10 alternatív k službe Google Drive

Google Drive patrí medzi najviac používané cloudy na svete. Svoje popredné miesto si zabezpečil vďaka rýchlemu a kvalitnému priestoru na zdielanie súborov, vďaka možnosti jednoducho zdielať súbory cez integrované nástroje Google a ako aj kvalitným kancelárským balíkom (Google Sheets, Google Slides..) ktorý je k dispozícii zadarmo. Pokiaľ však Googlu neholdujte aké sú dnes alternatívy? Pozreli sme sa na najznámejšie úložiská.

1. Mega: Ponúka až 20 GB voľného úložiska pre používateľov, takže môžete ukladať veľké množstvo súborov. Služba umožňuje synchronizovať súbory medzi rôznymi zariadeniami, takže môžete pracovať s nimi z akéhokoľvek miesta. Mega používa hlboké šifrovanie na ochranu vašich súborov, takže sú bezpečne uložené v cloude a je dostupná pre viacero operačných systémov, vrátane Windows, MacOS, Linux, iOS a Android. Výhodou je pekné a rýchle užívateľské prostredie, možnosť ukladať fotografie (Google Photos) a taktiež obrovská datábaza súborov ktorú rokmi vytvorili užívatelia služby.

2. Dropbox: Dropbox je populárna služba na ukladanie v cloude predovšetkým v USA, ktorá vám umožní ukladať, synchronizovať a zdieľať súbory s inými používateľmi. Ponúka 2 GB voľného úložiska a platené plány za dodatočné úložisko a funkcie.

3. OneDrive: OneDrive je široký balík služieb od spoločnosti Microsoft, ktorá vám umožní ukladať a pristupovať k súborom z akéhokoľvek miesta. Ponúka 5 GB voľného úložiska a platené plány za dodatočné úložisko a funkcie. Výhodou služby sú veľmi kvalitné kancelárske balíky (MS office) známe ako Excel, Words Power point a podobne.

4. iCloud: iCloud je služba na ukladanie v cloude od známej spoločnosti Apple, ktorá vám umožní ukladať a pristupovať k súborom z akéhokoľvek miesta. Ponúka 5 GB voľného úložiska a platené plány za dodatočné úložisko a funkcie. Výhodou je rýchle a ľahké používanie pre mobilné zariadenia tejto spoločnosti.

5. Amazon S3: Amazon S3 od spoločnosti Amazon Web Services (AWS), vám umožní ukladať a pristupovať k súborom z akéhokoľvek miesta. Ponúka cenovú politiku za skutočne využité služby bez preddavkových poplatkov alebo dlhodobých záväzkov.

6. Box: Box je služba na ukladanie v cloude, ktorá vám umožní ukladať, pristupovať a zdieľať súbory s inými používateľmi. Ponúka 10 GB voľného úložiska a platené plány za dodatočné úložisko a funkcie.

7. pCloud: pCloud je európska služba na ukladanie v cloude, ktorá vám umožní ukladať a pristupovať k súborom z akéhokoľvek miesta. Ponúka do 10 GB voľného úložiska a platené plány za dodatočné úložisko a funkcie. pCloud podporuje ukladanie rôznych typov súborov, vrátane obrázkov, videí, dokumentov a audio súborov. Výhoda môže byť lokalizácia serverov v Európe alebo možnosť jednorázovej platby na časovo neobmedzený priestor.

pCloud na PC

8. Sync: ponúka 5 GB voľného úložiska pre používateľov, takže môžete ukladať súbory zadarmo. Služba Sync umožňuje synchronizovať súbory medzi rôznymi zariadeniami, takže môžete pracovať s nimi z akéhokoľvek miesta. Sync dnes používa viac ako 2 milíony užívateľov.

9. IDrive: IDrive je služba na ukladanie v cloude, ktorá vám umožní ukladať a pristupovať k súborom z akéhokoľvek miesta. Ponúka 5 GB voľného úložiska a platené plány za dodatočné úložisko a funkcie. Pri kvalitách treba spomenúť vysokú rýchlosť a veľmi veľké platené priestory na ukladanie.

10. MediaFire: MediaFire je služba na ukladanie v cloude, ktorá vám umožní ukladať a pristupovať k súborom z akéhokoľvek miesta. Ponúka 10 GB voľného úložiska a platené plány za dodatočné úložisko a funkcie.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *