Ako zachrániť svoje fotky zo starého počítača

Poznáte to. Denne spravíte niekoľko fotografií. Keď ste na výlete, z niekoľko je niekoľko desiatok a dovolenka znamená občas aj niekoľko stoviek fotografií, z ktorých si väčšinu už nikdy viac nepozriete.

Tiež to robíte ako ja? Vždy si poviem, že však potom ich pretriedim, ale reálne sa k tomu nikdy nedostanem. A tak nielen môj telefón, ale aj počítač (ok, ok ja používam všade cloud) je plný desaťtisícov fotiek. A aj keď si väčšinu z nich už asi nikdy nepozriem, určite ich tiež nebudem mazať nakoľko obsahujú aj vzácne spomienky.

S tonami fotiek asi nebudem jediný nakoľko podľa Photutorial sa nafotí vo svete každú sekundu 54400 fotiek, čo je denne 4,7 miliardy alebo 1,72 bilióna fotiek ročne!

Stavím sa, že aj vy máte kopu fotiek poschovávaných na starých pevných diskoch alebo notebookoch, ktoré ste roky nepoužívali a na ktorý sa vám v zadnej časti skrine usádza prach. Tak ako ja, aj vy ste pravdepodobne urobili tisícky fotiek ešte predtým, než ste mali smartphone a začali využívať cloud. Reč je o fotkách z digitálnych fotoaparátov, na ktoré sa bude za chvíľu mladšia generácia pozerať asi tak ako môj mladší brat na kazetu do rádia.

A nie, jediný spôsob, ako presunúť tieto fotografie, nie je manuálne ich pretiahnuť na USB – projekt, ktorý síce často začnete, ale nikdy ho nedokončíte, pretože starnúť je lepšie so svojou láskou ako pri tejto činnosti.

Takže na záchranu fotiek zo starej mašiny budeme potrebovať dve veci:

  1. Spojazdniť starý stroj
  2. Mať prístup na internet
  3. Vybrať si správny cloud

No a na to tretie máte nás …

V minulosti sme Vám priniesli niekoľko recenzií na cloudové úložiská a myslím, že práve na tento prípad sú ako stvorené. Poďme teda pekne poporade.

Najlepšie úložiská na fotky

Google

Google one Logo

Google Fotky alebo anglicky Google Photos patria medzi najpopulárnejšie služby. Rýchle zdieľanie, optimalizácia, editovanie a označovanie členov rodiny. K tomu 15 GB priestoru zdarma. Viac sa dočítate v našom článku.

OneDrive

onedrive-recenzia

Veľký priestor, editáciu fotografii, vytváranie albumov, ľahké zdieľanie, synchronizáciu a označovanie miest a objektov. To všetko vám ponúka OneDrive či už na PC alebo v mobile. Recenziu na OneDrive sme Vám rovnako už v minulosti priniesli.

MEGA

pozadie-mega

Úložisko MEGA disponuje kvalitnou aplikáciou pre fotografie. Automatické ukladanie fotografii z mobilu priamo na cloud. Táto služba je známa vysokou rýchlosťou a bezpečnosťou. Viac o tejto službe nájdete tu.

Najväčšie úložiská

IDrive

Idrive-logo

IDrive nie je skromné úložisko, hneď prvý osobný balík ponúka obrovských 5 TB s možnosťou rozšírenia až na 50 TB pre 50 užívateľov pri biznis riešení. Zdarma vám IDrive ponúkne: 5 GB.

Navyše cez našu stránku teraz môžete na IDrive získať až 90% zľavu! Ak chete vediet viac, kliknite si na našu recenziu.

G Cloud

G Cloud sa nebojí rozdávať. Najlacnejší balík vám poskytne 100 GB no už druhý balík poskytuje 1 TB. Služba sa pochvaľuje neobmedzeným úložiskom už za 5,99 €. Zdarma máte 1 – 10 GB. Na G cloud sme ta isto v minulosti priniesli recenziu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *