Recenzia: OneDrive

Aktualizované: 15.02.2022

onedrive recenzia logo
Rýchlosť 88%
Funkcie 97%
Priestor 93%
Fotky 92%
Cena / Kvalita 96%

Zdarma: 5 GB

Hodnotenie: 9 / 10

Za úložiskom OneDrive nestojí nikto iný ako svetoznámy gigant Microsoft. Toto úložisko patrí medzi tie najväčšie na svete a vďačí za to predovšetkým bohatému spektru funkcií, dostupnosti ale aj vďaka trikom ako je integrácia do najpoužívanejšieho systému Windows. Pokiaľ patríte medzi používateľov Windows a hľadáte riešenie pre seba alebo svoju rodinu, OneDrive môže byť správne rozhodnutie.

 

Výhody

 • Pomer cena / kvalita
 • Rodinný balík až pre 6 ľudí
 • Neobmedzený prenos súborov
 • Mobilná aplikácia 
 • Kvalitné PC prostredie
 • Office 365 (Word, Excel, Powerpoint)
 • Výborné riešenie aj pre biznis
 • Editácia fotografií
 • Albumy a triedenie fotografií
 • Editácia dokumentov
 • Zdieľanie a synchronizácia
 • Trezor pre dvojité zabezpečenie
 • Historia verzii súborov

Nevýhody

 • Občasné problémy so synchronizáciou
 • Drobné defekty pri zdieľaní obsahu
 • Fotky nepodporujú rozpoznávanie tvári
 • Podpora nereagovala na pripomienky

Výhody OneDrive úložiska

Výhody sú vďaka balíku Office nepopierateľné. Ak sa rozhodnete platiť 7 eur mesačne získate okrem 1 TB priestoru aj kompletný Office 365, ktorý zahŕňa všetky dôležité nástroje na editáciu dokumentov a prezentácii. Ako benefit sa dá aj spomenúť, že tento kancelársky balík získate nielen pre online editáciu, ale môžete si ho stiahnuť aj do svojho počítača. Ak pridáte ešte 3 eura, tak za 10 Eur mesačne získate naozaj výhodný Microsoft 365 Family balík kde tieto výhody znásobíte až pre 6 členov vašej rodiny, komu prístup povolíte je samozrejme na vás, všetci 6 členovia dostanú kancelársky balík a 1 TB úložisko na fotografie a dokumenty.

OneDrive spolieha na dokonalú integráciu s operačným systémom Windows, no môžete ho pohodlne používať aj na mobile s Androidom. Všetky vaše dáta budú zdieľané a synchronizované medzi zariadeniami. OneDrive poskytuje priestor aj pre zberateľov fotografií, okrem klasického prezerania Microsoft nedávno zabudoval aj editáciu fotiek. Vysoká bezpečnosť a funkcia Trezor zabezpečia dokonalé súkromie vašich dát. Ešte spomenieme, že OneDrive je ideálne riešenie aj pre menší biznis a každý majiteľ ocení možnosť vrátenia starších verzii dokumentov (napríklad ak si omylom niečo zmažete).

Nevýhody OneDrive úložiska

Tie sa hľadajú ťažko, no určite nás nepotešili občasné problémy so synchronizáciou fotiek a predovšetkým pomalé načítanie fotiek v mobilnej aplikácii, ktoré vyriešila až reinštalácia celej mobilnej aplikácie. Rýchlosť občas môže robiť problémy, ale neplatí to pre každého rovnako, pri inom účte sme nespozorovali žiadne nedostatky. Sklamala nás nulová reakcia podpory, prešiel mesiac a nedostali sme stále odpoveď. Netrpezlivo očakávame aj rozpoznávanie tvári pre fotografie, no to je už možno veľmi vysoký nárok.

Ceny a kapacity úložiska OneDrive - Pre domácnosti

Ceny a kapacity úložiska OneDrive - Pre firmy

Cena OneDrive patrí určite medzi tie najpriaznivejšie, hlavne ak zvolíte rodinný balík Microsoft 365 Family a podelíte sa o 6 TB priestor s 6 rôznymi účtami, to všetko už za 10 € mesačne. Túto cenu viete ešte znížiť ak jednorazovo zaplatíte 99 € / rok. Pokiaľ neviete ako využiť Office balík môže vás zaujať aj „One Drive Standalone“ balík kde za 2 € / mesiac získate 100 Gb priestor pre vaše dokumenty a fotografie. Populárny balík Personal pre 1 osobu stojí 7 € / mesiac a ponúka bohatý priestor I TB a znova kompletný Office.

Microsoft OneDrive je aj skvelé riešenie pre podniky a malé firmy. Viete pohodlne zdieľať súbory a priečinky s kolegami a dokonca máte možnosť online editovať dokumenty a v prípade potreby vrátiť predošlé verzie, to sa hodí hlavne ak niekto niečo omylom zmaže alebo sa chcete pozrieť na predošlé data v dokumentoch. Ako vyšší level od Onedrive Business Microsoft ponúka aj Sharepoint čo je už korporátne riešenie pre veľké firmy.

OneDrive na mobiloch

OneDrive na PC

Záverečné hodnotenie

Hodnotiť OneDrive nie je ťažké, je tu totiž len málo vecí, ktoré nám vadia a tento cloud je kúsok od dokonalej známky: 10 bodov. V budúcnosti majú pribudnúť rôzne zaujímavé funkcie, ktoré ešte zvýšia jeho atraktivitu či už v biznis alebo osobnom používaní. Veľký priestor a množstvo funkcií, možnosť vyskúšať si ho zadarmo a dokonalá implementácia vo Windows z neho robia jedno z najlepších úložísk na svete. Microsoftu s OneDrive držíme palce, tento nástroj vyzerá veľmi dobre.