Streamovacie služby na Slovensku 2024

Pokiaľ nie ste fanúšikom pirátskych služieb na zdieľanie a sťahovanie súborov, existuje možnosť online streamovacích služieb, ktoré sa každým rokom tešia väčšej popularite. Síce vyžadujú platené predplatné, no ponúkajú kopec výhod. Sú legálne, neobsahujú otravné reklamy, poskytujú vysokú kvalitu obrazu, ponúkajú široký výber seriálov a filmov, originálnu produkciu a možnosť sledovania na rôznych zariadeniach. Ak máte internetovú televíziu a možnosť prihlásenia na danú streamovaciu službu, môžete si vychutnávať filmy a seriály z pohodia vášho gauča. Na Slovensku patria k najpopulárnejším streamovacím službám:

streamovacie sluzby slovensko

Najlepšie streamovacie služby

HBO Max

hbomax slovenskoHBO Max je populárna streamovacia služba, ktorá ponúka originálny obsah oceňovaný kritikmi. Na jednom mieste tu nájdete tie najväčšie trháky od spoločností HBO, DC, Warner Bros, Cartoon Network a mnoho ďalších. Určite sa nikomu nemusia predstavovať ich najväčšie úspechy ako Hra o tróny, Rod Draka, Harry Potter alebo Matrix. Služba ponúka celý svoj obsah vo Full HD kvalite.

Služba sľubuje každý mesiac najmenej 40 nových titulov a pridanie viac ako 20 veľkofilmov od spoločnosti Warner Bros a jeho partnerských štúdií. Môžete si vybrať medzi mesačným a ročným predplatným. Mesačné vás vyjde na 6,99€ a môžete ho kedykoľvek zrušiť. Ročné vyjde 54,99€ a ušetríte tak na ňom 34%.  HBO max je výbornou voľbou aj pre rodiny keďže ponúka veľké množstvo filmov a seriálov pre deti.

Počet filmov: 1 625
Počet seriálov: 547

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: výborná

HBO Max cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné5do 4K6,99 € / mesiac
Ročné5do 4K54,99 € / rok

Vyskúšanie zdarma: NIE

Hodnotenie: 9 / 10

Netflix

netflix slovenskoStreamovacia služba, ktorú určite nemusíme predstavovať. Jedná sa snáď o najpopulárnejšiu online streamovaciu službu, ktorú používajú milióny užívateľov na celom svete. Ponúka veľké množstvo filmov a seriálov, kde veľkú časť tvoria jej originálne tituly. Za zmienku určite stoja tituly ako Money Heist, The Crow, The Witchers, Stranger Things a mnohé ďalšie. Nemôžeme zabudnúť spomenúť, že na Netflixe nájdete kopu slovenských a českých filmov.

Cena predplatného sa odvíja od kvality obrazu a počtu zariadení, na ktorých chcete službu sledovať v rovnakom čase. Jedná sa o mesačné predplatné, ktoré môžete kedykoľvek zrušiť. Môžete si vybrať medzi platbou platobnou kartou, PayPal alebo dokonca darčekovou kartou, ktorú nájdete vo viacerých obchodoch aj na Slovensku.

Počet filmov: 5 505
Počet seriálov: 2 557

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: dobrá

Netflix cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Basic1HD (720p)7,99 € / mesiac
Standard2Full HD (1080p)9,99 € / mesiac
Premium44K+HDR11,99 € / mesiac

Netlfix nedávno informoval, že bude pravdepodobne meniť cenník. Novým cenám sme sa venovali v článku: Zvyšovanie cien v Netflixe

Vyskúšanie zdarma: NIE

Hodnotenie: 9 / 10

Voyo

voyo-pc

Medzi ďalšie streamovacie služby na Slovensku patrí aj Voyo, ktorá sa do povedomia slovenských užívateľov dostala v auguste 2011. Vlastníkom tejto video on demand (VOD) je TV Markíza a po spustení ponúkala bezplatný archív programov z jej produkcie a taktiež živé vysielanie pôvodnej tvorby a športovných prenosov. Počas nasledujúcich rokov sa služba zmenila na platenú a začala ponúkať viac ako 1 000 filmov a seriálov. 

Voyo sa dá považovať za „slovenský Netflix“, ktorý bol v júli 2022 najznámejšou streamovacou službou na Slovensku so 400 000 spokojnými platiacimi zákazníkmi. Od roku 2021 dokonca ponúka originálne seriály a minisérie, ktoré sú dostupné len na tejto platforme. Voyo ponúka iba jeden druh predplatného. Mesačne vás služba vyjde 5,99€ a zadarmo dostanete na vyskúšanie 7 dní (168 hodín od aktivácie).

Počet filmov: 1 096
Počet seriálov: 70

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: výborná

Voyo cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné5až do 4K5,99 € / mesiac

Vyskúšanie zdarma: 7 dní

Hodnotenie: 8 / 10

Amazon Prime

amazon prime slovensko

Streamovacia služba Amazon Prime od spoločnosti Amazon si od svojho spustenia v roku 2005 našla bohatú základňu používateľov. Obsahuje desiatky originálnych titulov (The Grand Tour, The Rings of Power, Coming America 2, …), no taktiež široký výber seriálov, dokumentov a filmov. Výhodou Amazon Prime je možnosť sledovania titulov aj offline, ak sa prihlásite pomocou aplikácie a vybrané tituly si stiahnete do svojho iPhonu, iPadu, tabletu alebo do zariadenia so systémom Android. Hlavná stránka Amazon Prime síce neponúka na prihlásenie a registráciu slovenský jazyk, no bez problémov si ju viete nastaviť do čestiny. Amazon Prime začal pridávať české titulky a dabing len pred pár rokmi (slovenský jazyk nenájdete), takže ak neviete anglický jazyk, nenájdete tu taký veľký výber ako u konkurencie.

Amazon Prime ponúka jednu variantu predplatného. Mesačne vás vyjde 5,99€, čo je pomerne lacnejšie ako iné streamovacie služby. Výhodou je 30- dňová skúšobná doba zadarmo. Za predplatné služba ponúka sledovanie až na troch zariadeniach súčastne, sledovanie bez reklám a väčšinu titulov v HD alebo Full HD kvalite. Niektoré sa však môžu pochváliť aj 4K Ultra HD kvalitou.

Počet filmov: 681
Počet seriálov: 454

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: slabá

Amazon Prime cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné3až do 4K5,99 € / mesiac
Ročné3až do 4K99 € / rok

Vyskúšanie zdarma: 7 dní

Hodnotenie: 9 / 10

SkyShowtime

skyshowtime SlovenskoSkyShowtime je pomerne nová streamovacia služba na Slovensku, ktorá bola spustená v roku 2022, no za svoj krátky čas si získala tisíce fanúšikov. Ponúka jedinečný výber plný nových a exkluzívnych televíznych seriálov, filmových trhákov, dokumentárnych filmov, skutočných príbehov a zábavy pre deti a rodinu. Služba ponúka obsah napríklad od Universal, Paramount+, DreamWorks, Nickelodeon, Showtime a Sky Studios. Mimoriadne pestrá knižnica pre dospelých aj deti. To všetko na jednom mieste za skvelú cenu. Silná obsahová ponuka prináša filmové série ako Rýchlo a zbesilo, Krstný otec, Star Trek, Top Gun, Indiana Jones a mnoho ďalších.

SkyShowtime ponúka približne 80% svojho obsahu so slovenským alebo českým dabingom. To je omnoho viac ako ponúka Netflix (menej ako 20%) alebo HBO a Disney+. SkyShowtime ponúka sťahovania väčšiny svojho obsahu na offline sledovanie. Tie zostanú vo vašom zariadení 48 hodín od prvého sledovania alebo 30 dní, ak ste si ich ešte nepustili. Naraz ich však môžete mať len 30.

Počet filmov: 558
Počet seriálov: 238

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: výborná

SkyShowtime  cena

 MesačnéPolročnéRočné
Cena5,99 €23,50 €46,99 €
Úspora 6 mesiacov za cenu 412 mesiacov za cenu 8

Spoločnosť SkyShowtime oznámila, že od 23. apríla 2024  zvýši cenu predplatného a zavedie taktiež verziu s reklamami. Viac o tejto zmene si môžete prečítať v článku: SkyShowtime mení cenu.

Vyskúšanie zdarma: 7 dní

Hodnotenie: 9 / 10

Apple TV+

appletv slovenskoSpoločnosť Apple spustila taktiež svoju vlastnú streamovaciu službu. Jej obsah sa zameriava hlavne na svoju vlastnú originálnu produkciu.  Nájdete tu kopu dokumentov, komédií, sci-fi, kriminálnych príbehov, no na svoje si prídu aj nadšenci animovaných rozprávok. Výhodou je sledovanie až na šietich zariadeniach súčastne. Apple TV+ ponúka svojim predplatiteľom vysokú kvalitu obrazu, zvuku a možnosť sťahovania obsahu na offline sledovanie. 

Koncom minulého roka prišla vlna zdražovania streamovacích služieb, ktorá sa dotkla aj tejto služby. Jej cena sa zvýšila až o 43%. Predplatné vyjde na 9,99€ mesačne a získate tiež bezplatnú sedemdňovú skúšobnú dobu.  Ak si kúpite zariadenie značky Apple, získate Apple TV+ na tri mesiace zadarmo. Študentský plán Apple Music prichádza s bezplatným Apple TV+ pre svojich uživateľov.

Počet filmov: 71
Počet seriálov: 138

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: dobrá

Apple TV+ cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné6do 4K9,99 € / mesiac
Ročné6do 4K99 € / rok

Vyskúšanie zdarma: 7 dní

Hodnotenie: 7 / 10

Disney+

disneyplus slovenskoJedna z najnovších streamovacích služieb, ktorá bola spustená v roku 2019. Jej majiteľom je The Walt Disney Company a popularitu si získala hlavne medzi fanúšikami Disney, Pixar, National Geographic, Marvel a Star Wars. Nájdete tu exklúzivne filmy, seriály a pôvodnú tvorbu Disney+, ktorú nenájdete na žiadnej inej streamovacej platforme. Výhoda služby je možnosť sledovania až na štyroch zariadeniach súčastne a sťahovanie obsahu pre offline sledovanie.

Disney+ ponúka pre svojich predplatiteľov kvalitný obraz a zvuk vrátane HDR, 4K UHD a Dolby Atmos. Na výber máte len z mesačného a ročného predplatného.

Počet filmov: 1 164
Počet seriálov: 540

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: dobrá

Disney+ cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné4až do 4K9,99 € / mesiac
Ročné4až do 4K99 € / rok

Vyskúšanie zdarma: NIE

Hodnotenie: 8 / 10

Curiosity Stream

curiosity-stream-2024

Môže sa zdať, že sa jedná o neznámu streamovaciu službu, no od svojho založenia v roku 2015 si vo svete našla niekoľko miliónov verných fanúšikov. Jedná sa o svetovo prvú streamovaciu službu, ktorá ponúka dokumentárne programy vrátane seriálov, filmov a televíznych relácií. Okrem obsahu od producentov ako BBC a NHK, ponúka originálne dokumenty a seriály ako napríklad Deep Time History, Stephen Hawking´s Favorite Place, The History od Home a mnohé ďalšie. Obsah steamovacej služby pokrýva vedu, históriu, matematiku, robotiku, technológiu a prírodu. Na svoje si tu prídu aj deti, ktorým ponúka obsah vhodný ich veku.

Curiosity Stream síce neponúka bezplatnú verziu, no užívatelia majú možnosť kedykoľvek zrušiť predplatné alebo bez problémov zmeniť formu predplatného. Taktiež ponúka skupinovú zľavu, ak si streamovaciu službu predplatí naraz viac ako 10 ľudí.

Počet filmov: 308
Počet seriálov: 220

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: žiadna

Curiosity Stream cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
StandardSmart Bundle
Mesačné5až do 4K3,95 €6,95 €
Ročné5až do 4K29,95 €49,95 €

Vyskúšanie zdarma: NIE

Hodnotenie: 8 / 10

Veríme, že sme vám pomohli sa lepšie zorientovať, ktorú zo streamovacích služieb pre Slovensko sa rozhodnete využívať. Ešte rada na záver, predtým, ako sa rozhodnete investovať do ročného predplatného streamovacej služby, pozrite si zoznam filmov a seriálov, aby ste mali čo sledovať počas celého roka. Niekedy sa totiž oplatí služby striedať a platiť si ich mesačne. Výhodou tejto stratégie, je aj lepší prístup k novinkám.

Počet filmov a seriálov je aktualizovaný pre: Február 2024

Zdroj informácii: cnet.com, justwatch.com, hbomax.com, filmtoro.cz

2 myšlienky na “Streamovacie služby na Slovensku 2024

  1. dobry vecer ,pre registraciu zo Slovenska PRIME VIDEO funguje len 7 dni,pretoze toto vypisuje —Zahajte své 7denní bezplatné zkušební období…—a nie 30 dni ako to tu uvadzate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *