KODI – Všetky filmy a seriály skoro zadarmo

Veľa užívateľov sa borí s otázkou aká streamovacia platforma je lepšia. Netflix? HBO Max? Diney+? Amazon Prime? Apple TV? Bombuj.si? A čo keby sme Vám povedali, že toto všetko môžete mať pod jednou strechou za minimálny poplatok a k tomu ešte archív filmov a seriálov od počiatkov kinematografie? Utópia? Nie. To je KODI.

Čo je KODI?

KODI je streamovacia platforma, inde označovaná ako multimediálne centrum. Tento open-source softvér je možné inštalovať z Google Play, alebo priamo zo stránky KODI.TV do všetkých SMART televízorov s operačným systémom Android od verzie 5.0 a vyššie.

Pokiaľ nedisponujete televízorom s Androidom, nezúfajte. Je možné využiť Android boxy, ktoré jednoducho pripojíte ku svojmu televízoru prostredníctvom HDMI kábla. Tie majú často tú výhodu, že sa predávajú s už predinštalovanou aplikáciou.

Inštalácia Kodi – Ako na to?

Inštaláciu je samozrejme možné spraviť aj do PC, tabletu či Raspbery PI. Podporuje ho už spomínaný Android, Windows aj Linux. Inštalácia je možná aj na iOS, v tomto prípade je však nutné ísť priamo cez oficiálnu stránku, keďže KODI na App Store nenájdete. Nezáleží na akú platformu KODI inštalujete, postup a následné nastavenie, či ovládanie bude stále rovnaké.

Pri prvom spustení je prostredie v anglickom jazyku, je však možné ho cez Settings > Interface settings > Regional > Language prepnúť do slovenčiny, či ďalšieho zo 75 jazykov.

Pluginy – vaša brána k obsahu

Pokiaľ chcete niečo v KODI pozerať, bude potrebné naištalovať si plugin. Pripravili sme pre vás návod na inštaláciu dvoch najpoužívanejších pluginov na Slovensku a v Čechách, ktoré vám sprístupnia tisícky filmov a seriálov, často so slovenským a českým dabingom. Potrebná je však registrácia na domovskej stránke a platba. Tá sa však nedá porovnať so streamovacími službami, za omnoho nižšiu sumu získate ďaleko väčší obsah. Je na vás ktorý plugin si vyberiete, postačí vám jeden, oba sú veľmi kvalitné.

 

Inštalácia pluginu: FastShare Kodi

Fastshare kodiPo prvom spustení KODI vám nepôjde nič prehrať. Na prehrávanie potrebujete buď nastaviť cestu k multimediálnym súborom na Vašom disku (o toto nám ale teraz nejde) alebo nainštalovať pluginy tretích strán z rôznych repozitárov a nastaviť ich. Tie často vyžadujú registráciu a poplatok, ktorý je však veľmi malý. A tak viete mať celý repozitár vrátane filmov a seriálov z rôznych streamovacích platforiem napríklad len za 20-30 EUR ročne. Teda približne 2€ za mesiac. To je skoro zadarmo.

Takže poďme nato… prvý je FastShare KODI Plugin

 1. Vytvorte si účet na FastShare. Je možné zaplatiť kartou, prevodom alebo SMS a ako bonus naviac získate aj súkromné úložisko.
 2. V KODI choďte do Settings > File Manager > Add Source
 3. Do zdroja zadajte adresu https://kodi.fastshare.cz/ a zložku si nazvite napríklad FastShare
 4. Následne chodťe do Settings > Add-ons > Install from zip file > tu povoľte inštaláciu z neznámych zdrojov > repo > repository.fastshare.zip 
 5. Po inštalácii zvoľte opäť zvoľte Settings > Add-ons > Install from repository > Video Add-ons > Fastshare KODI  > Install
 6. Teraz bude v KODI potrebné sa prihlásiť pod svojím FastShare účtom
 7. Prejdite do záložky Doplnky a spustite FastShare – už môžete použiť search a hľadat filmy / seriály.
 8. Prijemné sledovanie 🙂

 

Inštalácia pluginu: Kodi Stream Cinema Community

SCC kodiDruhá možnosť je veľmi populárny plugin Stream Cinema Community, ktorý beží na pozadí služby WebShare. Tento plugin má veľkú výhodu v kvalitnom zoradení obsahu. Môžete si prechádzať jednotlivé kategórie ako dokumenty, filmy, seriály, komédie, drámy a pod. Práve kvalitná štruktúra často motivuje ľudí predplatiť si Stream Cinema Community plugin. Cena je veľmi výhodná, okolo 25 Eur ročne. Ak si to rozpočítate, znova sa dostaneme na približne 2€ mesačne. To je skvelá cena za prístup k tisíckam filmov a seriálov často s českým alebo slovenským dabingom.

Návod na inštaláciu Stream Cinema Community:

 1. Vytvorte si účet na WebShare. Je možné zaplatiť kartou, prevodom alebo SMS a ako bonus naviac získate aj súkromné úložisko
 2. V KODI choďte do Settings > File Manager > Add Source
 3. Do zdroja zadajte adresu https://repo.sc2.zone/ a zložku si nazvite Stream Cinema Community (kodi repository hacky)
 4. Následne chodťe do Settings > Add-ons > Install from zip file > tu povoľte inštaláciu z neznámych zdrojov > repo > repository.hacky.zip
 5. Po inštalácii zvoľte opäť zvoľte Settings > Add-ons > Install from repository > Video Add-ons > Stream Cinema Community > Install
 6. Prejdite do záložky Doplnkyspustite Stream Cinema Community
 7. Teraz by ste sa mali vedieť prihlásiť pod svojim WebShare účtom. Pokiaľ sa tak nestane, choďte v záložke doplnky na Stream Cinema > Nastavenie doplnku a tam vyberte Zdroj kam zadáte svoje prihlasovacie údaje.

A máte hotovo. Teraz si môžete vyberať z nespočetného množstva filmov a seriálov zoradených podľa abecedy, roku, krajiny atď.

 

Kvalita a náročnosť pripojenia

Väčšina filmov je na Stream Cinema dostupných v 4K, imnimálne však vo Full HD kvalite. Veľkou výhodou je, že kvalitu obrazu aj zvuku si môžete vybrať. Pri každom streame máte totiž pred začiatkom prehrávania možnosť zvoliť si z niekoľkých súborov. Pri nich máte vopred uvedené rozlíšenie, dabing, titulky, zvuk a samozrejme potrebnú rýchlosť internetového pripojenia pre bezproblémové prehratie. Na väčšinu filmov či seriálov teda stačí aj pomerne slabý internet, keď ste však fajnšmekri a chcete si film prehrávať v 4K a využiť aj kvalitný zvuk na riadnej reprosústave, rátajte aj väčšou potrebou prenosovej rýchlosti a spotrebou dát.

Titulky

V Stream Cinema nájdete obrovské množstvo filmov so slovenským, alebo českým dabingom. Filmy, ktoré nedisponujú dabingom väčšinou už obsahujú titulky, takže s týmto rozhodne nebudete mať problém.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *