Recenzia: G Cloud

Aktualizované: 13.11.2023

Gcloud-logo
Rýchlosť 81%
Funkcie 78%
Priestor 95%
Fotky 89%
Cena / Kvalita 90%

Zdarma: 1 -10 GB

Hodnotenie: 8 / 10

G Cloud je moderné online úložisko z Anglicka určené predovšetkým pre mobily. Hneď ako prvé treba napísať, že G Cloud nie je úložisko Googlu. Je to podľa nás zle zvolený názov keďže zámena medzi oficiálnym Gdrive od Googlu ktorý patrí medzi svetovo najpopulárnejšie spôsobuje zbytočné nedorozumenie. Taktiež dohladateľnosť tohoto úložiska je cez online vyľadávače veľmi náročná. G Cloud je ale pomerne dobré mobilné úložisko, ktoré poskytuje hlavne priestor.

Výhody

 • Pomer cena / priestor
 • „Neobmedzený“ priestor
 • Neobmedzený prenos súborov
 • Mobilná aplikácia
 • Synchronizácia zariadení
 • Zálovanie SMS, kontaktov, hovorov
 • Šifrovanie cez 256 AES 

Nevýhody

 • PC prostredie je neprehľadné
 • Rýchlosť by mohla byť lepšia
 • Fotky majú iba základne funkcie
 • Málo možnosti na prispôsobenie
 • Absencia rodinného zdieľania

Výhody G Cloudu sú predovšetkým v cene a priestore. G Cloud ponúka 3 balíky, ktoré môžete platiť buď na mesačnej báze alebo ročnej, v prípade ročnej platby samozrejme spoločnosť ponúka zaujímavú zľavu a už z tak lacného úložiska sa stáva ešte lacnejšie. Cenovo mu konkurovať je naozaj neľahká úloha. G Cloud sa taktiež chváli, že už za 5,99 € / mesačne vám dá k dispozícii neobmedzený priestor. Ak chcete platiť ešte menej, je tu program za 1,99 € mesačne za 100 GB priestoru alebo 3,99 € mesačne za 1 TB priestoru. Ceny sú tu naozaj nízke.

Samozrejme, ako to pri neobmedzených úložiskách býva aj neobmedzené ma určite niekde svoje hranice, no na klasické ukladanie fotiek a dát vám určite poskytne dostatok miesta. G Cloud poskytuje kvalitnú mobilnú aplikáciu, ktorú viete využiť na zálohovanie tel. kontaktov, SMSiek, zoznamu hovorov, ale aj dokumentov, fotografii alebo hudby. Bezpečnosť je zaopatrená cez vysoký šifrovací štandard 256 AES.

Nevýhody G Cloudu sú predovšetkým v rýchlosti a PC prostredí. Tento cloud sa špecializuje hlavne na mobily. Počas ukladania, ale aj sťahovania sme nedosiahli také výsledky ako pri konkurencii, no stále sa jedná o dobrú prenosovú rýchlosť, ktorá bude bežným užívateľom stačiť. Nepochopiteľný je interface PC prostredia, tu naozaj treba aktualizovať kabát hlavne ak to porovnáme s mobilným prostredím G Cloudu, to je pekné a prehľadné. Nepoteší chýbajúca editácia office súborov a fotografie majú iba základne funkcie ako zdieľanie a rotácia. Nenašli sme ani komplexnejšie zdieľanie pre užívateľov

Ceny a kapacity úložiska G Cloud

gcloud-ceny

Cena je výborná. G Cloud ponúka vysoký štandard za pár eur. Prvý balík, ktorý konkuruje cenou Gdrive od Googlu je za 1,99  € / mesiac a ponúkne vám 100 GB. To je dobrá ponuka, ale absencia nástrojov oproti konkurencií a určite nedostatky, ktoré sme spomenuli vyššie tento balík nerobia až tak atraktívnym. Za pozornosť určite stoja dva zvyšné balíky kde už za 3,99 € / mesiac  dostanete 1 TB (1 000 GB) a úplne fantastické znie neobmedzený priestor za 5,99 € / mesačne

G Cloud na mobiloch

G Cloud na PC

Záverečné hodnotenie

Pokiaľ hľadáte veľký priestor a ste predovšetkým mobilný užívateľ, k tomu dobrú cenu, nemáte prečo váhať. Úložisko G Cloud vás po tejto stránke nesklame. Neobmedzené úložisko za 5,99  mesačne nedáva hoci kto. Výborná mobilná aplikácia vám zálohuje celý telefón aj s kontaktmi a SMSkami. Fotografie a videa ľahko uložíte a môžete si na PC prezerať no v zastaranom prostredí. Bezpečnosť je silná stránka, no rýchlosť by mohla byť mierne lepšia.