Sťahovanie hudby zadarmo (mp3)

stahovanie-hudbySpôsob, akým počúvame hudbu sa za desiatky rokov zmenil. Určite si väčšina z nás spomína  na staré vinylové gramofónové platne, ktoré následne nahradili MP3 prehrávače na CD. Neskôr sa z fyzických diskov stali digitálne a streamingové hudobné službu na našich smartfónoch, počítačoch a tabletoch. Streamovanie je pohodlné, ponúka široký výber hudby, nezaberá miesto vo vašom zariadení a hudba je prístupnejšia pre každého.

Hoci sú v súčastnosti veľkým trendom online streamovacie služby na počúvanie hudby, ešte mnohí stále preferujú počúvanie skladieb klasickým spôsobom, teda stiahnutím do svojho zariadenia. V tom prípade sa nemusia obávať, že sa nachádzajú niekde so slabým internetovým pripojeným, nakoľko hudbu budú mať stiahnutú vo svojom zariadení a môžu ju počúvať aj offline. Samozrejme, niektoré služby ponúkajú aj počúvanie skladieb offline, no budete si musieť priplatiť. Dávame do pozornosti stránky, ktoré „prebrali štafetu“ po konci obľúbenej stránky Uložto a môžete si na nich bez problémov stiahnuť hudbu do svojho zariadenia.

Rada na začiatok: dobrá možnosť ako stiahnuť viac skladieb naraz je vyhľadávať cez archívy – to znamená, že viete vo formate zip, rar alebo 7z stiahnuť celý album. Následne bude treba archív rozbaliť napríklad pomcou známeho Winraru. Tento program je zadarmo.

linka

Uvedené služby ponúkajú možnosť sťahovať hudbu (mp3) zadarmo a v prípade drobného poplatku aj rýchlo a pohodlne:

eDisk

edisk mp3

Stránka, ktorá sa mesiac za mesiacom zväčšuje a skvele slúži na sťahovanie najnovších filmov, pesničiek, kníh alebo hier. Ak sa však rozhodnete pátrať, s veľkou pravdepodobnosťou natrafíte na vami zvolenú MP3 skladbu alebo jej videoklip. Rovnako ako v prípade Uložto alebo Datoid, eDisk užívateľom ponúka možnosť obmedzeného bezplatného sťahovania alebo preplatenie kreditu, ktorý obsahuje určité výhody.

Bezplatné sťahovanie pesničiek

Sťahovanie možné len raz za 24 hodín, obmedzená rýchlosť sťahovania, možnosť sťahovania len jedného súboru

Po kúpe kreditu

Neobmedzená rýchlosť sťahovania, nadväzovanie prerušovaného sťahovania, podpora download managera, sťahovanie viacerých súborov naraz, podporuje nadväzovanie sťahovania. Na eDisk si môžete vybrať z piatich variant dobitia kreditu podľa veľkosti dát. Cena je priaznivá a znova máte možnosť platby kartou, rýchlym bankovým prevodom alebo SMS (pre najmenšiu a najlacnejšiu variantu).

KreditCena
20 000 MB4 €
80 000 MB5,90 €
180 000 MB9,90 €
490 000 MB19,90 €
690 000 MB24,90 €

Hodnotenie: 8 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

Datoid

Datoid.cz funguje na veľmi podobnom princípe ako malo Ulož.to a tiež má podobné vyhľadávanie, čo uľahčí väčšine užívateľom prácu. Môžete sťahovať hudbu či filmy bezplatne alebo si vytvoriť Premium účet s viacerými výhodami. Obrovskou výhodou Datoid je rýchlosť sťahovania, ktorá je v nočných hodinách o polovicu lacnejšie ako u konkurencie.

Bezplatné sťahovanie hudby

Jeden download slot, maximálna rýchlosť 300kB/s, nepodporuje nadväzovanie sťahovania a viacvláknové sťahovanie.

Premium účet

Neobmedzené množstvo download slotov, neobmedzená rýchlosť, nadväzovanie prerušovaneho sťahovania a podpora viacvlaknového sťahovania. Služba ponúka niekoľko typov kreditov podľa veľkosti dát, z ktorých môžete obsah sťahovať. Platiť môžete kreditnou kartou, rýchlym platobným prevodom alebo dokonca Bitcon-mi. Najlacnejšiu možnosť môžete platiť len pomocou SMS. Nočné sťahovanie prebieha od 0:00 do 8:00 hod.

Veľkosť dát Cena 1GB v noci 1GB cez deň
35 000 MB 4 € 0,06 € 0,12 €
85 000 MB 9 € 0,05 € 0,11 €
215 000 MB 17 € 0,04 € 0,08 €
460 000 MB 26 € 0,03 € 0,06 €
910 000 MB 39 € 0,02 € 0,04 €
1 280 000 MB 49 € 0,02 € 0,04 €

*ceny sú matematicky zaokruhlené ** ceny v tabuľke sú napísané podľa aktuálnej zľavy

Hodnotenie: 9 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

FastShare

fastshare hudba stahvanie

Jedná sa o stránku, ktorá užívateľom ponúka rýchle sťahovanie, zdieľanie a ukladanie hudby a iných súborov. Obsahuje bohatú databázu, v ktorej nájdete široký výber hudby na stiahnutie rôznych žánrov. Sťahovať môžete bezplatne bez nutnosti zadávať kód alebo heslo. Neuveriteľnou výhodou je možnosť sťahovania viacerých súborov naraz, ktorú konkurencia pri free účtoch neponúka.

Znova je na výber z rôznych variant kreditu, no ak plánujete sťahovať vo väčšom, FastShare ponúka Neobmedzené sťahovanie. V tom prípade získate neobmedzený prístup k súborom na FastShare, okamžité prehrávanie súborov a možnosť využívať účet až na piatich zariadeniach. Ak nebudete s Neobmedzeným sťahovaní spokojný, služba garantuje 14- dňovú záruku vrátenia peňazí.

Premium účet

Počet MB Cena Spôsob platby
35 000 MB 4 € Platobná karta, bankový prevod express
100 000 MB 10 € Platobná karta, bankový prevod express
250 000 MB 20 € Platobná karta, bankový prevod express

Neobmedzené sťahovanie pesničiek (+1TB na súkromné súbory v FastShare cloud):

Dĺžka Cena
mesiac 4,79 €
3 mesiace 11,99 €
1 rok 39,99 €
3 roky 89,99 €

Hodnotenie: 8 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

Jamendo.com

Ak sa rozhodnete používať hudbu nielen na súkromné účely (Youtube a Tik-tok videá, podcasty, rádiá, filmy, reklamy,… ), budete potrebovať licencie. Stránka Jamendo je pre tento účel dokonalá. Ponúka sťahovanie hudby vo formáte MP3 od nezávislých umelcov, ktorí vytvárajú komunity na Jamendo Music na distribúciu svojich skladieb. 

Jamendo ponúka viac ako  240 000 bezplatných skladieb, od približne 40 000 umelcov. Ponúka skvelé prehľadávanie a filtrovanie hudby podľa spevákov, albumov, žánru, popularity alebo najnovších vydaní a trendov. Stránka ponúka možnosť vypočuť si skladbu predtým ako si ju stiahnete vo formáte MP3. Dokonca tu nájdete mnoho slovenských a českých interpretov.

Ak sa rozhodnete stiahnuť si skladby len pre súkromné účely, môžete tak spraviť úplne bezplatne po jednoduchej registrácii. Ak však budete šíriť skladby ďalej, musíte mať na ne licencie, aby ste sa vyhli zbytočným problémom. V tom prípade si musíte buď kúpiť licenciu na danú skladbu alebo si zaplatiť predplatné. Nevýhodou je nedostupnosť populárnych skladieb.

Ceny za licenciu

LicenciaCenaRádioTVKinoFyz. kópie (DVD, videohry,…)Udalosti
Štandard39 €miestnereklamy, videá, podcasty,..nienienie
Lange89 €národnémiestne (až 1 mil. Divákov)miestne (až 100 000 divákovaž 50 000 kópiiáno
Enterprisena požiadanieglobálneglobálneglobálneneobmedzenéáno

Získate:

  • Neobmedzený prístup ku všetkým skladbám
  • Vysielacie právo pre každú online platformu (Facebook, Instagram, Youtube,…) bez obmedzeného počtu
  • Zľava 25% na jednotlivé licencie

Hodnotenie: 6 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

Free-MP3-Download

mp3-stahuj-zdrama

Zahraničná služba Free MP3 Download (v preklade niečo ako mp3 sťahuj zdarma) je dobre známa stránka na priame sťahovanie hudobných súborov MP3 na pc alebo do mobilu. Výhodou je, že nepotrebujete žiadny platený program a do vyhľdávacieho formuláru napíšete skupinu alebo skladbu, o ktorú máte záujem. Následne si zo zoznamu vyberiete želanú MP3 a kliknete na „download“, daľšia voľba bude zvoliť si kvalitu súboru. Zvyčajne Free MP3 Download ponúka kvality ako: 128kbps / 320 kbps alebo dokonca aj flac, čo je skoro bezstratový hudobný záznam vysokej kvality. Potvrdíte Captchu a môžete sťahovat cez tlačidlo: Download. 

Medzi nevýhody tejto poulánej služby patrí určite interface (prostredie). Na prvý krát je trochu zložité sa zorientovať a zistiť kam vlastne máte zadávať názov pesničky / autora. Pri druhom alebo treťom používaní sa však už budete vedieť navigovať. Nepáči sa nám reklamný vizuálny smog, ale na druhej strane rozumieme, že služba, ktorá poskytuje obsah úplne zadarmo, musí z niečoho fungovať. Nedajú sa sťahovať celé albumy, sťahovať budete iba jednotlivé MP3ky.

Veľkou výhodou je, že Free MP3 je úplne zdarma. Projekt žije iba z reklám a taktiež nie je potrebná registrácia. Všeto prebieha pomerne rýchlo, ale sťahuje sa po jednotlivých súboroch do mobilu alebo do PC.

 

Hodnotenie: 7 / 10

Sťahovanie zdarma: ÁNO

linka

Sťahovanie hudby z Ulož.to (ukončené)

Aktualizované 2024: Ulož.to ako ho poznáme končí a vyhľadávanie sa od deccembra 2023 zásadne zmenilo. Viac o tejto zmene si môžete prečítať v nasledujúcom článku: Ulož.to končí. V prípade, že hľadáte alternatívne služby pripravili sme pre vás zoznam stránok: náhrada za Ulož.to.

Táto stránka je asi prvou možnosťou pre užívateľov, ktorí chcú stiahnuť súbory (obrázky, filmy, piesne, mp3, videá, dokumenty) zdarma. Musia však rátať s tým, že stiahnutie zdarma bude oveľa pomalšie. Uživateľom sa páči jednoduché vyhľadávanie a žiadny zložitý proces pri sťahovaní. Gozo Finder, vďaka ktorému sa vyhľadáva najviac súborov je zameraný na ochranu osobných údajov a súkromnie. Neukladá vašu históriu vyhľadávaia a preto nepredáva inzerátom vaše údaje o vyhľadávaní.  Súkromie je pre nich na prvom mieste.

Užívatelia, ktorí obľubovali túto stránku si mohli všimnúť, že sa v niečom dôležitom zmenila. Kvôli zmene legislatívy Uložto vyplo jeho klasické vyhľadávanie, na ktoré sme boli dlhé roky zvyknutí a prešlo na externé služby- tzv. viaceré vyhľadávacie stránky. Najviac odkazov nájde po novom zabudovaný GOZO Finder. Datábaza súbor je ale stále nezmenená, to znamená obrovská.

Vyhľadávanie hudby – Sťahovanie celých albumov

Po otvorení klasického odkazu Uloz.to do okienka na vyhľadávanie napíšete názov skladby, ktorú chcete stiahnuť. Navrhne vám to možnosť vyhľadať súbor aj pomocou iných vyhľadávacích služieb. Ak preferujete niektorú z nich, môžete ju využiť, no ak nie, automaticky vás presmeruje v novom okne na vyhľadávač GOZO. 

Uloz to mp3

Ak máte záujem iba o jednotlivé skladby (mp3ky) prepnite vyhľadávanie na audio súbory, na lište pod okienkom vyhľadávača kliknite na ĎALŠIE a po otvorení nových možností kliknite na AUDIO. Pohodlne viete stahovať súbory mp3 priamo vám do PC alebo mobilu.

Ulozto hudba mp3 zadarmo

Po kliknutí na vami zvolený súbor, ktorý chcete stiahnuť sa vám zobrazia možnosti stiahnuť súbor rýchlo alebo pomaly. Za rýchle sťahovanie sa platí, no po kliknutí na pomalé sťahovanie sa vám súbor stiahne zdarma. Ak sa rozhodnete pre platený program ceny niesu vysoké a balíčky sa dajú pohodlne dobiť pomocou karty alebo SMSky. Najlacnejší dátový balík (10Gb – 1,9 €) vám postačí na odhadom 2000 skladieb. Ceny za SMS su ale menej výhodne ako keď zvolíte klasíckú platbu kartou. O bezpečnosť sa obávať nemúsíte, ulož to je dlhoročná stálica na Slovenskom a Českom trhu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *