Dropbox končí s neobmedzeným úložiskom

Dropbox iste nemusíme nikomu predstavovať. Patrí medzi najpoužívanejšienajobľúbenejšie cloudové služby na svete. Obľúbilo si ho aj väčšina Slovákov, ktorým vyhovovalo množstvo funkcií, ktoré Dropbox ponúkal, jednoduché nastavenia, priehľadnosť stránky, no hlavne objem dát, ktoré si mohli užívatelia na svoj cloud uložiť. Plán s názvom Advanced, ktorý užívateľom ponúkal neobmedzené úložisko na Dropboxe, už nebude neobmedzený.

Hlavným dôvodom tejto zmeny je hlavne to, že užívatelia nepoužívajú Dropbox s cieľom biznisového charakteru, ale za inými účelmi, ktorými je napríklad ťažba kryptomien. Dropbox v posledných mesiacoch zaznamenal prudký nárast tohto správania. Takíto užívatelia často používajú aj 1000x viac úložného priestoru ako skutoční firemní zákazníci. Tým pádom sa zvyšuje riziko nižšej spoľahlivosti služby. Dropbox vyhlásil, že poskytuje toľko úložného priestoru, ktorý je potrebný na prevádzkovanie legálnej firmy alebo organizácie. Pre väčšinu užívateľov sa však nič nezmení, keďže používajú menej ako 15 TB úložiska. Pre tých, ktorí budú potrebovať viac úložiska, bude možnosť si ho zakúpiť.

V súčasnosti služba ponúka 5 plánov, ktoré užívateľom ponúkajú rôzne objemy dát za rôzne ceny. Programy sa líšia nielen objemom dát, ale aj v iných funkciách. Samozrejme, ak sa rozhodnete predplatiť si Dropbox na celý rok, ceny budú nižšie.

Plus Professional Standard Advanced (pokročilé)
Cena mesačne 11,99 € 19,99 € 14,50€/používateľ 21,50€/používateľ
Používateľ 1 1 3+ 3+
Úložný priestor 2 TB 3 TB 5 TB od 15 TB

 

V ponuke je aj špeciálny program Enterprise, ktorého cena sa nastavuje individuálne pre každého zákazníka. 15 TB úložisko podľa služby Dropbox stačí napríklad na uloženie 100 miliónov dokumentov, 7 500 hodín HD videa, či 4 miliónov fotiek.

V prípade, že hľadáte pre svoju firmu alebo osobné data naozaj veľké úložísko, za pozornosť určite stojí aj služba Mega

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *