Recenzia: Sync

Aktualizované: 10.02.2024

sync-logo-optimized
Rýchlosť 89%
Funkcie 82%
Priestor 92%
Fotky 68%
Cena / Kvalita 88%

Zdarma: 5 GB

Hodnotenie: 8 / 10

Úložisko Sync.com je stálica a patrí medzi tie najznámejšie na svete. Do popredia sa tento cloud zo Spojených štátov dostal určite vďaka bohatému priestoru, ktorý vám poskytne už prvý balík: 2TB za približne 8 Eur mesačne. Sync je taktiež veľmi populárny pre biznis riešenia, keďže poskytuje kvalitné zdieľanie a taktiež, v platenej verzií, možnosť využívať Office nástroje ako Word a Excel. Na to však musíte mať zakúpený oficiálny balík od Microsoftu a prepojiť ho s úložiskom.

Výhody

 • Pomer cena / priestor
 • Neobmedzený prenos súborov
 • Rýchlosť
 • Mobilná aplikácia
 • Zálohovanie a synchronizácia 
 • Obnova zmazaných súborov
 • Vhodné aj pre rodiny alebo tímy
 • Bezpečnosť
 • Vhodné aj ako biznis riešenie

Nevýhody

 • Prostredie by mohlo byť krajšie
 • Fotky majú iba základne funkcie
 • Málo možnosti na prispôsobenie
 • Skromná mobilná aplikácia

Výhody Syncu sú predovšetkým v kvalitnej synchronizácii medzi vaším PC, Androidom alebo IOS. Tento cloud vznikol na myšlienke rýchlej a efektívnej výmene súborov. Sync poskytuje riešenie ako pre rodiny tak aj pre firmy. Vďaka zdieľaným priečinkom a odkazom viete svoje súbory poslať presne tam kam potrebujete. Ak máte kvalitné heslo nemusíte sa obávať o bezpečnosť. Sync sa chváli vysokým zabezpečením cez šifrovaný prenos súborov a v prípade platených balíkov viete využiť aj váš zakúpený Office balík nástrojov. Poteší aj mobilná aplikácia a neobmedzený prenos súborov. Cena a priestor úložiska sú skoro bez konkurencie.

Nevýhody má aj Sync.com. Sklamalo nás prostredie v prehliadači, ktoré je naozaj veľmi skromné. Niekto by povedal minimalizmus, iný zase absencia nástrojov. Najväčšou nevýhodou sú fotografie. Je veľká škoda, že Sync túto časť úložiska zanedbáva. Chýbajú tu základne nástroje ako aj samotné prehliadanie vo vašom prehliadači je niekde na úrovni roku 2005. Samotná mobilná aplikácia sa znova riadi myšlienkou minimalizmu a tak sa nám zdá, že Sync nechce ísť s dobou.

Ceny a kapacity úložiska Sync.com

Cena je silnou devízou Syncu. Za 8 dolárov mesačne (8 Eur) dostanete 2 TB priestoru a neobmedzený prenos súborov.  Za 20 dolárov máte až 6 TB. Sync ponúka riešenie aj „pre tímy“. V prípade tímov je účet limitovaný na množstvo minimálne 2 užívateľov a maximum 100, respektíve až 1 000 užívateľov v prípade najdrahšieho balíka Advanced kde platíte 15 dolárov za užívateľa. Tímové balíky sú samozrejme odnožou biznis riešení, no treba povedať, že tímové balíky sú vhodné aj pre rodiny. Najlacnejší tímový balík má 1 TB na užívateľa a za každého platíte 5 dolárov, je len na vás koľko užívateľov si zaplatíte, no minimum sú dva účty. Sync je skvelý nástroj na synchronizáciu a cenovo patrí určite medzi tie najlepšie na trhu.

Sync na mobiloch

Sync na PC

Záverečné hodnotenie

Sync je v mnohých aspektoch jeden z najlepších cloudov. Podľa oficiálnych čísiel má dnes Sync cez 1,7 milióna užívateľov a denne sa tu prezdieľa cez 4 milióny súborov. To vypovedá o tom akú kvalitu Sync ponúka. Pokiaľ hľadáte úložisko predovšetkým na synchronizáciu a dostatočný priestor, ste na správnom mieste. Ak však využívate úložisko aj na fotky poradíme vám popozerať sa po konkurentoch ako napríklad Mega alebo pCloud. Pravdou však zostáva, že Sync ponúka lacné, rozsiahlé a bezpečné úložisko.