Výsledky firiem Microsoft a Alphabet: Prekvapili Cloudy

Nedávno boli zverejnené výsledky firiem Microsoft a Alphabet. V 1. kvartáli dokázali prekonať očakávania trhu. Alphabet vyhlásil aj výkup vlastných akcií, ktorý je v objeme približne 63 miliárd eur.

google-microsoft

Celkové tržby v období od januára do konca marca stúpli o 2,6 % v porovnaní s predošlým rokom. Tržby z reklamy sa v poslednom kvartáli znížili z 54,66 miliardy USD na 54,55 miliardy. Aj napriek tomu však dokázali prekonať prognózy na úrovni 53,75 miliardy USD. Čo sa však týka reklamných tržieb, ide o výrazný pokles, tentokrát už tretí v poradí od vstupu firmy na burzu, ktorý sa uskutočnil v roku 2004.

Reklamné tržby cloudovej divízie predstavovali 7,45 miliardy USD, zatiaľ čo reklamné tržby na YouTube boli v hodnote 6,69 miliardy USD.

Google Cloud prvýkrát v zisku

Po prvýkrát sa do zisku dostala cloudová divízia Googlu. V 1. štvrťroku totiž vygenerovala prevádzkový zisk v hodnote 191 miliónov USD. V porovnaní s minulým rokom išlo vtedy o približne 706 miliónovú USD stratu.

Tržby a zisk spoločnosti Microsoft

V uplynulom štvrťroku prekonala spoločnosť Microsoft nielen tržby, ale aj zisk. Akcie koncernu si, dokonca, polepšili o viac ako 4,5 %. Celkové tržby vzrástli o 7,1 % na 52,86 miliardy USD, čo bol veľký progres v porovnaní s minulým rokom. Okrem iného, aj zisk stúpol o približne 10 % na 18,30 miliardy USD. Analytici prognózovali tržby na úrovni 51 miliárd USD.

Tržby cloudových služieb Azure vzrástli o približne 27 %, čo je skutočne obdivuhodné. Čo sa týka celkových tržieb cloudovej divízie, ktoré zahŕňajú Azure a mnoho ďalších služieb, tie predstavovali 22,1 miliardy USD. Analytici v tomto prípade prognózovali 21,85 miliardy USD.

Aj tržby segmentu, ktorý zahŕňa Dynamics, LinkedIn a Office, povzrástli približne o 11 %, a to konkrétne na 17,52 miliardy USD.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *