Alternatívy za Netflix? Náhrady a služby 2024

Služba Netflix sa nemusí snáď nikomu predstavovať a určite je najpopulárnejšou online streamovacou službou, ktorú využívajú ľudia po celkom svete. Ponúka veľké množstvo filmov a seriálov (veľkú časť originálnej tvorby), ktoré môžete sledovať pomocou svojho účtu na rôznych zariadeniach ako mobil, notebook, tablet či televízia.

netlifx-alternativy

Alternatívy Netflixu

Tak ako je zvykom, nájde sa množstvo ľudí, ktorí dajú pred službou Netflix prednosť niečomu inému. Či už ide o kvalitu obsahu, možnosť sťahovania obsahu, ponuku aplikácie v televízii alebo cenu, ktorú sa služba rozhodla tento rok zvyšovať a doplniť reklamami. Svet online streamovacích služieb ponúka okrem Netflix-u viaceré streamovacie služby, ktoré stoja za pozornosť.

Priznajme si to, Netflix už nie je taký skvelý ako býval. Po rokoch sa objavujú značné nevýhody Netflixu, ktoré môžu užívateľom prekážať. Čoraz častejšie podsúva tituly s genderovou problematikou a navyše je jeho obsah zameraný hlavne pre tínedžerov. Tým pádom si dospelý divák niekedy nedokáže nájsť niečo vhodné pre seba. Ak si aj niečo nájde, služba ruší niektoré seriály aj keď sa nedostali do finále a nezáleží na tom, ako veľmi dobrý je. Všetko je o ich popularite. Užívatelia preto hľadajú čo najlepšiu alternatívu obľúbeného streamovacieho gigantu a na výber je hneď niekoľko možností.

Náhrada za Netflix | Prehľad služieb

Voyo

voyo-netflixSlužba Voyo sa dá považovať za „slovenský Netflix“, ktorá bola spustená v auguste 2011. Ponúkala bezplatný archív produkcie TV Markíza, živé vysielanie pôvodnej tvorby a športové prenosy.

Od roku 2021 dokonca ponúka originálne seriály a minisérie, ktoré sú dostupné len na tejto platforme. Počas svojej existencie sa služba zmenila na platenú, ponúka jeden druh predplatného a viac ako 1000 filmov a seriálov. Na svoje si prídu hlavne diváci, ktorí hľadajú slovenskú a českú tvorbu. Mesačne vás služba vyjde 5,99€ a zadarmo dostanete na vyskúšanie 7 dní.

Predplatné Voyo

Cena Max. rozlíšenie Počet zariadení
Mesačné 5,99 € / mesiac až do 4K 5

Hodnotenie: 9 / 10

Zadarmo: 7 dní

Max

max-netflixStreamovacia služba Max je od mája 2024 meno populárnej služby HBO Max, ktorá ponúka kritikmi oceňovaný originálny obsah, kvalitnejšiu službu a širší obsah. Vďaka MAX máte trháky od spoločností HBO, DC, Warner Bros a Cartoon Network na jednom mieste. Hlavnou zmenou od mája 2024 je zaradenie spoločnosti Discovery+ do balíka a samozrejme redizajn portálu. Ponuka programov sa pre každú krajinu líši.

Služba len nedávno prešla významnou transformáciou. HBO Max sa zmenilo na súčasný MAX. Zmeny vstúpili do platnosti 21. mája 2023. Ak máte predplatné HBO Max, váš program sa aktualizoval automaticky v závislosti od vášho zariadenia. Na rozdiel od HBO, nová služba má väčšiu ponuku a nové ceny.

Predplatné MAX
Cena Počet zariadení Max. rozlíšenie Doplnky
Standard 7,99 € / mesiac 2 Full HD Streamovanie olympijských hier Paríž 2024
Premium 9,99 € / mesiac 4 do 4k Streamovanie olympijských hier Paríž 2024, 100 stiahnutí, Dolby Atmos
Šport (doplnkový program) +3 € / mesiac 2 Full HD športové programy

Hodnotenie: 8 / 10

Zadarmo: Nie

Amazon Prime

prime-netflixStreamovacia služba Amazon Prime od spoločnosti Amazon je jednou z najlepších alternatív Netflixu. Od svojho spustenia v roku  2005 si našla veľké množstvo používateľov, ktorým ponúka desiatky originálnych titulov, no taktiež široký výber seriálov, filmov a dokumentov.

Veľkou výhodou služby je možnosť sledovania offline, ak sa prihlásite pomocou aplikácie a vybrané tituly si stiahnete do svojho iPhonu, iPadu, tabletu alebo do zariadenia so systémom Android. Nevýhodou môže byť nedostupnosť slovenského jazyka pri nastaveniach účtu. Amazon Prime ponúka jednu variantu predplatného. Mesačne vás vyjde 5,99€ a výhodou je 30- dňová skúšobná doba zadarmo. Za predplatné služba ponúka sledovanie až na troch zariadeniach súčasne, sledovanie bez reklám a väčšinu titulov v HD alebo Full HD kvalite.

Predplatné Amazon Prime

 CenaMax.
rozlíšenie
Počet
zariadení
Mesačné6,99 € / mesiacaž do 4K3

Hodnotenie: 8 / 10

Zadarmo: 30 dní

Nevýhody streamovania pomocou služby Netflix

  1. Klesajúca kvalita obsahu
  2. Zvyšovanie cien a balíky s reklamou
  3. Obmedzený výber pre Slovensko
  4. Zastaralá knižnica
  5. Závislosť od internetového pripojenia
  6. Obmedzenie zdieľania účtov

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *