KODI TV – Filmy: Inštalácia, doplnky a cena (2024)

Veľa užívateľov sa borí s otázkou aká streamovacia platforma je lepšia. Netflix? HBO Max? Diney+? Amazon Prime? Apple TV? Bombuj.si? A čo keby sme Vám povedali, že toto všetko môžete mať pod jednou strechou za minimálny poplatok a k tomu ešte archív filmov a seriálov od počiatkov kinematografie? Utópia? Nie. To je KODI.

Čo je to KODI?

KODI je streamovacia platforma, inde označovaná ako multimediálne centrum. Tento open-source softvér je možné inštalovať z Google Play, alebo priamo zo stránky KODI.TV do všetkých SMART televízorov s operačným systémom Android od verzie 7.0 a vyššie. Pokiaľ nedisponujete televízorom s Androidom, nezúfajte. Je možné využiť Android boxy, ktoré jednoducho pripojíte ku svojmu televízoru prostredníctvom HDMI kábla. Tie majú často tú výhodu, že sa predávajú s už predinštalovanou aplikáciou. Viac k téme, aké zariadenie si vybrať pre fungovanie KODI, sa venujeme v spodnej časti tohoto článku.

Stiahnuť KODI – aktuálna verzia Kodi 21.0 (Omega) – Jún 2024

V prípade, že hľadáte staršie verzie KODI, k dispozícii sú na tejto adrese. Je potrebné zvoliť si správnu verziu vášho operačného systému.

Inštalácia Kodi – Návod ako na to

Inštaláciu je samozrejme možné spraviť aj do PC, tabletu či Raspbery PI. Podporuje ho už spomínaný Android, Windows aj Linux. Inštalácia je možná aj na iOS, v tomto prípade je však nutné ísť priamo cez oficiálnu stránku, keďže KODI na App Store nenájdete. Nezáleží na akú platformu KODI inštalujete, postup a následné nastavenie, či ovládanie bude stále rovnaké.

Pri prvom spustení je prostredie v anglickom jazyku, je však možné ho cez Settings > Interface settings > Regional > Language prepnúť do slovenčiny, či ďalšieho zo 75 jazykov.

Kodi doplnky – vaša brána k obsahu (Kodi filmy)

Pokiaľ chcete niečo v KODI pozerať, bude potrebné naištalovať si jeden z nasledujúcich doplnkov (pluginov). Pripravili sme pre vás návod na inštaláciu najpoužívanejších kodi doplnkov na Slovensku a v Čechách, ktoré vám sprístupnia tisícky filmov a seriálov, často so slovenským a českým dabingom. Potrebná je však registrácia na domovskej stránke a platba. Tá sa však nedá porovnať so streamovacími službami, za omnoho nižšiu sumu získate ďaleko väčší obsah. Je na vás, ktorý doplnok (plugin) si vyberiete, postačí vám jeden, všetky sú veľmi kvalitné.

Pre inštaláciu nasledujúcich pluginov je potrebné v Kodi povoliť neznáme zdroje: Nastavenie > System > Doplnky > Neznáme zdroje (povoliť)

Populárne Kodi doplnky

1. Sosač Kodi TV – návod a inštalácia (streamuj.tv)

sosac tv kodiPo prvom spustení KODI vám nepôjde nič prehrať. Na prehrávanie potrebujete buď nastaviť cestu k multimediálnym súborom na vašom disku (o toto nám ale teraz nejde) alebo nainštalovať pluginy tretích strán z rôznych repozitárov a nastaviť ich. Tie často vyžadujú registráciu a poplatok, ktorý je však veľmi malý. A tak viete mať celý repozitár vrátane filmov a seriálov z rôznych streamovacích platforiem napríklad len za 20-30 EUR ročne. Teda približne 2,5€ za mesiac. To je skoro zadarmo. Pozrime sa na dobre známy Sosač.tv, ktorý na Slovensku a v Čechách funguje už niekoľko rokov a patrí medzi najviac populárne služby na zdieľanie obsahu cez Kodi.

Návod na inštaláciu Sosač Kodi TV

 1. Ako prvé je potrebné vytvoriť účet na Streamuj.tv a aktivovať si prémium program (približne 2 až 3 eura na mesiac)
 2. Spustite KODI a choďte do Nastavenie > Správca súborov > Pridať zdroj (anglicky Settings > File Manager > Add Source)
 3. Do zdroja napíšte adresu: https://tv.sosac.to/addon a zložku si nazvite napríklad Sosac
 4. Znova vyberte Nastavenie (ozubené koleso) a pokračujte > Doplnky > Inštalácia zo súboru zip > potvrďte inštaláciu > v zozname vyberte sosac.to > klepnite na plugin.video.sosac.ph.zip. Teraz by sa mal plugin nainštalovať. Počkajte pokiaľ prebehne inštalácia a vráťte sa na úvodnú obrazovku.
 5. Po úspešnej inštalácii znova Prejdite do: Nastavenie > Doplnky > Moje doplnky > Video doplnky > Sosáč > Konfigurovať. Tu môžete zadať svoje prihlasovacie meno a heslo zo StreamujTV . 
 6. Vás doplnok je nainštalovaný a mal by sa zobraziť v sekcii Doplnky na úvodnej stránke vo vašom Kodi.

Pokiaľ ste všetky kroky spravili správne, tak si už môžete vyberať z nespočetného množstva filmov (viac ako 10 000) a seriálov zoradených podľa abecedy alebo žánru. Veľká výhoda Sosaču je, že môžete filmy a seriály sledovať aj mimo Kodi a to cez vás prehliadač priamo na stránke Sosac.tv. Za jeden prémium účet teda získate KODI plugin, napríklad na váš TV a zároveň môžete na vašom PC sledovať filmy a seriály cez Sosac.tv. Ďalsia výhoda je cena. Sosač.tv (streamuj.tv) patrí medzi najlacnejšie.

linka

2. Voyo Kodi TV – návod a inštalácia

voyo-kodi-pluiginVoyo je známa slovenská streamovacia platforma bežiaca pod značkou Markízy a v Česku pod TV Nova. Ponuka je naozaj bohatá, Voyo vám umožní sledovať online viac ako 2000 českých, slovenských a medzinárodných filmov, seriálov a iných relácií. Nové diely obľúbených seriálov môžete na Voyo sledovať s týždenným predstihom, čo poteší skalných fanúšikov tvorby Markízy.

Služba ponúka 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Počas registrácie sa však dozviete, že bezplatná ponuka nezahŕňa celú ponuku Voyo, každopádne na vyskúšanie to bohato stačí a viete si bez platenia overiť, či sa vám doplnok Voyo Kodi páči a či vám bude správne fungovať. Samozrejmosťou je, že Voyo môžete sledovať cez Kodi ako aj cez svoj počítač, telefón alebo cez oficiálnu aplikáciu v Smart TV. Voyo poteší užívateľov, ktorí preferujú lokálnu tvorbu ale aj svetové trháky. Sledovať môžete Voyo na 5 rôznych zariadeniach, no iba na 2 súčasne. Kvalita je v 4K a všetok obsah je bez reklamy. Cena za mesiac je veľmi prijateľná, po skúšobnej verzii, ak sa rozhodnete pokračovať, platíte 5,99 € mesačne.

Stránka na Registráciu Voyo – 7 dní zdarma na vyskúšanie

Návod na inštaláciu Voyo KODI doplnku

 1. Pokiaľ nemáte, vytvorte si účet na Voyo. 7 dní máte zadarmo na vyskúšanie.
 2. Stiahnite si od nás doplnok: plugin.video.voyo.sk-main
 3. V KODI choďte do Systém > Doplnky > Inštalovať zo súboru ZIP a zvoľte stiahnutý súbor. Nainštaluje sa vám Voyo doplnok.
 4. Následne prejdite medzi doplnky, otvorte Voyo a v nastavení sa prihláste pod svoj účet, ktorý ste si zaregistrovali na oficiálnej stránke Voyo.

Pokiaľ by ste mali problém s knižnicami napríklad (inputstream.adaptive) skúste si stiahnuť novšiu verziu KODI z oficiálnej stránky (odkaz).

linka

3. FastShare Kodi TV – návod a inštalácia

Fastshare kodiFastshare patrí medzi populárne úložiska na nahrávanie a zdieľanie obsahu. Je to podobný typ úložiska, ako ešte nedávno bolo Ulož.to (pokiaľ neprešlo zmenou). Ku Kodi teda získavate aj prístup k online databáze filmov a súborov zdieľaných na tejto službe. Tie si viete pozerať ako v samotnom Kodi tak aj cez váš internetový prehliadač. Výhodou je znova nízka a cena a pomerne veľký obsah filmov a seriálov. FastShare patrí medzi stálice na slovenskom a českom internete a nemusíte sa obávať zakúpiť aj ročný program, ktorý sa finančne viac oplatí, prípadne zakúpiť kredit v GB a čerpať ho pozeraním filmov.

Návod na inštaláciu FastShare KODI Plugin

 1. Vytvorte si účet na FastShare. Je možné zaplatiť kartou, prevodom alebo SMS a ako bonus naviac získate aj súkromné úložisko.
 2. V KODI choďte do Settings > File Manager > Add Source
 3. Do zdroja zadajte adresu https://kodi.fastshare.cz/ a zložku si nazvite napríklad FastShare
 4. Následne chodťe do Settings > Add-ons > Install from zip file > tu povoľte inštaláciu z neznámych zdrojov > repo > repository.fastshare.zip 
 5. Po inštalácii zvoľte opäť zvoľte Settings > Add-ons > Install from repository > Video Add-ons > Fastshare KODI  > Install
 6. Teraz bude v KODI potrebné sa prihlásiť pod svojím FastShare účtom
 7. Prejdite do záložky Doplnky a spustite FastShare – už môžete použiť search a hľadat filmy / seriály.
 8. Prijemné sledovanie 🙂

linka

4. Kodi Stream Cinema Community – návod a inštalácia

SCC kodiAko ďalšia možnosť uvádzame veľmi populárny Kodi Stream Cinema Community doplnok, ktorý beží na pozadí služby WebShare. Tento plugin má veľkú výhodu v kvalite triedenia obsahu. Môžete si prezerať jednotlivé kategórie, ako sú dokumenty, filmy, seriály, komédie, drámy atď. Práve táto efektívna štruktúra často motivuje ľudí, aby si predplatili plugin Stream Cinema Community. Cena je veľmi priaznivá, cca 25 eur ročne. Ak si to rozpočítate, znova sa dostaneme na približne 2-3€ mesačne. To je skvelá cena za prístup k tisíckam filmov a seriálov často s českým alebo slovenským dabingom.

Návod na inštaláciu Stream Cinema Community:

 1. Vytvorte si účet na WebShare. Je možné zaplatiť kartou, prevodom alebo SMS a ako bonus naviac získate aj súkromné úložisko
 2. V KODI choďte do Settings > File Manager > Add Source
 3. Do zdroja zadajte adresu https://repo.sc2.zone/ a zložku si nazvite Stream Cinema Community (kodi repository hacky)
 4. Následne chodťe do Settings > Add-ons > Install from zip file > tu povoľte inštaláciu z neznámych zdrojov > repo > repository.hacky.zip
 5. Po inštalácii zvoľte opäť zvoľte Settings > Add-ons > Install from repository > Video Add-ons > Stream Cinema Community > Install
 6. Prejdite do záložky Doplnky a spustite Stream Cinema Community
 7. Teraz by ste sa mali vedieť prihlásiť pod svojim WebShare účtom. Pokiaľ sa tak nestane, choďte v záložke doplnky na Stream Cinema > Nastavenie doplnku a tam vyberte Zdroj kam zadáte svoje prihlasovacie údaje.

A máte hotovo. Teraz si môžete vyberať z nespočetného množstva filmov a seriálov zoradených podľa abecedy, roku, krajiny atď.

Kvalita a náročnosť pripojenia

Väčšina filmov je na Stream Cinema dostupných v 4K, imnimálne však vo Full HD kvalite. Veľkou výhodou je, že kvalitu obrazu aj zvuku si môžete vybrať. Pri každom streame máte totiž pred začiatkom prehrávania možnosť zvoliť si z niekoľkých súborov. Pri nich máte vopred uvedené rozlíšenie, dabing, titulky, zvuk a samozrejme potrebnú rýchlosť internetového pripojenia pre bezproblémové prehratie. Na väčšinu filmov či seriálov teda stačí aj pomerne slabý internet, keď ste však fajnšmekri a chcete si film prehrávať v 4K a využiť aj kvalitný zvuk na riadnej reprosústave, rátajte aj väčšou potrebou prenosovej rýchlosti a spotrebou dát.

Titulky

V Kodi Stream Cinema nájdete obrovské množstvo filmov so slovenským, alebo českým dabingom. Filmy, ktoré nedisponujú dabingom väčšinou už obsahujú titulky, takže s týmto rozhodne nebudete mať problém. Keďže je však databáza Kodi Stream Cinema naozaj úctyhodná, určite natrafíte aj na tituly bez prekladu, zvyčajne sú to ale raritné kúsky.

linka

Zariadenie na KODI – Android TV BOX

Na sledovanie KODI potrebujete buď SMART televízor, ktorý podporuje inštaláciu KODI, alebo je potrebný Android TV box, ktorý prepojíte s vaším TV a kde si následne viete zadarmo stiahnuť KODI z Google Play Store. Android TV box je multimediálne centrum (MMC) so systémom Android, ktoré sa pomocou kábla HDMI pripája k televízii. Jedná sa o zariadenie, pomocou ktorého pridáte možnosti a funkcie SMART televízora bežnému televíznemu prijímaču. Je to skvelé riešenie, ak si nechcete kupovať nový, drahý televízor a nechcete byť odkázaní len na internetovú televíziu. Okrem KODI rozšíri Android TV box aj vaše možnosti o YouTube, Netflix a mnoho ďalších.

Kde kúpiť Android TV BOX? Pozrite si napríklad ponuku zariadení na Alze: Android TV Boxy

tvbox

Skoro väčšinu Android TV boxov je možné ovládať pomocou dodávaného diaľkového ovládača alebo nainštalovanej aplikácie v mobilnom telefóne, poprípade tablete. V tomto prípade bude ovládanie možné len ak bude Android TV box a zariadenie v rovnakej WiFi sieti alebo spárované prostredníctvom Bluetooth. Android TV boxy nevyužijete bez internetového pripojenia. Pripájajú sa pomocou domácej WiFi alebo priamo k modemu LAN káblom do bežného portu.

Ako si vybrať zariadenie na sledovanie KODI – Minimálne požiadavky

Najlepšie je vybrať si Android TV box, ktorý čo najlepšie spĺňa vaše požiadavky na funkcie alebo služby. Existujú medzi nimi veľké hardwarové aj softwérové rozdiely. Pri výbere zariadenia sledujte predovšetkým tieto údaje:

Operačný systém

Android 10 a novší
Windows 10 a novší

Grafická karta

Hardvér musí podporovať aspoň úroveň DirectX 9.0c, avšak softvérové ovládače GPU musia podporovať DirectX 11

Operačná pamäť (RAM)

Pohybuje sa v rozmedzí 1-8GB. Jedná sa o prevádzkovú pamäť pre chod Android smart TV boxu. Pre pohodlné sledovanie filmov cez KODI vám postačí zvyčajne zariadenie už s 1GB pamäte, platí však viac = lepšie.

Procesor (CPU)

Všimnete si ho pri výkone. Ak viete, že budete prehrávať videá vo vysokom rozlíšení, zvoľte si minimálne štvorjadrový, ak nie osemjadrový CPU. Proces je dôležitý na správny a plynulý beh, ak však zvolite nový TV box je veľmi nízka šanca, že by procesor nepostačoval na sledovanie filmov.

Úložný priestor

Pohybuje sa od 8-32GB. Je určený najmä na priame nahrávanie medií, alebo pre inštaláciu ďalších aplikácií. Úložný priestor nieje pre nás až tak rohodujúci kedže KODI primárne filmy a seriály neukladá na zariadenie. Postačí vám teda už zariadenie s 8GB a viac.

Podrobnejšie informácie k minimálnym požiadavkám ku KODI nájdete na tejto stránke.

Pre správne fungovanie KODI vám postačí klasický android TV box, ktorý podporuje možnosť inštalovať aplikácie z Google Play Store a bude schopný prehrávať video v HD+ a vyššej kvalite. Zvyčajne podobné zariadenia stoja od 50 € a vyššie.

Funkcie KODI

Android TV box disponuje celou radou funcií, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Získate prístup k službám ako Spotify alebo Tidal. Taktiež si môžete zahrať najrôznejšie hry, no čo je najlepšie – dokážete sledovať streamovacie služby a on-line filmotéky (Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Disney+,…)

linka

Kodi predplatné – ako to funguje?

Samotné Kodi, teda software, je zadarmo (tzv freeware). Kodi si viete kedykoľvek stiahnuť od nás, z oficiálnej stránky alebo v prípade, že používate systém android (smart TV, mobily), aj z Google Play Store. Pre Kodi existuje viacero doplnkov, ktoré slúžia ako brána k obsahu (filmy, seriály, dokumenty). Niektoré sú zadarmo, no ich obsah je často chudobný a prevažne sú to zahraničné doplnky, ktoré neobsahujú slovenské a české filmy v očakávanom množstve. Preto je lepšie vyskúšať niektorý z hore uvedených doplnkov pre Kodi, ktoré vám odomknú stovky až tisíce filmov v slovenskom a českom jazyku. Tieto služby potrebujú vlastné servery, aby bežali a preto vyžadujú za prevádzku platbu – predplatné. Predplatné Kodi je však oproti iným službám veľmi nízke.

Predplatné Kodi je veľmi lacné, bavíme sa tu približne o 2 až 4 € za mesiac. Predplatné za Kodi je lacnejšie ako oficiálne streamovacie služby, ktorých predplatné začína od 5 € a končí až niekde pri 20 € za mesiac. Nespornou výhodou je tu aj obsah. Pri Kodi máte u uvedených doplnkoch mnohonásobne viac obsahu, avšak treba myslieť na legálnosť, ktorá môže pri Kodi občas pokrivkávať. Treba ešte doplniť, že predplatné nikdy nesmeruje samotnej spoločnosti, ktorá stojí za výrobou Kodi, platíte vždy iba rôznym službám, ktoré tvoria doplnky do Kodi (streamuj, fastshare a pod). Ďalšia výhoda je, že Kodi neobsahuje reklamy.

kodi-predplatne

Cody TV, Kody alebo Kodi?

Anglické a zahraničné názvy sú často orieškom. Na Slovensku mnoho ľudí píše nesprávny tvar a to: Kody, Cody, prípadne ešte Cody TV. Aby ste predišli problémom do budúcna a podarilo sa vám dohľadať správny obsah na internete, preferujte gramaticky správnu verziu: Kodi, prípadne Kodi TV kedy viete dohľadať aj oficiálnu stránku (kodi.tv). Vyslovovanie už je na vás, bez problémov môžete čítať tak ako sa to píše Kodi. 

Alternatíva ku KODI?

Ak je pre vás zapojenie KODI príliš zložité, existujú aj pohodlnejšie možnosti, ako sledovať kodi filmy a seriály skoro zadarmo. Služby, ktoré uvádzame na podstránke: Alternatívy pre Uložto sú skvelou možnosťou ako streamovať online obsah priamo na váš počítač alebo mobil. 

V prípade, že hľadáte oficiálne zdroje zábavy, pripravili sme pre vás zoznam streamovacích služieb na Slovensku a v Čechách. Taktiež sa naša stránka venuje IPTV službám, teda televízií cez internet. Možností ako dnes sledovať online filmy, seriály a iný mediálny obsah je naozaj mnoho, na vás je už, vybrať si správne zo širokej ponuky.

20 myšlienok na “KODI TV – Filmy: Inštalácia, doplnky a cena (2024)

  1. Dobrý deň,
   Záleží od rýchlosti akú má váš internet. Pre KODI ako aj pre prenos a streamovanie obsahu sa odporúča minimálna rýchlosť 5 Mb/s. Čo je zvyčajne na úrovni najlacnejšieho internetového balíka. Výhodou KODI je, že si často viete zvoliť aj kvalitu prenosu, to znamená, že pokiaľ máte rýchly internet viete pozerať vo vysokom rozlíšeni a naopak. Nie každý film však disponuje možnosťou zvoliť si kvalitu streamu. Záleží od popularity. Pre sledovanie v HD (720) by vám 5Mb pripojenie malo postačiť

 1. Prosím vás ako a kde si predlžím predplatné KODI? Za 14 dní mi končí. Robil mi to dávno jeden známy Ale ja neviem už ako sa to rieši. KODI mám nahodené, len ho chcem predĺžiť predplatné.

  1. Dobrý deň,
   Ako prvé je potrebne zistiť aký máte plugin / doplnok do KODI (názov) cez ktorý sledujete obsah. Následne treba ist pozriet na stránku danej služby. Ak nemáte prisutpové údaje je potrebné si ich od známeho vypýtať. Prihlásiť sa podtými údajmi a službu predľžit priamo na stránke služby.

   Ak sa vám nepodarí získať povodne prihlasovacie údaje, pokojne si založte nový učet vo vašej službe… a prepojte ho v nastavení doplnku už u vás na TV. Ako sa prihlásiť pod novým účtom je popísane aj v tomto článku (vyššie)

 2. Dobrý deň

  Ak mám Kodi na 1 televízore je možné ho mať v domácnosti ešte na druhý televízor ?
  Ďakujem

  1. Dobrý deň,
   Ano, čokoľvek ma buď predinštalované KODI alebo ma prístup na klasický Google Play store, kde si zadarmo stiahnete KODI do vášho prehrávača. Zvyčajne to poskytujú už aj dnešné bežné televizory

  1. Dobrý deň,
   Tých problémov môže byť viac a ťažko takto na diaľku poradiť. Zvyčajne problémy su:
   1.) Skúste si pozrieť či máte aktívny účet. Mohol vypršať váš balíček.
   2.) Pozrite či ste prihlásaní na svoj účet v Kodi, mohla vás zmena v zariadení / aktualizácia odhlásiť
   3.) Samozrejme overte či set top box je správne pripojený k internetu.

  2. Dobrý deň ako často sa pridávajú novinky na stream cinema ? Myslím dajme tomu ako na Bombuj , Alebo podobných platformách .dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *