Fyzické zabezpečenie na báze cloudu

Technológie fyzického zabezpečenia založené na cloude stávajú v posledných rokoch stále populárnejšími pretože mnohé firmy začali uprednostňovať cloudové platformy pred lokálnymi systémami. Podľa cloudovej bezpečnostnej spoločnosti Thales využíva cloud v určitej forme 90 % spoločností na celom svete.

Cloudové technológie prenikajú bezpečnostným priemyslom vďaka svojim pokročilým schopnostiam a jedinečnému pohodliu pre koncového užívateľa. Kamerové systémy, riadenie prístupov na pracovisko dnes už bežne fungujú na báze cloudu. Existuje však veľa nedorozumení o tom, ako cloud vlastne funguje. Nižšie Vám prinášame tri najbežnejšie mýty, ktoré bránia firmám investovať do fyzickej bezpečnosti založenej na cloude.

1. Cloudové systémy sú drahšie

Technológia fyzického zabezpečenia je často veľkou investíciou, či už potrebujete zabezpečiť jednu kanceláriu alebo celý podnik s viacerými lokalitami. Zatiaľ čo pokročilé funkcie fyzických bezpečnostných systémov môžu reprezentovať vysoké počiatočné náklady, cloudová technológia má dlhodobú návratnosť investícií, ktorá by sa nemala prehliadať.

Kľúčom k udržaniu zabezpečenia pred najnovšími hrozbami je aktualizácia softvéru a systémov. Cloudoví poskytovatelia, ako je Openpath, automaticky inovujú online a bez osobnej údržby, čo môže byť výhodné pri pohľade na dlhodobé náklady. Navyše, pretože systém sa dá jednoducho aktualizovať najnovšími a najlepšími aktualizáciami, získate najpokročilejšie bezpečnostné funkcie bez toho, aby ste museli vymieňať celý systém.

Výhodou cloudu je, že softvér je vo všeobecnosti škálovateľný, čo vám umožňuje platiť za to, čo používate, namiesto toho, aby ste pri inštalácii uzavreli dlhodobú zmluvu na presne daný balík služieb, čo je efektívny spôsob, ako udržať svoje náklady pod kontrolou.

Manažment je tiež niečo, čo mnohé podniky nezohľadňujú v dlhodobých nákladoch. Tradičné lokálne bezpečnostné systémy môžu vyžadovať najatie špecializovaného personálu na ich správu. Pri systémoch, ako je kontrola prístupu, zase často vznikajú náklady na vydanie a výmenu čipovej karty, prípadne zmenu prístupových oprávnení. Migrácia do cloudu umožňuje plne vzdialenú správu a mobilné poverenia, ktoré sú pre zamestnancov menej ťažkopádne.

Cloud môže zmeniť fungovanie vášho bezpečnostného systému tým, že v priebehu času šetrí náklady, znižuje pracovné zaťaženie a poskytuje lepšie zabezpečenie vašej firmy.

2. Cloud si nemusíte spravovať sami

Priebežná údržba a správa Vášho cloudového bezpečnostného systému nie je výhradnou zodpovednosťou predajcu – je to spoločná zodpovednosť. Spôsob zdieľania zodpovednosti závisí od cloudového systému a poskytovateľa služieb. U väčšiny cloudových poskytovateľov je za správu a údržbu servera zodpovedná tretia strana. Je dôležité vybrať si poskytovateľov, ktorí sú transparentní, pokiaľ ide o ich vlastné bezpečnostné opatrenia, ako je používanie šifrovania typu end-to-end, dodržiavanie osvedčených postupov v oblasti kybernetickej bezpečnosti a obmedzenie povolení pre správu účtov.

To však neznamená, že ostávate mimo procesu. Stále máte na starosti správu vlastných aplikácií a bezpečnosť dát. To znamená, že potrebujete efektívny a dobre informovaný bezpečnostný tím na správu vášho cloudového bezpečnostného systému, ak ho chcete udržať v bezpečí. Koniec koncov, nechceli by ste zverejniť citlivé údaje z dôvodu slabého zabezpečenia údajov.

Výhodou zdieľania zodpovednosti za správu cloudu je, že znížite svoju záťaž a zároveň získate väčšiu flexibilitu. Aplikácie môžete prispôsobiť svojim potrebám bez toho, aby ste museli kupovať, aktualizovať alebo najímať IT personál na správu ďalších serverov, čo uľahčuje škálovanie vášho systému fyzického zabezpečenia podľa toho, ako vaša firma rastie.

3. Cloud je len na ukladanie

Mnoho ľudí spája cloud s úložiskom dát v mobilných telefónoch, ale úspešné firmy vedia, že cloud dokáže oveľa viac. Cloud dokáže jednoducho spravovať technológie fyzického zabezpečenia, od bezkľúčového riadenia prístupu na pracovisko až po zabezpečenie videozáznamov z prevádzky

Okrem ukladania neobmedzených systémových údajov umožňuje fyzické zabezpečenie na báze cloudu podnikom spravovať svoje zabezpečenie efektívne na diaľku. Spoločnosti môžu integrovať svoje bezpečnostné systémy, spravovať technológie cez jednu sieť a využívať automatizáciu na rýchlejšie reakcie s cloudom. To firmám poskytuje flexibilitu pri väčšom rozsahu ich bezpečnostných systémov alebo ich zálohovania.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *