Google začne mazať neaktívne účty

Niektoré portály vám pošlú pripomienku o tom, že máte neaktívny účet. Napríklad, týka sa to Seznam.cz alebo spoločnosti Twitter. Takéto platformy majú predsa len o čo si agresívnejšiu politiku a ak je váš účet neaktívny, jednoducho vám ho zmažú. Rázne kroky sa rozhodol spraviť aj Google. Upravuje svoje podmienky a tiež rozširuje zacielenie.

Kompletné zmazanie po dvoch rokoch

Spoločnosť Google sa rozhodla upraviť svoje podmienky používania. Ak je užívateľský účet na Google neaktívny viac ako 2 roky, automaticky ho kompletne zmažú. Ktorý účet sa však považuje za aktívny? Predovšetkým taký, na ktorom si čítate alebo odosielate emaily, používate Disk Google, sledujete videá na YouTube, vyhľadávate cez neho, prípadne si sťahujete aplikácie z Google Play.

Dovod? Bezpečnosť

Z doteraz vyhotovených analýz vyplynulo, že ak sú užívateľské účty neaktívne, je výrazne väčšia pravdepodobnosť, že nemajú dostatočné zabezpečenie. Takýmto neaktívnym účtom totiž častokrát chýba dvojfázové overenie, ktoré je v súčasnej dobe viac než potrebné.

Taktiež sú nastavené aj veľmi slabé heslá a kvôli tomu sú takéto účty napadnuté. Preto automaticky rastie riziko napadnutia účtu hackerom, prípadne inými ľuďmi, ktorí môžu účet zneužiť. Neaktívne účty sú tak skutočne nepotrebné.

Príde vám upozornenie

Samozrejme, nezmažú vám účet Google len tak, bez pripomienky. Spoločnosť Google vás vopred upozorní niekoľkými upomienkami. Napríklad, keď ste neaktívni 3, 6, 12 alebo 18 mesiacov. To všetko si môžete nastaviť aj vo vašich nastaveniach. Nezabúdajte však, že toto rozšírené nastavenie bude platné len u bežných užívateľských účtov, nie tých pracovných.

Určite však teraz nemusíte robiť paniku, že prídete o svoj účet, ktorý dlhšie nepoužívate. Mazanie účtov totiž nastáva až v decembri tohto roku. Dovtedy si môžete premyslieť, či chcete daný účet ešte používať, prípadne si z neho môžete stiahnuť všetky dôležité informácie.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *