Recenzia: NordVPN

Aktualizované: 16.12.2023

nordvpn-logo
Rýchlosť 85%
Funkcie 88%
Počet serverov 98%
Bezpečnosť a súkromie 96%
Cena 93%

Zdarma: 30 dní

Hodnotenie: 9 / 10

NordVPN je poskytovateľom VPN (Virtual Private Network), ktorá používateľom umožňuje pripojenie k internetu zabezpečeným spôsobom a chráni ich súkromie. Služba bola založená v roku 2012 v Paname, čo je pre službu veľkou výhodou, nakoľko Panama nie je členom „5/9/14 Eyes Countries“ a v Paname neexistujú žiadne zákony a predpisy, ktoré by nariaďovali zbierať a ukladať akékoľvek údaje o užívateľoch. Samotná spoločnosť tvrdí, že údaje sú u nich v absolútnom bezpečí a reagovala by na vydanie údajov len na základe súdneho príkazu alebo predvolania vydaného panamským súdom. V súčasnosti ponúka NordVPN svoje služby v 60. krajinách po celom svete.

NordVPN je akýmsi kráľom medzi VPN službami. Užívateľom ponúka silnú ochranu súkromia, 256-bitové šifrovanie, vysokú rýchlosť streamovania a sťahovania, no aj kopu iných výhod, ktoré ho robia pravdepodobne tou najväčšou a najobľúbenejšou VPN službou na svete. Pozrime si základné informácie o službe.

Výhody

 • Výborná ochrana súkromia
 • Viac ako 5000 serverov v šesťdesiatich oblastiach
 • Blokovanie reklám a malwaru
 • Rýchle streamovanie (Netflix, Hulu, HBO, Disney+,…)
 • Automatické odpojenie v prípade straty spojenia
 • Pripojenie pre 6 zariadení
 • Servery P2P, Onion over VPN, double VPN
 • 24/7 online podpora
 • Podpora viacerých operačných systémov
 • 30 denná záruka vrátenia peňazí
 • Pomer cena / výkon

Nevýhody

 • Torrenty len na niektorých serveroch
 • Pomalšie pripojenie aplikácií a serverov
 • Nechráni pred dobrovoľným zberom dát
 • Občas dlhšie aktualizácie služby
 • Vyššia cena pri mesačnej platbe

Výhody NordVPN

Hlavnou výhodou NordVPN je určite silná bezpečnosť a ochrana súkromia užívateľov. Služba má 256- bitové šifrovanie, ktoré je ťažké prelomiť a používajú ho aj vlády po celom svete. Ponúka hneď niekoľko možností silných bezpečnostných protokolov, ako napríklad OpenVPN či NordLynx. Ak dôjde k vypadnutiu spojenia, NordVPN automaticky odpojí vaše zariadenie od internetu a tým pádom zabráni úniku vašich súkromných údajov. Nemusíte sa báť o pomalé streamovanie vašich obľúbených seriálov alebo filmov. Dokonca aj na vzdialených serveroch je rýchlosť dostatočne vysoká na streamovanie v 4K kvalite. Rýchlosť je taktiež dostačujúca aj na rýchle sťahovanie či hranie online videohier, aj keď niektoré servery budú pri hrách pracovať pomalšie. Možnosť pripojenia až šiestich zariadení súčasne môže byť pre niekoho dostačujúca, no pre niekoho to bude málo.

Nevýhody služby

Nevýhod pri službe nie je až tak veľa. Aj keď NordVPN podporuje torrenting, podporuje sa len na niektorých serveroch. Väčšinou trvá o čosi dlhšie, kým sa služba pripojí ku vzdialenejším serverom, čo sa však dá pochopiť. Nech je služba akokoľvek bezpečná, nedokáže vás ochrániť pred dobrovoľným zberom dát, ktoré od vás môže vyžadovať napríklad Facebook alebo Google. Tu musíte používať vlastný rozum. Čo sa týka aktualizácie, viacerí užívatelia si sťažujú na jej zlyhávanie a dlhé trvanie. Aj keď je pomer ceny a výkonu slušný, nie je to najlacnejšia voľba spomedzi poskytovateľov VPN služieb.

NordVPN Cena

V prípade cien je to mierne komplikované, keďže služba ponúka počas roka rôzne akcie, cena je značne premenlivá. Dobrou správou je, že cez náš odkaz (navštív stránku) sú ceny skoro vždy v tej najvyššej možnej zľave.

Spoločnosť NordVPN má k dispozícii tri rôzne cenové programy. Môžete si službu predplatiť na mesačný, ročný alebo na dvojročný plán. Vzhľadom na rýchlo sa meniace prostredie v odvetví VPN však neodporúčame uzatvárať zmluvy s jedným poskytovateľom na viac ako rok. Mesačný plán sa oplatí najmenej, ako to býva, platí, že čím dlhšie obdobie si jednorazovo predplatíte o to menej za jeden mesiac platíte.

Mesačný plán Ročný plán 2- ročný plán
Základ 12,99 € 4,49 €/m. 2,99 €/m.
Plus 13,99 € 5,49 €/m. 3,99 €/m.
Komplet 14,99 € 6,49 €/m. 4,99 €/m.

Test: Rýchlosť Nord VPN

NordVPN sa ľahko inštaluje a nastavuje na počítači aj na mobilnom zariadení. Po nainštalovaní siete VPN do počítača so systémom Windows sme boli okamžite pripojení k serveru pomocou možnosti rýchleho pripojenia. Manuálne vyhľadávanie serverov je jednoduché pomocou vyhľadávacieho poľa a ešte jednoduchšie je vďaka kvalitne spracovanému mapovému rozhraniu, kde sú všetky krajiny, v ktorých má NordVPN servery, označené bodkami. Pozreli sme sa na rýchlosti, ktoré služba dosahovala počas týždňa, na obed a zo Slovenska.

Pripojenie na lokalitu: Download (sťahovanie) Upload (odosielanie)
Ázia (Hong Kong) 219 Mbit/s  18 Mbit/s
Spojené kráľovstvo 231 Mbit/s 21 Mbit/s
Spojené štáty (USA) 198 Mbit/s 22 Mbit/s

NordVPN na mobiloch

NordVPN na PC

Záverečné hodnotenie NordVPN

NordVPN je výbornou voľbou pre užívateľov, ktorí chcú maximálnu ochranu osobných údajov a súkromia pri používaní internetu. Služba dokáže ochrániť osobné dáta,  zaistiť anonymitu a to všetko pri skvelej rýchlosti a za prijateľnú cenu. Aj keď má služba niekoľko nevýhod, výhody ich svojím počtom prevyšujú.