Sťahovanie hudby zadarmo (mp3) | 2024

stahovanie-hudbySpôsob, akým počúvame hudbu sa za desiatky rokov zmenil. Určite si väčšina z nás spomína  na staré vinylové gramofónové platne, ktoré následne nahradili MP3 prehrávače na CD. Neskôr sa z fyzických diskov stali digitálne a streamingové hudobné službu na našich smartfónoch, počítačoch a tabletoch. Streamovanie je pohodlné, ponúka široký výber hudby, nezaberá miesto vo vašom zariadení a hudba je prístupnejšia pre každého.

Hoci sú v súčastnosti veľkým trendom online streamovacie služby na počúvanie hudby, ešte mnohí stále preferujú počúvanie skladieb klasickým spôsobom, teda stiahnutím do svojho zariadenia. V tom prípade sa nemusia obávať, že sa nachádzajú niekde so slabým internetovým pripojeným, nakoľko hudbu budú mať stiahnutú vo svojom zariadení a môžu ju počúvať aj offline. Samozrejme, niektoré služby ponúkajú aj počúvanie skladieb offline, no budete si musieť priplatiť. Dávame do pozornosti stránky, ktoré „prebrali štafetu“ po konci obľúbenej stránky Uložto a môžete si na nich bez problémov stiahnuť hudbu do svojho zariadenia.

Rada na začiatok: dobrá možnosť ako stiahnuť viac skladieb naraz je vyhľadávať cez archívy – to znamená, že ak služba poskytuje možnosť vyhľadávať v archívoch, prepnite na túto možnosť a následne viete vo formáte zip, rar alebo 7z stiahnuť celý album. Samozrejme bude potrebné archív rozbaliť, napríklad pomocou známeho Winraru. Tento program je zadarmo.

Obsah čánku

Služby kde môžete sťahovať hudbu (mp3) zadarmo:

1. FastShare

fastshare hudba stahvanie

Jedná sa o stránku, ktorá užívateľom ponúka rýchle sťahovanie, zdieľanie a ukladanie hudby a iných súborov. Obsahuje bohatú databázu, v ktorej nájdete široký výber hudby na stiahnutie rôznych žánrov. Sťahovať môžete bezplatne bez nutnosti zadávať kód alebo heslo. Neuveriteľnou výhodou je možnosť sťahovania viacerých súborov naraz, ktorú konkurencia pri free účtoch neponúka.

Znova je na výber z rôznych variant kreditu, no ak plánujete sťahovať vo väčšom, FastShare ponúka Neobmedzené sťahovanie. V tom prípade získate neobmedzený prístup k súborom na FastShare, okamžité prehrávanie súborov a možnosť využívať účet až na piatich zariadeniach. Ak nebudete s Neobmedzeným sťahovaní spokojný, služba garantuje 14- dňovú záruku vrátenia peňazí.

Cena FastShare kreditu

Počet MBCenaSpôsob platby
35 000 MB4 €Platobná karta, bankový prevod express
100 000 MB10 €Platobná karta, bankový prevod express
250 000 MB20 €Platobná karta, bankový prevod express

Premium účet (Neobmedzené sťahovanie pesničiek +1TB cloud)

DĺžkaCena
mesiac4,79 €
3 mesiace11,99 €
1 rok39,99 €
3 roky89,99 €

Hodnotenie: 8 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

2. Datoid

Datoid.cz funguje na veľmi podobnom princípe ako Ulož.to a má aj podobný vyhľadávač, ktorý uľahčí prácu väčšine používateľov. Môžete si stiahnuť hudbu alebo filmy zadarmo alebo si vytvoriť Premium účet s ďalšími výhodami. Veľkou výhodou Datoidu je rýchlosť sťahovania, ktorá je v noci polovičná oproti konkurencii.

Bezplatné sťahovanie hudby

Jeden download slot, maximálna rýchlosť 300kB/s, nepodporuje nadväzovanie sťahovania a viacvláknové sťahovanie.

Premium účet

Neobmedzené množstvo MP3 na sťahovanie súčasne, neobmedzená rýchlosť, nadväzovanie prerušovaného sťahovania a podpora viacvlaknového sťahovania. Služba ponúka niekoľko typov kreditov podľa veľkosti dát, z ktorých môžete obsah sťahovať. Platiť môžete kreditnou kartou, rýchlym platobným prevodom alebo dokonca Bitcon-mi. Najlacnejšiu možnosť môžete platiť len pomocou SMS. Nočné sťahovanie prebieha od 0:00 do 8:00 hod.

Počet MBCena1GB v noci1GB cez deň
35 000 MB4 €0,06 €0,12 €
85 000 MB9 €0,05 €0,11 €
215 000 MB17 €0,04 €0,08 €
460 000 MB26 €0,03 €0,06 €
910 000 MB39 €0,02 €0,04 €
1 280 000 MB49 €0,02 €0,04 €

* ceny v tabuľke sú zaokruhlené a napísané podľa aktuálnej zľavy

Hodnotenie: 8 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

3. YT Saver (aplikácia / program)

stahuj-mp3 YT SaverPredstavte si, že si viete stiahnuť hudbu z viac než 1 000 rôznych populárnych stránok ako Youtube, Spotify, Tidal alebo Deezer na svoj počítač, alebo priamo do mobilu a to vo formáte MP3. Všetko cez jednu aplikáciu. YT Saver je práve taký nástroj. Populárny software na celom svete vďaka obrovskej knižnici podporovaných služieb je k dispozícií aj na vyskúšanie zdarma alebo v platenej verzií. Platená verzia vám dovolí neobmedzené sťahovanie mp3 z playlistov, albumov alebo jednotlivé pesničky. Postačí skopírovať URL adresu daného albumu či playlistu do aplikácie a sťahujete celý obsah na váš PC alebo telefón. Na uvedených službách nepotrebujete mať platený program, postačí vám napríklad free účet na Youtube, Spotify alebo Tidal. YT Saver stiahne mp3 priamo k vám a samozrejme všetko bez reklám. Rýchlosť sťahovania záleží aj od vášho pripojenia no my sme stiahli tak 100 MP3 za 5 minút.

Sťahovanie hudby cez YT Saver je jednoduché a na výber máte viaceré možnosti. Viete si určiť kvalitu stiahnutých MP3 (128Kb/s, 320 Kb/s…), ale taktiež zvoliť formát výstupu (Mp3, Wav, Flac,…). Ako ultimátny bonus tu je možnosť sťahovať videá. Nezískate iba nástroj na sťahovanie hudby v MP3, ale taktiež kompletný nástroj na sťahovanie videa napríklad z Youtubu v kvalite až do 8K. YT Saver ponúka mesačné predplatné alebo jednorázovú platbu a nástroj je navždy váš. To odporúčame aj my, za cca 28 Eur získate časovo neobmedzný rýchly nástroj a sťahujete pesničky v MP3, alebo videá z akejkoľvek služby, koľko len chcete.

Ceny YT Saver

ProgramCenaPočet úžívateľovPopis
Free účetzadarmo1 počítač

Obmedzené  sťahovanie,
Obmedzený počet podporovaných služieb

Mesačný9 € / mesiac1 počítač

Neobmedzné sťahovanie,
Automatická obnova

Neobmedzené

28 € / Jednorázová platba

(môže sa meniť podľa akcie)

1 počítač

Neobmedzné sťahovanie,
Jedna platba = navždy vaše

Hodnotenie: 8 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

4. eDisk

edisk mp3

Stránka, ktorá sa mesiac za mesiacom zväčšuje a skvele slúži na sťahovanie najnovších filmov, MP3-jek, kníh alebo hier. Ak sa však rozhodnete pátrať, s veľkou pravdepodobnosťou natrafíte na vami zvolenú MP3 skladbu alebo jej videoklip. Rovnako ako v prípade FastShare alebo Datoid, eDisk užívateľom ponúka možnosť obmedzeného bezplatného sťahovania alebo preplatenie kreditu, ktorý obsahuje určité výhody. Databáza MP3 však zatiaľ nie je tak veľká ako u konkurentov.

Bezplatné sťahovanie pesničiek

Sťahovanie možné len raz za 24 hodín, obmedzená rýchlosť sťahovania, možnosť sťahovania len jedného súboru

Po kúpe kreditu

Neobmedzená rýchlosť sťahovania, nadväzovanie prerušovaného sťahovania, podpora download managera, sťahovanie viacerých súborov naraz, podporuje nadväzovanie sťahovania. Na eDisk si môžete vybrať z piatich variant dobitia kreditu podľa veľkosti dát. Cena je priaznivá a znova máte možnosť platby kartou, rýchlym bankovým prevodom alebo SMS (pre najmenšiu a najlacnejšiu variantu).

Počet MBCena
20 000 MB4 € (iba SMS)
80 000 MB5,90 €
180 000 MB9,90 €
490 000 MB19,90 €
690 000 MB24,90 €

Hodnotenie: 7 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

5. Tidal

tidal-2024Ako by sa vám páčilo mať k dispozícii viac ako 110 miliónov skladieb od tých najznámejších autorov na svete a k tomu minimálne 650 tisíc videoklipov a to vždy po ruke v počítači, alebo vo vašom mobile? Áno, existuje služba, ktorá vám to za 6,49 € mesačne umožní. Jej názov je TIDAL a ide o online streamovaciu platformu, ktorá dnes hrdo konkuruje takým gigantom, ako je Spotify alebo Apple Music. Tidal je legálna služba, populárna aj Slovensku, ktorá pomerne veľkú časť svojho obratu venuje umelcom. To znamená, že počúvaním vašich obľúbených autorov im vlastne pomáhate. Na základe toho, ako často ich počúvate, vaši autori dostanú adekvátnu časť z vášho predplatného a za tento prístup je Tidal často obľúbený umelcami.

Tidal sa špecializuje nielen na obsah, kde bez problémov nájdete aj menej známych slovenských autorov, ale taktiež na kvalitu prenosu, ktorá pokiaľ si tak zvolíte, je naozaj výnimočná. Ešte stojí za to spomenúť, že k dispozícii máte 30 dňový testovací režim a môžete si službu prvý mesiac vyskúšať zadarmo. Pokiaľ sa rozhodnete platiť, môžete si hudbu pohodlne sťahovať do vášho mobilu a mať ju k dispozícii, aj keď nebude po ruke internet. Stiahnuté skladby / albumy nie sú vo formáte mp3 a viete ich prehrávať iba prostredníctvom Tidalu. Skvelou voľbou môžu byť Family (rodinné) programy, kde za sumu 9,99 € / mesiac môžete zdieľať prémium účet až so 6 ľuďmi, tak sa dostávate na cenu 1,66 € / užívateľ / mesiac.

Ceny a balíky Tidalu

ProgramCenaPočet úžívateľovKvalita
Tidal Individual6,49 € / mesiac1HiRes FLAC a Dolby Atmos
Tidal Family9,99 € / mesiac6HiRes FLAC a Dolby Atmos

* 30 dňové testovanie zdarma, pri prémium účte následne sťahujete všetko už bez ďalšieho poplatku.

Hodnotenie: 7 / 10

Sťahovanie zdarma: NIE*

linka

6. FreeMusicArchive (FMA)

FMA-mp3

Pokiaľ ste nadšencom indie (nezávislej) hudby tak FreeMusicArchive, alebo skrátene FMA, je pre vás to správne miesto. Stránka funguje ako obrovská databáza hudobných nadšencov, kde môže svoje skladby uploadovať každý a zadarmo. Dnes sa FMA chváli, že ma na stránke stovky tisíc Mp3 od viac ako 34 000 umelcov. A teraz to najlepšie, všetko máte k dispozícií úplne zadarmo. Jediné čo potrebujete je účet na tejto stránke, treba verifikovať svoj email pri registrácií a môžete sťahovať čokoľvek na stránke nájdete. Hlavné obmedzenie sa vzťahuje na práva, nesmiete hudbu, ktorú tu stiahnete akokoľvek monetizovať alebo vydávať za svoju. To je samozrejmosť, ale pre istotu je dobré na to upozorniť. 

V prehľadnom menu na hlavnej stránke viete vyhľadávať podľa mena autora alebo skladby, no k úctyhodným výsledkom sa dostanete ak zvolíte niektorú z ponúkaných kategórii (pop, rock, hip-hop, folk, electronic, classical,..) a necháte pole vyhľadávania prázdne. Zobrazí sa kompletný zoznam danej kategórie. Skvelou výhodou služby je možnosť počúvať všetko online, cez váš prehliadač, alebo pomocou jediného kliku sťahovať mp3ky a celé albumy na PC alebo do mobilu. Jednotlivé skladby alebo umelcov si viete pridať do kategórie obľúbené a môžete sa k nim kedykoľvek vrátiť. Samozrejme nájdete tu komerčných umelcov z rádia iba sporadicky, táto služba je orientovaná na hudobných nadšencov a nezávislú scénu. Netreba mať predsudky aj keď kvalita nie je vždy vysoká viete tu občas objaviť naozaj kvalitnú hudbu zadarmo.

Výhody:

 • Všetky mp3 zadarmo
 • 34 000+ nezávislých autorov
 • Úplná legálnosť obsahu
 • Možnosť počúvať hudbu online

Nevýhody:

 • Minimum komerčných autorov

Hodnotenie: 7 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

7. Jamendo.com

Ak sa rozhodnete používať hudbu nielen na súkromné účely (Youtube a Tik-tok videá, podcasty, rádiá, filmy, reklamy,… ), budete potrebovať licencie. Stránka Jamendo je pre tento účel dokonalá. Ponúka sťahovanie hudby vo formáte MP3 od nezávislých umelcov, ktorí vytvárajú komunity na Jamendo Music na distribúciu svojich skladieb. 

Jamendo ponúka viac ako  240 000 bezplatných skladieb, od približne 40 000 umelcov. Ponúka skvelé prehľadávanie a filtrovanie hudby podľa spevákov, albumov, žánru, popularity alebo najnovších vydaní a trendov. Stránka ponúka možnosť vypočuť si skladbu predtým ako si ju stiahnete vo formáte MP3. Dokonca tu nájdete mnoho slovenských a českých interpretov.

Ak sa rozhodnete stiahnuť si skladby len pre súkromné účely, môžete tak spraviť úplne bezplatne po jednoduchej registrácii. Ak však budete šíriť skladby ďalej, musíte mať na ne licencie, aby ste sa vyhli zbytočným problémom. V tom prípade si musíte buď kúpiť licenciu na danú skladbu alebo si zaplatiť predplatné. Nevýhodou je nedostupnosť populárnych skladieb.

Cena Jamendo

LicenciaCenaRádioTVKinoFyz. kópie (DVD, videohry,…)Udalosti
Štandard39 €miestnereklamy, videá, podcasty,..nienienie
Lange89 €národnémiestne (až 1 mil. Divákov)miestne (až 100 000 divákovaž 50 000 kópiiáno
Enterprisena požiadanieglobálneglobálneglobálneneobmedzenéáno

Získate:

 • Neobmedzený prístup ku všetkým skladbám
 • Vysielacie právo pre každú online platformu (Facebook, Instagram, Youtube,…) bez obmedzeného počtu
 • Zľava 25% na jednotlivé licencie

Hodnotenie: 6 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

8. Free-MP3-Download

mp3-stahuj-zdrama

Zahraničná služba Free MP3 Download (v preklade niečo ako mp3 sťahuj zdarma) je dobre známa stránka na priame sťahovanie hudobných súborov MP3 na pc alebo do mobilu. Výhodou je, že nepotrebujete žiadny platený program a do vyhľdávacieho formuláru napíšete skupinu alebo skladbu, o ktorú máte záujem. Následne si zo zoznamu vyberiete želanú MP3 a kliknete na „download“, daľšia voľba bude zvoliť si kvalitu súboru. Zvyčajne Free MP3 Download ponúka kvality ako: 128kbps / 320 kbps alebo dokonca aj flac, čo je skoro bezstratový hudobný záznam vysokej kvality. Potvrdíte Captchu a môžete sťahovat cez tlačidlo: Download. 

Medzi nevýhody tejto poulánej služby patrí určite interface (prostredie). Na prvý krát je trochu zložité sa zorientovať a zistiť kam vlastne máte zadávať názov pesničky / autora. Pri druhom alebo treťom používaní sa však už budete vedieť navigovať. Nepáči sa nám reklamný vizuálny smog, ale na druhej strane rozumieme, že služba, ktorá poskytuje obsah úplne zadarmo, musí z niečoho fungovať. Nedajú sa sťahovať celé albumy, sťahovať budete iba jednotlivé MP3ky.

Veľkou výhodou je, že Free MP3 je úplne zdarma. Projekt žije iba z reklám a taktiež nie je potrebná registrácia. Všeto prebieha pomerne rýchlo, ale sťahuje sa po jednotlivých súboroch do mobilu alebo do PC.

 

Hodnotenie: 7 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

Sťahovanie hudby z Ulož.to (ukončené)

Aktualizované 2024: Ulož.to ako ho poznáme končí a vyhľadávanie sa od deccembra 2023 zásadne zmenilo. Viac o tejto zmene si môžete prečítať v nasledujúcom článku: Ulož.to končí. V prípade, že hľadáte alternatívne služby pripravili sme pre vás zoznam stránok: náhrada za Ulož.to.

Táto stránka je asi prvou možnosťou pre užívateľov, ktorí chcú stiahnuť súbory (obrázky, filmy, piesne, mp3, videá, dokumenty) zdarma. Musia však rátať s tým, že stiahnutie zdarma bude oveľa pomalšie. Uživateľom sa páči jednoduché vyhľadávanie a žiadny zložitý proces pri sťahovaní. Gozo Finder, vďaka ktorému sa vyhľadáva najviac súborov je zameraný na ochranu osobných údajov a súkromnie. Neukladá vašu históriu vyhľadávaia a preto nepredáva inzerátom vaše údaje o vyhľadávaní.  Súkromie je pre nich na prvom mieste.

Užívatelia, ktorí obľubovali túto stránku si mohli všimnúť, že sa v niečom dôležitom zmenila. Kvôli zmene legislatívy Uložto vyplo jeho klasické vyhľadávanie, na ktoré sme boli dlhé roky zvyknutí a prešlo na externé služby- tzv. viaceré vyhľadávacie stránky. Najviac odkazov nájde po novom zabudovaný GOZO Finder. Datábaza súbor je ale stále nezmenená, to znamená obrovská.

Vyhľadávanie hudby – Sťahovanie celých albumov

Po otvorení klasického odkazu Uloz.to do okienka na vyhľadávanie napíšete názov skladby, ktorú chcete stiahnuť. Navrhne vám to možnosť vyhľadať súbor aj pomocou iných vyhľadávacích služieb. Ak preferujete niektorú z nich, môžete ju využiť, no ak nie, automaticky vás presmeruje v novom okne na vyhľadávač GOZO. 

Uloz to mp3

Ak máte záujem iba o jednotlivé skladby (mp3ky) prepnite vyhľadávanie na audio súbory, na lište pod okienkom vyhľadávača kliknite na ĎALŠIE a po otvorení nových možností kliknite na AUDIO. Pohodlne viete stahovať súbory mp3 priamo vám do PC alebo mobilu.

Ulozto hudba mp3 zadarmo

Po kliknutí na vami zvolený súbor, ktorý chcete stiahnuť sa vám zobrazia možnosti stiahnuť súbor rýchlo alebo pomaly. Za rýchle sťahovanie sa platí, no po kliknutí na pomalé sťahovanie sa vám súbor stiahne zdarma. Ak sa rozhodnete pre platený program ceny niesu vysoké a balíčky sa dajú pohodlne dobiť pomocou karty alebo SMSky. Najlacnejší dátový balík (10Gb – 1,9 €) vám postačí na odhadom 2000 skladieb. Ceny za SMS su ale menej výhodne ako keď zvolíte klasíckú platbu kartou. O bezpečnosť sa obávať nemúsíte, ulož to je dlhoročná stálica na Slovenskom a Českom trhu.

Ako je to s legálnosťou sťahovania hudby a mp3 na internete

Čo sa považuje za nelegálne?

legislativa-hudba

Za pirátstvo sa považuje mnoho rôznych činností, od sťahovania neoprávnených verzií hudby chránenej autorskými právami zo služieb na zdieľanie súborov až po nelegálne kopírovanie hudby pomocou streamovacieho softvéru alebo mobilných aplikácií. Autorské právo chráni hodnotu tvorivej práce. Ak neoprávnene kopírujete niečiu tvorivú prácu, beriete vlastníkovi niečo hodnotné bez jeho súhlasu. (zdroj: www.riaa.com)

Ako sa sťahovať hudbu zodpovedne

legislativa-hudba

V prípade, že sťahujete hudbu aj z uvedených zdrojov je dobré dbať na pôvod a licenciu daných diel. Na niektorú hudbu sa vzťahujú autorské práva na niektorú nie, záleži to od povolenia od vlastníka práv na danú skladbu. Pokiaľ si nie ste istý legislatívnym pozadím, odporúčame zvážiť sťahovania, alebo maskovať aspoň svoju aktivitu napríklad prostredníctvom VPN sieti. Je v poriadku sťahovať a streamovať hudbu zo stránok autorizovaných vlastníkmi hudby chránenej autorskými právami bez ohľadu na to, či tieto stránky vyberajú poplatky alebo nie.

mp3 - hudba

Ako sťahovať hudbu vo formáte MP3 zadarmo?

Proces sťahovania bezplatnej hudby vo formáte MP3 je často jednoduchý a rýchly. No môže sa líšiť na základe stránky, kde sťahujete hudbu. Postupujte podľa týchto krokov:

 • Zvoľte niektorú stránku zo zoznamu vyššie
 • Vyhľadajte skladbu alebo interpreta
 • Pokiaľ nevidíte požadovanú MP3 uistite sa, že hľadáte v správnej kategórii
 • Kliknite na tlačidlo Stiahnuť / Download
 • Uložte súbor do svojho zariadenia
 • Pre prehrávanie použite správny software (napríklad: AIMP, VLC,…)

Zaujímavosti a história MP3

Nástup formátu MP3 mal výrazný vplyv aj na hudobný priemysel. Možnosť jednoduchého sťahovania a zdieľania hudobných súborov viedla k poklesu predaja fyzických hudobných albumov. Vytvoril však aj nové príležitosti pre umelcov, ako osloviť širšie publikum. Napríklad umelci mohli odteraz publikovať svoju hudbu online bez toho, aby potrebovali nahrávaciu spoločnosť. 

Hlavným mozgom vývoja MP3 bol Karlheinz Brandenburg, známy aj ako „otec MP3“. Spoločnosť Fraunhofer získala patent na túto technológiu v apríli 1989. Podľa Brandenburga formát MP3 takmer neexistoval. V roku 1991 pri teste modifikácie kódovanie nechcelo fungovať. Našťastie však dva dni pred predložením prvej verzie kodeku MP3 identifikovali a vyriešili chybu kompilátora.

Poďme sa pozrieť na časovú os histórie mp3:

 • 1987 – Fraunhoferov inštitút v Nemecku začal s výskumom vysokokvalitného zvukového kódovania s nízkou bitovou rýchlosťou
 • 1988 – skupina expertov na pohyblivé obrázky (MPEG) bola založená s cieľom vytvoriť medzinárodné štandardy pre kompresiu, dekompresiu, spracovanie a kódovanú reprezentáciu pohyblivých obrázkov a zvuku
 • 1989 – Fraunhofer získal nemecký patent na MP3
 • 1992 – Fraunhoferov algoritmus kódovania zvuku bol začlenený do pôvodného štandardu kompresie videa MPEG-1
 • 1993 – bol vydaný štandard MPEG-1. Obsahoval tri vrstvy zvukového kódovania a tretia vrstva – mp3 – sa rýchlo stala najpopulárnejšou
 • 1994 – bol vyvinutý a publikovaný štandard MPEG-2 (v súčasnosti sa používa pri digitálnom prenose videa a DVD)
 • 1996 – v USA bol vydaný patent na MP3
 • 1998 – Fraunhofer začal využívať svoje patentové práva a vyberať licenčné poplatky
 • 1999 – nahrávacia spoločnosť SubPop ako prvá začala s distribúciou hudby vo formáte mp3. Začína éra sťahovania mp3
 • 1999 – debut prenosných mp3 prehrávačov
 • 2000 – roky 2000+ sa nesú v znamení hromadného sťahovania hudby a mp3 z internetu a médii
 • 2017 – ukončenie podpory od tvorcov
 • 2020 – popularitu sťahovania mp3 pomaly striedajú streamovacíe služby (Tidal, Spotify, Deezer,…)

Fakty o MP3

 • MP3 vyvinula nemecká spoločnosť Fraunhofer-Gesellshaft, ktorá vlastní aj patent na technológiu MP3.
 • Samotní tvorcovia ho od roku 2017 považujú za ukončený projekt.
 • Tvorcovia aj napriek širokej podpore a popularite ukončili oficiálnu podporu a uvoľnili MP3 patenty verejnosti.
 • Sťahovanie MP3 sa stalo vo svete fenoménom a definovalo časť kultúry dve desaťročia.

Posledná aktualizácia cenníkov prebehla dňa: 02.06.2024

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *