôžete sledovať programy na viacerých zariadeniach súčasne.

Posledná aktualizácia cenníkov prebehla dňa: 29.04.2024

8 myšlienok na “Internetová TV – Veľké porovnanie (IPTV Slovensko)

  1. Dobrý deň Ivan,
   Ďakujeme za otázku.
   Zoznam pravidelne aktualizujeme a dopĺňame o nové služby. Sledovaní TV mame v hľadáčiku a na váš podnet ju spracujeme ako ďalšiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *