Recenzia: PureVPN

Aktualizované: 03.02.2024

purevpn-logo
Rýchlosť 96%
Funkcie 89%
Počet serverov 99%
Bezpečnosť a súkromie 98%
Cena 95%

Zdarma: 7 dní

Hodnotenie: 9 / 10

PureVPN je na Slovensku jednou z najobľúbenejších služieb, ktorá poskytuje skvelú ochranu súkromia pri sťahovaní, streamovaní a surfovaní po internete. Skutočná IP adresa užívateľov zostane skrytá a všetky stopy na internete sú vďaka PureVPN zatajené. Odblokuje vám všetky obľúbené streamovacie platformy  ako Netflix, Hulu, Disney+, Amazon Prime,…). Aj vďaka tomu je PureVPN v obľube u nás a po celom svete.

PureVPN je služba ktorej začiatky siahajú až do roku 2006 a odvtedy sa rozrástla o viac ako 6 500 serverov vo viac ako 140 krajinách a mestách. Hneď prvou výhodou služby je to, že sídli na Britských Panenských ostrovoch a nepodlieha tak medzinárodným alianciám pre sledovanie ako Five Eyes, Fourteen Eyes alebo Nine Eyes. Tým pádom PureVPN sťažuje vládam požiadať o zákaznícke údaje.

Výhody

 • Viac ako 6 500 serverov vo viac ako 140 krajinách
 • Vysokorýchlostné servery
 • Elegantný dizajn stránky a ľahké používanie
 • Zákaznícka podpora 24/7
 • WireGuard protokol
 • Vysoká ochrana súkromia
 • Jeden účet chráni naraz až 10 zariadení
 • Je vysoko kompatibilný
 • Windows, Linux, Android, IOS.
 • Dobrá cena pri objednávke 1 rok a viac

Nevýhody

 • Prvotné nastavenie služby VPN 
 • Nie je k dispozícií bezplatná verzia
 • Aj keď je vo všeobecnosti PureVPN rýchly, niektoré virtuálne servery majú výrazne nižšiu rýchlosť
 • Cenovo sa oplatia iba balíky na 1 rok a viac

PureVPN Cena

Hoci PureVPN nie je najlacnejšou voľbou spomedzi VPN služieb, za predplatné toho dostanete veľké množstvo. Ponuka tri rôzne plány predplatného: mesačný, ročný a dvojročný, ktoré skoro vždy ponúkajú zaujímavé zľavy. Hoci nie je k dispozícií bezplatná verzia, PureVPN ponúka až 31-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ak teda so službou nebudete spokojný, môžete predplatné zrušiť a požiadať o vrátenie peňazí. V prípade, že sa rozhodnete pre ročný, alebo dvojročný program, cena výrazne klesá pri prepočte za jeden mesiac. Dostať sa potom viete až na cenu 1,75 € / mesiac.

ProgramŠtandardPlusMax
Mesačné predplatné10,13 € / mesiac15,69 € / mesiac19,39 € / mesiac
Ročné predplatné*3,46 € / mesiac5,39 € / mesiac5,57 € / mesiac
Dvojročné predplatné*1,75 € / mesiac2.64 € / mesiac3,30 € / mesiac
Vysokorýchlostná sieťÁnoÁnoÁno
Bezpečné uloženie hesielNieÁnoÁno
End-to-end šifrovanieNieÁnoÁno
Správca osobných údajovNieNieÁno
* V prípade ročného a dvojročného predplatného sme uviedli prepočty na mesiac, ceny sa platia za celé uvedené obdobie.

Rýchlosť PureVPN

PureVPN má obvykle vysokú rýchlosť a nespôsobuje výrazný pokles rýchlosti pripojenia. Čiastočne má na tom zásluhu protokol WireGuard, ktorý je navrhnutý pre bleskovú rýchlosť a špičkové zabezpečenie. Je dobré ho teda použiť pri všetkých pripojeniach, aby ste dosiahli čo najvyššiu rýchlosť. Pripojenie pomocou PureVPN je dostatočne rýchle na streamovanie, hranie hier, torrenty a surfovanie po internete s minimálnym „lágovaním“. Pri hraní hier však môžete naraziť na virtuálne servery, ktoré sú výrazne pomalšie ako tie bežné.

Testovali sme PureVPN na optickom pripojení s maximálnou možnou rýchlosťou 800 Mb/s.

Pripojenie na lokalitu:Download (sťahovanie)Upload (odosielanie)
Austrália119 Mb/s2 Mb/s
Nemecko577 Mb/s20 Mb/s
Fínsko531 Mb/s7 Mb/s
Švédsko527 Mb/s8 Mb/s
Spojené kráľovstvo531 Mb/s 8 Mb/s
Spojené štáty (New York)577 Mb/s18 Mb/s

test-purevpn

Inštalácia PureVPN

Po objednaní služby PureVPN získate návod, ktorý krok za krokom popisuje nastavenie vášho účtu. Po predplatení služby sa vám zobrazia rôzne možnosti (Stream, Be Secure, Download, Others Purpose), ktoré popisujú ako PureVPN môžete používať. Ak kliknete napríklad na „Stream“, PureVPN stiahne rozšírenie do prehliadača, ktoré odblokuje streamovacie weby. Nastavenie je preto veľmi ľahké. Vďaka tomu, že mobilná aplikácia vyzerá podobne ako tá, ktorá sa používa na PC, nebudete s ňou mať takisto problém. Aplikácie do operačných systémov v mobilných telefónoch stiahnete jednoducho z webovej stránky PureVPN.

PureVPN na mobiloch

PureVPN na PC

Záverečné hodnotenie PureVPN

To, že je PureVPN jednou z najobľúbenejších VPN služieb na Slovensku úplne chápeme a súhlasíme. S vysokou rýchlosťou, rozsiahlou sieťou serverov, ochranou a inými výhodami je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá výkonnú a spoľahlivú VPN službu.

Samozrejme, aj táto služba má svoje nedostatky, ktorých však nie je tak veľa ako jej výhod. Sieť virtuálnych serverov je výrazne pomalšia a bohužiaľ nie vždy poznáte, že ste sa k niektorému z nich pripojili. PureVPN poskytuje 7 dňovú verziu za 0,9 € na vyskúšanie kde ľahko zistíte, či je táto služba pre vás vhodná a taktiež poskytuje 31-dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade ak sa rozhodne so službou skončiť.