Ulož.to ako ho poznáme končí (Aktualizované 2024)

Ulož.to určite nemusíme nikomu predstavovať. Český server sa tešil veľkej popularite vďaka možnosti sťahovania filmov, hudby, hier, či iných súborov. Ulož.to fungovalo na princípe nahrávania ľubovoľného druhu obsahu, ktorý je následne verejne zdieľaný. Dodnes ho využívajú desaťtisíce návštevníkov, ktorým tak ostanú oči pre plač.

uloz to konci

Hľadáte alternatívu za Ulož.to?

Pozrite si zoznam stránok podobných Uloz.to

Posledné novinky okolo Ulož.to

Aktualizácia 13.03.2024 – Ulož.to sa naďalej snaží preorientovať na online úložisko a prispôsobuje tomu aj svoje internetové stránky. Ani počas marca 2024 sa nedá sťahovať predošlý, bohatý obsah, ktorým Uloz.to disponovalo, no firma sa snaží zmeniť svoje zameranie na technológiu firemného alebo osobného cloudu. Treba doplniť, že sa Ulož.to snaží zaujať, keďže ponúka naozaj štedré balíky dát. A zadarmo k dispozícii ponúka až 50 GB úložisko na vaše dokumenty a média. Ak by ste potrebovali väčší priestor, ponúka až 10 TB za 6 eur / mesiac. Balíky vyššie sú ešte výhodnejšie, viac si môžete pozrieť na priloženom obrázku aktuálnych cien Ulož.to.

Aktuálne ceny a predplatné Ulož.to Disku:

uloz.to 2024 cennik

Aktualizácia 23.01.2024 – Pred pár dňami Ulož.to rozbehlo nový projekt „Send“, ktorý ma poskytovať anonymné zdieľanie súborov medzi užívateľmi. Ide vlastne o podobnú funkcionalitu akou nedávno Ulož.to disponovalo a čo z neho robilo veľkú databázu pre sťahovanie legálneho ako aj nelegálneho obsahu. Služba Send je, ale špecifická a snaží sa pravdepodobne kľučkovať v legislatívnych nariadeniach. Obsah na Sende bol dostupný iba určitý čas – jeden rok a taktiež tu bol limit na počet stiahnutí na 10 000. Po dosiahnutí tohoto limitu by malo prísť k mazaniu daného súbora. Nedávno však Ulož.to službu Send znova zastavilo a momentálne odkaz vedie na podstránku: https://upload.nolog.cz/. Zdá sa, že Ulož.to ešte nepovedalo posledné slovo a hľadá cestu ako sa vrátiť s populárnym obsahom.

Novy vizuál hlavnej stránky

Koniec Ulož.to?

Ako Ulož.to na svojej stránke informuje, zásadné zmeny vo fungovaní sa dotknú klasického úložiska, no aj stránky PINKfile.cz, ktorá je známa pornografickým obsahom. Služba Ulož.to Live sa riadi inými právnymi predpismi a preto sa jej tieto zmeny nedotknú. “Zmeny sú vynútené reakciou na prichádzajúcu európsku legislatívu označovanú ako DSA (Digital Services Act), ktorej cieľom je zabezpečiť riadne fungovanie jednotného trhu, zachovať bezpečné online prostredie a chrániť základné práva používateľov. Služby cloudového úložiska budú od piatka 1. 12. 2023 prístupné iba registrovaným používateľom. Tí budú môcť po novom pracovať len so súbormi, ktoré na úložisko sami nahrali. Súbory nebude možné verejne zdieľať a to ani adresne prostredníctvom obsahu.” Ulož.to sa tak stane klasickým dátovým úložiskom ako napríklad Google Drive, či Mega Cloud.

Server tiež dopĺňa, že ak platiaci používatelia nebudú mať záujem naďalej službu využívať, môžu svoje účty zrušiť alebo zmeniť na bezplatný balík FREE. V takom prípade im môže byť vrátené predplatné v pomernej výške podľa ich čerpania.  Používatelia sa vraj nemusia báť straty vlastných súborov. Len nedávno server prešiel veľkou zmenou, no verejné zdieľanie ostalo zachované. Zmenil sa spôsob vyhľadávania súborov (bolo možné cez externú službu Gozo), stránka a samotné vyhľadávanie boli však menej priehľadné. Právne spory s majiteľmi práv to však nezastavilo a server im čelil aj naďalej.

Ulož.to nekončí v pravom zmysle slova, no jeho najviac populárne funkcie budú zrušené.

Alternatívy pre Uloz.to

Uvidíme ako sa Uloz.to vyrovná s uvedenou zmenou, pokiaľ momentálne hľadáte alternatívnu službu nedávano sme aktualizovanli náš článok: alternatívy pre Uloz.to. Služieb kde si viete pozrieť seriály a filmy za pár eur je na tuzemskom trhu stále dosť, no za jednoduchosťou a hlavne množstvom obsahu, ktoré Ulož. to poskytovalo nám bude smutno.

Ulož.to sa tak bohužiaľ stalo obeťou iných populárnych zahraničných serverov na sťahovanie zdieľaného obsahu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *