Google potajomky zaviedol a zrušil limit na Gdrive

googledrive-lockerObčas nieje dôležité aký limit nastavíte, ale skôr, ako to odkomunikujete. No a práve Google spravil prešľap, ktorý sa teraz snaží vyhladiť rečami o stabilizácii svojho populárného úložiska Google Drive. Bez ohľadu na zakúpenú kapacitu je po novom váš Disk Google obmedzený na 5 miliónov súborov. V praxi to pri bežnom používaní nemusí byť problém, no ak by ste kupovali väčšiu kapacitu a vytvárali veľa malých súborov, mohli by ste sa dostať do problémov.

Člen diskovej služby s prezývkou ra13 zdieľal svoj príbeh na Reddite, v ktorom opísal, že od 12. februára prestal čokoľvek nahrávať do cloudu, pretože má na disku uložených viac ako sedem miliónov súborov. Využil však iba 1,6 TB z celkových zakúpených 2 TB. Google ho vopred nevaroval, len potichu zaviedol novú politiku a úložisko sa zrazu stalo nepoužiteľným. Na systém evidencie problémov sa vo februári sťažoval aj podnikateľský sektor. Zmena narušila činnosť veterinárnej spoločnosti, no sťažujú sa aj ďalšie podniky. Google predáva 2 TB dát za 10 € mesačne,

Google následne potvrdil, že limit je zavedený, takže nejde o chybu v kóde. Tento limit však verejne nepotvrdil a o novom limite informoval iba súkromne dotknuté účty prostredníctvom upozornení zobrazovaných zákazníkom pri komunikácii s tímom podpory. Problémom je, že Google mení pravidlá pre platiacich zákazníkov bez toho, aby ich vopred proaktívne upozornil. Neaktualizoval ani dokumentáciu.

Aktualizácia:

Na twitterovom účte @googledrive spoločnosť oznámila zrušenie 5-miliónovej hranice. Opäť spomína optimalizáciu systému v mene zachovania stability, aj keď problém bližšie nepopisuje. Bude však hľadať iné riešenia, aby zabezpečila najlepšiu funkčnosť služieb pre každého.

Otázne je aké kroky podnikne Google potajomky znova v budúcnosti.

Zdroj: zive.cz, reddit, google, Obrázok: AI

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *