Streamovacie služby na Slovensku 2024

Pokiaľ nie ste fanúšikom pirátskych služieb na zdieľanie a sťahovanie súborov, existuje možnosť online streamovacích služieb, ktoré sa každým rokom tešia väčšej popularite. Síce vyžadujú platené predplatné, no ponúkajú kopec výhod. Sú legálne, neobsahujú otravné reklamy, poskytujú vysokú kvalitu obrazu, ponúkajú široký výber seriálov a filmov, originálnu produkciu a možnosť sledovania na rôznych zariadeniach. Ak máte internetovú televíziu a možnosť prihlásenia na danú streamovaciu službu, môžete si vychutnávať filmy a seriály z pohodia vášho gauča. Na Slovensku patria k najpopulárnejším streamovacím službám:

streamovacie sluzby slovensko

Najlepšie streamovacie služby

Netflix

netflix slovenskoStreamovacia služba, ktorú určite nemusíme predstavovať. Jedná sa snáď o najpopulárnejšiu online streamovaciu službu, ktorú používajú milióny užívateľov na celom svete. Ponúka veľké množstvo filmov a seriálov, kde veľkú časť tvoria jej originálne tituly. Za zmienku určite stoja tituly ako Money Heist, The Crow, The Witchers, Stranger Things a mnohé ďalšie. Nemôžeme zabudnúť spomenúť, že na Netflixe nájdete kopu slovenských a českých filmov.

Cena predplatného sa odvíja od kvality obrazu a počtu zariadení, na ktorých chcete službu sledovať v rovnakom čase. Jedná sa o mesačné predplatné, ktoré môžete kedykoľvek zrušiť. Môžete si vybrať medzi platbou platobnou kartou, PayPal alebo dokonca darčekovou kartou, ktorú nájdete vo viacerých obchodoch aj na Slovensku.

Počet filmov: 4 188
Počet seriálov: 1 897
Počet dokumentov: 972

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: dobrá

Netflix cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Basic1HD (720p)7,99 € / mesiac
Standard2Full HD (1080p)9,99 € / mesiac
Premium44K+HDR11,99 € / mesiac

Netlfix nedávno informoval, že bude pravdepodobne meniť cenník. Novým cenám sme sa venovali v článku: Zvyšovanie cien v Netflixe

Hodnotenie: 9 / 10

Vyskúšanie zdarma: NIE

Voyo

voyo-2024-recenzia

Medzi ďalšie streamovacie služby na Slovensku patrí aj Voyo, ktorá sa do povedomia slovenských užívateľov dostala v auguste 2011. Vlastníkom tejto video on demand (VOD) je TV Markíza a po spustení ponúkala bezplatný archív programov z jej produkcie a taktiež živé vysielanie pôvodnej tvorby a športovných prenosov. Počas nasledujúcich rokov sa služba zmenila na platenú a začala ponúkať viac ako 1 000 filmov a seriálov. 

Voyo sa dá považovať za „slovenský Netflix“, ktorý bol v júli 2022 najznámejšou streamovacou službou na Slovensku so 400 000 spokojnými platiacimi zákazníkmi. Od roku 2021 dokonca ponúka originálne seriály a minisérie, ktoré sú dostupné len na tejto platforme. Voyo ponúka iba jeden druh predplatného. Mesačne vás služba vyjde 5,99€ a zadarmo dostanete na vyskúšanie 7 dní (168 hodín od aktivácie). Voyo zaujme predovšetkým divákov, čo hľadajú slovenskú a českú tvorbu, ale nájdete tu aj množstvo zahraničných „trhákov“. Veľká výhoda je, že okrem filmotéky máte k dispozícii v cene aj televíziu cez internet (IPTV) a to napríklad Markízu, Doma, Nova Sport 1, Nova Sport 2, Krimi a iné. 

Počet filmov: 1 340
Počet seriálov: 223
Počet dokumentov: 69

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: výborná

Voyo cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné5až do 4K5,99 € / mesiac

Hodnotenie: 9 / 10

Vyskúšanie zdarma: 7 dní

SkyShowtime

skyshowtime SlovenskoSkyShowtime je pomerne nová streamovacia služba na Slovensku, ktorá bola spustená v roku 2022, no za svoj krátky čas si získala tisíce fanúšikov. Ponúka jedinečný výber plný nových a exkluzívnych televíznych seriálov, filmových trhákov, dokumentárnych filmov, skutočných príbehov a zábavy pre deti a rodinu. Služba ponúka obsah napríklad od Universal, Paramount+, DreamWorks, Nickelodeon, Showtime a Sky Studios. Mimoriadne pestrá knižnica pre dospelých aj deti. To všetko na jednom mieste za dobrú cenu. Silná obsahová ponuka prináša filmové série ako Rýchlo a zbesilo, Krstný otec, Star Trek, Top Gun, Indiana Jones a mnoho ďalších.

SkyShowtime ponúka približne 80% svojho obsahu so slovenským alebo českým dabingom. To je omnoho viac ako ponúka Netflix alebo HBO a Disney+. SkyShowtime ponúka sťahovania svojho obsahu do PC alebo mobilu, avšak musíte si platiť drahší balíček: Štandard bez reklám. Na výber však máte aj lacnejší balík, ktorý obsahuje reklamu a platíte zaň 4,99 € mesačne.

Počet filmov: 443
Počet seriálov: 222
Počet dokumentov: 17

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: výborná

SkyShowtime  cena

Predplatné

Cena

Max. rozlíšenie

Počet zariadení
S reklamou – Mesačné4,99 €Full HD1
S reklamou – Ročné39,99 €Full HD1
Bez reklamy – Mesačné7,99 €Full HD2
Bez reklamy – Ročné62,99 €Full HD2

Spoločnosť SkyShowtime od 23. apríla 2024 zmenili cenu predplatného a zaviedla nové predplatné s reklamou. Viac o tejto zmene si môžete prečítať v článku: SkyShowtime mení cenu.

Hodnotenie: 8 / 10

Vyskúšanie zdarma: 7 dní

MAX (pôvodné HBO Max)

sluzba MAXHBO Max sa 21. mája 2024 premenovalo na MAX. Ako vieme HBO Max bola populárna streamovacia služba, ktorá ponúkala originálny obsah oceňovaný kritikmi. Aj s MAX máte na jednom mieste tie najväčšie trháky od spoločností HBO, DC, Warner Bros a Cartoon Network. Transformácia na MAX však bola technologickým skokom ku kvalitnejšej službe a širšiemu obsahu. Hlavnou zmenou je zaradenie spoločnosti Discovery+ do balíka a samozrejme redizajn portálu.

Novinkou MAX sú dokumentárne filmy, reality šou a zábavné programy skupiny Discovery no MAX s novým balíkom ašpiruje aj na šport. Doplnok Šport umožní divákom prístup k významným športovým udalostiam, ako sú tenisové grandslamy, preteky Grand Tour a 24 hodín Le Mans, ako aj živé vysielanie na kanáloch Eurosport 1 a Eurosport 2. Ponuka programov pre každú krajinu sa bude líšiť. Tento doplnok bude dostupný k základným balíčkom – samostatne sa nebude dať kúpiť.

Počet filmov: 1 087
Počet seriálov: 531
Počet dokumentov: 314

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: výborná

MAX cena

PredplatnéCenaPočet zariadeníMax. rozlíšenieDoplnky
Standard7,99 € / mesiac2Full HDStreamovanie olympijských hier Paríž 2024
Premium9,99 € / mesiac4do 4kStreamovanie olympijských hier Paríž 2024, 100 stiahnutí, Dolby Atmos
Šport (doplnkový program)+3 € / mesiac2Full HDšportové programy

Viac o transformácii: 21.05.2024 došlo k výraznej zmene a HBO Max sa zmenila na službu MAX.

Hodnotenie: 8 / 10

Vyskúšanie zdarma: NIE

Amazon Prime

amazon prime slovensko

Streamovacia služba Amazon Prime od spoločnosti Amazon si od svojho spustenia v roku 2005 našla bohatú základňu používateľov. Obsahuje desiatky originálnych titulov (The Grand Tour, The Rings of Power, Coming America 2, …), no taktiež široký výber seriálov, dokumentov a filmov. Výhodou Amazon Prime je možnosť sledovania titulov aj offline, ak sa prihlásite pomocou aplikácie a vybrané tituly si stiahnete do svojho iPhonu, iPadu, tabletu alebo do zariadenia so systémom Android. Hlavná stránka Amazon Prime síce neponúka na prihlásenie a registráciu slovenský jazyk, no bez problémov si ju viete nastaviť do čestiny. Amazon Prime začal pridávať české titulky a dabing len pred pár rokmi (slovenský jazyk nenájdete), takže ak neviete anglický jazyk, nenájdete tu taký veľký výber ako u konkurencie.

Amazon Prime ponúka jednu variantu predplatného. Mesačne vás vyjde 6,99€, čo je pomerne lacnejšie ako iné streamovacie služby. Výhodou je 30 dňová skúšobná doba zadarmo. Za predplatné služba ponúka sledovanie až na troch zariadeniach súčastne, sledovanie bez reklám a väčšinu titulov v HD alebo Full HD kvalite. Niektoré sa však môžu pochváliť aj 4K Ultra HD kvalitou.

Počet filmov: 428
Počet seriálov: 314
Počet dokumentov: 167

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: slabá

Amazon Prime cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné3až do 4K6,99 € / mesiac

Hodnotenie: 8 / 10

Vyskúšanie zdarma: 30 dní

Starmax

starmax streamovacia sluzba

Starmax je česká platforma, ktorá sa od bežných streamovacích služieb pomerne líši. Funguje ako filmová videopožičovňa, ktorá ponúka viac ako 1000 snímkov rôznych žánrov. Všetky žánre sú prehľadne rozdelené a nájdete tu komédie, české filmy, drámy, animované filmy, horory či romantické filmy. Každý týždeň Starmax do ponuky pridá nové tituly a väčšinu dodáva do videopožičovien IPTV operátorov ako napríklad Skylink Live, Kuki alebo Sledovani.TV. Prístup je veľmi jednoduchý. Po bezplatnej registrácii a prihlásení do svojho účtu si v prehľadom menu vyberiete daný titul, ktorý chcete sledovať.

Oceňjeme, že Starmax poskytuje až 30 dňovú skúšobnú dobu, potrebné je však zadať platobnú metódu a po 30 dňoch testovania, ak budete spokojný, vám Starmax strhne prvú platbu. Ceny v Starmax sa mierne líšia oproti iným streamovacím službám. Môžete si vybrať z mesačného predplatného 99 kč (3,99€) alebo si zaplatiť za jednotlivý film a sledovať ho 48 hodín. Nájdete tu filmy za 49kč (1,93€), 59kč (2,33€) 69kč (2,72€) alebo 79kč (3,11€). Pri každom snímku používateľ ľahko zistí, či si daný snímok môže zakúpiť na 48, hodín alebo si musí službu predplatiť na mesiac. Používateľ si môže film spustiť priamo v prehliadači alebo prostredníctvom natívneho prijímajúceho zariadenia.

Počet filmov: 847
Počet seriálov: 11
Počet dokumentov: 79

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: výborná

Starmax cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné4HD3,99 €

Hodnotenie: 7 / 10

Vyskúšanie zdarma: 30 dní

Apple TV+

appletv slovenskoSpoločnosť Apple spustila taktiež svoju vlastnú streamovaciu službu. Jej obsah sa zameriava hlavne na svoju vlastnú originálnu produkciu.  Nájdete tu kopu dokumentov, komédií, sci-fi, kriminálnych príbehov, no na svoje si prídu aj nadšenci animovaných rozprávok. Výhodou je sledovanie až na šietich zariadeniach súčastne. Apple TV+ ponúka svojim predplatiteľom vysokú kvalitu obrazu, zvuku a možnosť sťahovania obsahu na offline sledovanie. 

Koncom minulého roka prišla vlna zdražovania streamovacích služieb, ktorá sa dotkla aj tejto služby. Jej cena sa zvýšila až o 43%. Predplatné vyjde na 9,99€ mesačne a získate tiež bezplatnú sedemdňovú skúšobnú dobu.  Ak si kúpite zariadenie značky Apple, získate Apple TV+ na tri mesiace zadarmo. Študentský plán Apple Music prichádza s bezplatným Apple TV+ pre svojich uživateľov.

Počet filmov: 33
Počet seriálov: 108
Počet dokumentov: 22

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: dobrá

Apple TV+ cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné6do 4K9,99 € / mesiac
Ročné6do 4K99 € / rok

Hodnotenie: 6 / 10

Vyskúšanie zdarma: 7 dní

Disney+

disneyplus slovenskoJedna z najnovších streamovacích služieb, ktorá bola spustená v roku 2019. Jej majiteľom je The Walt Disney Company a popularitu si získala hlavne medzi fanúšikami Disney, Pixar, National Geographic, Marvel a Star Wars. Nájdete tu exklúzivne filmy, seriály a pôvodnú tvorbu Disney+, ktorú nenájdete na žiadnej inej streamovacej platforme. Výhoda služby je možnosť sledovania až na štyroch zariadeniach súčastne a sťahovanie obsahu pre offline sledovanie.

Disney+ ponúka pre svojich predplatiteľov kvalitný obraz a zvuk vrátane HDR, 4K UHD a Dolby Atmos. Na výber máte len z mesačného a ročného predplatného. Na jeden účet môžete vytvoriť až 7 rôznych profilov, čo vám zabezpečí, že každý člen v rodine bude mať svoj personalizovaný profil.

Počet filmov: 900
Počet seriálov: 459
Počet dokumentov: 213

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: dobrá

Disney+ cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
Cena
Mesačné4až do 4K9,99 € / mesiac
Ročné4až do 4K99 € / rok

Hodnotenie: 8 / 10

Vyskúšanie zdarma: NIE

Prima+

prima-plus-recenziaPomerne nová streamovacia služba Prima+ bola spustená 8. februára 2023 a jej vlastníkom je televízia Prima. Už pred svojím spustením divákom sľubovala tisícky filmových a seriálových titulov, ale aj vlastnú seriálovú tvorbu pod hlavičkou Prima+ ORIGINALS. Rok po svojom spustení táto rodinná streamovacia služba ponúka viac ako dvetisíc českých a zahraničných titulov vrátane českých koprodukčných filmov, predpremiér súčasných televíznych seriálov, živého vysielania a archívu českých televíznych staníc skupiny Prima a exkluzívny obsah od najlepších českých režisérov. Prima+ je pre vás ideálna, pokiaľ hľadáte lacnú streamovaciu službu a preferujete lokálnu českú a slovenskú produkciu. 

Nájdete tu tituly ako napríklad Bodyguardi, Zákony vlka, Polnočná spoveď, Hodinový manžel, Po čom muži túžia a kopec iného. Aplikácia Prima+ je zatiaľ dostupná iba v Českej republike, Slováci sa musia uspokojiť len s webovou stránkou služby. Predplatitelia si môžu vybrať z troch taríf, kde je jedna dokonca zadarmo. Do služby sa treba registrovať, aby ste vedeli použiť free účet. Ten je však značne obmedzený množstvom titulov ako aj kvalitou streamu, no na vyskúšanie postačí.

Počet filmov: 839
Počet seriálov: 152
Počet dokumentov: 41

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: výborná

Prima+ cena

 FreeLightPremium
CenaZdarma99kč/mesiac (3,91€)149kč/mesiac (5,88€)
ReklamyÁno50% reklámBez reklám
ArchívÁnoÁnoÁno
Prima+ ORIGINALSNieÁnoÁno
Počet titulov150+1500+1500+
PredpremiéryNieÁnoÁno
KvalitaSDHDFullHD

Hodnotenie: 7 / 10

Vyskúšanie zdarma: ÁNO

Curiosity Stream

curiosity-stream-2024

Môže sa zdať, že sa jedná o neznámu streamovaciu službu, no od svojho založenia v roku 2015 si vo svete našla niekoľko miliónov verných fanúšikov. Jedná sa o svetovo prvú streamovaciu službu, ktorá ponúka dokumentárne programy vrátane seriálov, filmov a televíznych relácií. Okrem obsahu od producentov ako BBC a NHK, ponúka originálne dokumenty a seriály ako napríklad Deep Time History, Stephen Hawking´s Favorite Place, The History od Home a mnohé ďalšie. Obsah steamovacej služby pokrýva vedu, históriu, matematiku, robotiku, technológiu a prírodu. Na svoje si tu prídu aj deti, ktorým ponúka obsah vhodný ich veku.

Curiosity Stream síce neponúka bezplatnú verziu, no užívatelia majú možnosť kedykoľvek zrušiť predplatné, alebo bez problémov zmeniť formu predplatného. Taktiež ponúka skupinovú zľavu, ak si streamovaciu službu predplatí naraz viac ako 10 ľudí.

Počet filmov: 0
Počet seriálov:
0
Počet dokumentov:
691

Úroveň lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny: žiadna

Curiosity Stream cena

PredplatnéPočet
zariadení
Max.
rozlíšenie
StandardSmart Bundle
Mesačné5až do 4K3,95 €6,95 €
Ročné5až do 4K29,95 €49,95 €

Hodnotenie: 6 / 10

Vyskúšanie zdarma: NIE

Ako si vybrať a porovnať najlepšie streamovacie služby?

Streamovacie služby sa vždy tešili svojej popularite, no posledné roky sa posunuli ešte viac vpred.  Nielen vo svete, ale aj na Slovensku ľudia v domácnosti siahli na ponuku streamovacích služieb. Muselo sa však začať porovnávanie, ktorá streamovacia služba je najlepšia a ktorá spĺňa viaceré požiadavky užívateľov.

Ak ste, alebo sa plánujete stať, pravidelným platiacim užívateľom streamovacích služieb je dobré si tento krok dobre premyslieť. Čo robiť, aby ste sa nestratili v širokej možnosti výberu a vybrali si variant, ktorý vám najviac vyhovuje? Ktoré kritériá by mala vaša streamovacia služba spĺňať? Posnažíme sa vám napovedať, na aké otázky by ste mali poznať odpoveď pred výberom.

Na čo sa zamerať pred predplatením služby? Aké otázky je dobré si pred výberom služby položiť?

Čo služba obsahuje?

Aký žáner filmov a seriálov máte najradšej? Zaujalo vás na streamovacej službe niečo konkrétne, čo by stálo za predplatenie danej služby? Niektoré streamovacie služy poskytujú náhľad do knižnice obsahu aj pred platením. Prípadne môžete využiť službu ako filmtoro.cz, ktorá pravidelne aktualizuje ponuky streamovacích služieb na Slovensku a v Čechách.

Obsah pre deti

Ak máte deti, nezabudnite skontrolovať či služba poskytuje obsah aj pre najmenších.

Kto bude využívať službu?

Budete ju využívať iba vy, alebo celá rodina s rôznymi filmovými preferenciami? Potrebujete od služby individuálne profily?

Kvalita videí

Potrpíte si na Full HD, prípadne až na 4K kvalitu obrazu,  alebo vám na nej veľmi nezáleží a postačí vám menšie rozlíšenie?

Cena / Viazanosť

Koľko služba stojí a aké sú možnosti platby.

Jedna z najdôležitejších otázok, ktorá väčšinou rozhoduje pri výbere streamovacej služby. Určite si, aké sú vaše priority a následne porovnajte výhody, ktoré za danú cenu získate. Myslite prakticky, nakoľko nemá zmysel platiť za službu viac, ak nedokážete naplno využiť jej potenciál.

Rýchlosť pripojenia

Skontrolujte si či máte dostatočne rýchle internetové pripojenie. Odporúča sa mať minimálne rýchlosť 5 Mbps. Bude to pre vašu službu postačovať?

Podpora služby

Podporuje vaša televízia streamovacie služby vďaka rýchlemu internetovému pripojeniu? Máte danú streamovaciu službu automaticky stiahnutú v televízií alebo si ju musíte pred používaním stiahnuť? Odporúčame si službu nainštalovať a preveriť ešte pred zakúpením balíka.

Reklamy

Niektoré služby poskytujú po novom lacnejšie balíky s reklamou. Chcete platiť menej, ale mať vložené reklamy?

Možnosť stiahnutia

Môžete si v streamovacej službe stiahnuť daný titul do svojho zariadenia? Je to benefit ktorý sa vám môže hodiť.

Koľko zariadení môžem využiť?

Kde všade chcete sledovať streamovaciu službu? Na koľkých zariadeniach? Na mobile, notebooku, televízií či tablete? Máte doma viac televízorov? Na jeden účet služby ponúkajú rôzne množstvo pripojených zariadení.

Zaujímavosti o streamovacích službách

  1. Odvetvie streamovacích služieb neustále rastie a každý rok je k dispozícii viac a viac streamovacích služieb. Očakáva sa, že do roku 2030 bude mať odvetvie streamovania hodnotu až 330 miliárd dolárov.
  2. Od začiatku pandémie COVID-19 sa predplatné zvýšilo skoro vo všetkých hlavných službách. COVID tiež prinútil spoločnosti investovať viac do nového obsahu vrátane originálnych titulov.
  3. Streamovacie služby sú veľmi populárne v USA. Približne 85 % amerických domácností má v súčasnosti predplatenú aspoň jednu službu na streamovanie videa, napríklad Netflix, Hulu, Amazon Prime Video alebo Max. Dokonca 7 % Američanov má šesť alebo viac predplatých zároveň.
  4. Len samotný Netflix má na celom svete viac ako 280 miliónov predplatiteľov (údaj za rok 2024).
  5. Až 38 % všetkých televízorov v USA sa využíva aj na streamovacie služby.
  6. Ted Lasso bol najsledovanejším programom roku 2023

Odporúčanie na záver

Dúfame, že sme vám pomohli lepšie sa zorientovať, ktorú zo streamovacích služieb pre Slovensko sa rozhodnete využívať. Ešte rada na záver – pred tým, ako sa rozhodnete investovať do ročného predplatného streamovacej služby, pozrite si zoznam filmov a seriálov, aby ste mali čo sledovať počas celého roka. Niekedy sa totiž oplatí služby striedať a platiť si ich mesačne. Výhodou tejto stratégie je aj lepší prístup k novinkám.

Počet filmov a seriálov je aktualizovaný pre: Jún 2024

Zdroj informácii: cnet.com, justwatch.com, hbomax.com, filmtoro.cz

2 myšlienky na “Streamovacie služby na Slovensku 2024

  1. dobry vecer ,pre registraciu zo Slovenska PRIME VIDEO funguje len 7 dni,pretoze toto vypisuje —Zahajte své 7denní bezplatné zkušební období…—a nie 30 dni ako to tu uvadzate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *